Hava Filtresi

stmr

0
internette en çok karşılaştığım marka "simota" ucuz diye mi? İyi diye mi bilemedim.
Hadi bunu aldık taktık, nasıl bir fark oluyor? Deneyen var mı?
Arabanın garantisini filan bozar mı en önemlisi

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Acik hava mi kutu ici filtre mi alacaksiniz ? Araba servise gideceginde söküp orijinal filtreyi takin hicbir sorun olmaz. Garanti bozmaya yer ariyorlar cunku. Ben aem kullaniyorum simota kullanip memnun olan da cok fazla kisi var.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kutu ici filtrede mevcut hava filtreniz cikarilip yerine simota filtre takiyorsunuz fazla bir fark yok, acik havada orijinal filtre kazani sokulup yerine kit olarak montaji yapiliyor. Filtre acik oldugu icin ust devirlerde daha cok ses veriyor. Performansa bir katkisi yok hatta motora cok yakin olursa performans bile dusurebilir.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Ben aem dry filter kullanıyorum yıkanabilir. Tecrübelerime dayanarak simota daha tok bir ses verir. Ancak boru cok önemli ne kadar uzun olursa o kadar ses ve temiz hava alırsınız tabi araçlarımızda boruyu uzatacak boşluk yok

stmr

0
Hava filtresi biraz hp ekler filan şeklinde bir kaç yerde tazı okumuştum, özellikle egzoz ile beraber 7-10 hp verir diye doğruluğu varmı ki

Bu hp muhabbeti çok saçma geliyor bana şöyle diyelim. Araç daha rahat nefes daha temiz hava alacagından gaz pedalında bile iyi bi tepkime alırsınız ancak ses dışında pek getirisi yok.Götürüsüde yok ses alacagım diye habire 3000 rpm geçmezsen. Ama filtre devamlı temizlenecek kirli kalırsa motorun ömrünüden yiyebiliriz

Son düzenleme:
Geri