Araç zor çalışıyor- muhtemel regülatör problemi

Aracınız
Arkadaslar aracim 2013 model fb7 civic elegance son 1 aydir arabam ilk calismalarda her zaman degil ornegin 10 marsta bir zor calisiyor ve 2-3 marsta calisiyor calistiktan sonra cok yogun benzin kokuyor servise 2-3 kere gittim serviste hic bir sey olmadigini soyluyorlar cunku serviste hic calismamazlik yapmadi cildiracam artik bir cozum yolu bilen varsa cok memnun olurum

SM-E700H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
[MENTION=643]gokhantastan[/MENTION] aynısı deilde [MENTION=442]Hakan Uzun[/MENTION] abimde bilir bende seninki kadar uzun sürmüyor 2 veya 3. de alıyor araba ama bunu gaz'da stop ettimve 4-5 gün kullanmadıgımda yapıyor denedim. benzinde stop ettim 3-4 gün sonra çalıştırdım tekte aldı hakan abinin dediği gibi enjektör sızdıyor benim büyük ihtimail bu hafta inş değiştircem onu +subap ayardıda yaptırıcam.

Aracınız
Lpg montaji pipolu sistem mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pipolu sistemin ne demek oldugunu bilmiyorum hakan bey ama arac econ degil servisin kendi taktigi lpgli bugun servis denemelik bobinleri ve bujileri degisti

Hakan Uzun

0
Yönetici
Pipolu sistemin ne demek oldugunu bilmiyorum hakan bey ama arac econ degil servisin kendi taktigi lpgli bugun servis denemelik bobinleri ve bujileri degisti

Merak ettigim soruyu cevaplamis oldun. Senin sistem pipolu yani resimdeki parca benzin enjektorunun takildigi yere takiliyor kucuk capraz duran delikten ise lpg geciyor bu bahlantilarda olasi kacakta benzin kokar iki tane contasi var ama yine bi kontrol ettir derim kuvvetle muhtemel bu kisimdan kaynaklanan sorundanda araba gec calisiyor
456e459ea51562f4444d93be7622ea41.jpg

Aracınız
Merak ettigim soruyu cevaplamis oldun. Senin sistem pipolu yani resimdeki parca benzin enjektorunun takildigi yere takiliyor kucuk capraz duran delikten ise lpg geciyor bu bahlantilarda olasi kacakta benzin kokar iki tane contasi var ama yine bi kontrol ettir derim kuvvetle muhtemel bu kisimdan kaynaklanan sorundanda araba gec calisiyor
456e459ea51562f4444d93be7622ea41.jpg

Ilginiz icin tesekkur ederim eger buji ve bobin degisiminden sonra yine devam ederse sorun servise iletecem yalniz simdilik sorun yok gibi duruyor

Hakan Uzun

0
Yönetici
Ilginiz icin tesekkur ederim eger buji ve bobin degisiminden sonra yine devam ederse sorun servise iletecem yalniz simdilik sorun yok gibi duruyor

Ben hondanin bobinibde bujisinde sorun olacagini dusunmuyorum ama baktirmakta fayda var

Aracınız
Hocam sizinki econ mu econ olmayanlarin sorunlu oldugunu soyluyorlar dogru mu

Hakan Uzun

0
Yönetici
Hocam sizinki econ mu econ olmayanlarin sorunlu oldugunu soyluyorlar dogru mu

Benmki eco ama eco olmayanlar daha iyi bence lpg de teklemiyor
Eco olanlarda montaj farkli oldugu icin lpgde anlik bi tekleme yapiyor nefret edici bi durum

Geri