Navigasyon Önerileriniz ...

Aracınız
Civic FB7 2012
Ynt: Navigasyon Önerileriniz ...

[quote author=aknasmub link=topic=633.msg11130#msg11130 date=1409348210]
Benim araçta navigasyon yok, orjinal teyp var. Ses performansı pek hoşuma gitmiyor. Bu alpineler sanırım iyi performans sağlar.
[/quote]

Orijinal teybe göre Navigasyon takınca ses canlılığında ciddi düşme gördüm. Müdahale edip hoparlör veya yüksek güç için anfi+hoparlör terfisi şart.
Şahsen kendim bu konuda karar veremedim. Ama müdahale etmediğim her saniye eski ses kalitemi arıyorum. Orijinal teypte 40 kademe ses vardı. Her ses için 28 ideal yükseklik ve kalite veriyordu. Hatta çok bass yoksa 32 bile idare ederdi. Daha üst kademeler düşük seviyeli kayıtların sesini duyabilmek için verilmiş, normal kullanım için değil.

Navitech cihazımda 50 kademe ses var ama 30 oluncaya kadar müziklerden adam gibi tat alınmıyor. Ancak biraz bass yüklemesi yapılınca orijinal hoparlörler kaldırmıyor. Dolayısıyla ben gibi yarım iş yapınca keyif alınacak dar bir aralık kalıyor

Aracınız
Civic FB7 2012

[quote author=sk67a link=topic=633.msg11054#msg11054 date=1409305734]
Sn. Mesudum, siz yanlis hatirlamiyor isem, Istanbul'da oturuyorsunuz. Bir ara belki kucuk capli (3-4 civic sahibi) bir toplanti
yapsak; mesela Umraniye taraflarinda eger uygunsa, araclardaki muzik sistemlerini yan yana mukayese etsek.

Sizde Navitech NX-214f cihaz ve orijinal Honda fabrika hoparlorleri var. Bende Navitech NX-214f cihaz ve
yeni aldigim Alpine hoparlorler var. Aradaki farki duymak fikir edinmek acisindan en faydali durum.

[member=251]Mesudum[/member]

[member=7]Attila Khan[/member]

Ati de katilirsa, onun arabada Naviin navigasyon cihazi var. Orijinal hoparlorler ile. Onun da sesini duyariz.

Hatta avansis Ismail de katilirsa, onun da muhtesem LED aydinlatmalarini goruruz. Gunduz vakti olsa bile. Gozlerimiz kamasir.
Ben bu sebeple cok koyu gunes gozlukleri ile gelirim. 8)

[member=5]avansis[/member]
[/quote]

İkamet Zonguldak Ereğli, Cihazım NX-220r. Ancak bu kapsamda bir ayarlama yapılırsa, özellikle okullar açılmadan, buluşmaya katılmayı düşünebilirim.

Aslında burada Navitech bayisi aynı zamanda Pioneer bayisi de. Kendisi elinden iş gelen ve özenli bir usta olsa da sonuçta burası nispeten küçük bir yer ve mesela bizim kasa FB7 Civic cihaza ilk defa benim Navitech takılırken müdahale etmiş. Çok da zorlanmadığını söylemişti gerçi ama yine de ilk denemenin kendi arabamda olması o kadar da iyi bir şey değil herhalde.

Sorduğumda ben temin edersem elbette takabileceğini, ancak o kadar para vermeye gerek kalmadığını, kendi verebileceği Pioneer ile ödüllü tasarımı sayesinde ekonomik paraya çok tatminkar ses alabileceğini söyledi. Ancak Pioneer hoparlör 17 cm! Elindeki hoparlörlerin orijinal olduğu konusunda iddialı. Piyasanın çakma Pioneer ile dolu olduğunu da kabul ediyor. Orijinal hoparlörlerin kasnağı kullanılarak montajı nasıl yapacağını gösterdi. Arka hoparlörlere montajın daha çok uğraştıracağını fark etti.

Benim kafamda şimdilik salt hoparlör yenilemesi ile hoparlör (kanallar ve subwoofer)+anfi+ses yalıtımı komple çözümü arasında bir netlik oluşmadı henüz.

[quote author=Mesudum link=topic=633.msg11294#msg11294 date=1409552207]
Orijinal teybe göre Navigasyon takınca ses canlılığında ciddi düşme gördüm. Müdahale edip hoparlör veya yüksek güç için anfi+hoparlör terfisi şart.
Şahsen kendim bu konuda karar veremedim. Ama müdahale etmediğim her saniye eski ses kalitemi arıyorum. Orijinal teypte 40 kademe ses vardı. Her ses için 28 ideal yükseklik ve kalite veriyordu. Hatta çok bass yoksa 32 bile idare ederdi. Daha üst kademeler düşük seviyeli kayıtların sesini duyabilmek için verilmiş, normal kullanım için değil.

Navitech cihazımda 50 kademe ses var ama 30 oluncaya kadar müziklerden adam gibi tat alınmıyor. Ancak biraz bass yüklemesi yapılınca orijinal hoparlörler kaldırmıyor. Dolayısıyla ben gibi yarım iş yapınca keyif alınacak dar bir aralık kalıyor
[/quote]
Mesut hocam sanırım sami beyin yaptığı hoparlör değişimini yapmak lazım iyi kalitede müzik dinlemek için.

Sent from my iPad using Tapatalk

arkadaşlar android cihaz arıyorum. otomultimedia.com sitesindeki arkadaşların stoklarında kalmamış. bu site dışında android cihaz satışı yapan yer varmı bildiğiniz.

Aracınız
Civic FB7 2012

[quote author=aknasmub link=topic=633.msg11319#msg11319 date=1409579857]
Mesut hocam sanırım sami beyin yaptığı hoparlör değişimini yapmak lazım iyi kalitede müzik dinlemek için.
[/quote]

Önceki aracımda 4 hoparlörde de 16cm (önler Pioneer, arkalar Blaupunkt) değişimi yapmıştım. Ciddi iyileşme olmuştu, yüksek sesleri kaldırabiliyordu. Ses kalitesi iyileşti ama sesi açabilmek için arabanın yalıtımı yetersiz hale geldi. Yaptığım yatırımın öyle çok da parasının hakkını vermediğini düşünüyorum. İyileşme var tabi, ama müdahale etmişken daha fazlasını almak lazımdı. O zamanki işlemde orijinal SIEMENS teypte çıkışlar sadece kolon içindi ve şimdiki Navitech gibi anfi için sinyal çıkışı yoktu.

Şimdiki kafama göre girmişken anfi+kolon+yalıtım+işçilik mükemmelliği var kafamda. Satmaya kalkarsak da parasını alamasak bile kullandığım sürece alacağım keyif yanımıza kâr kalır.

Zamanında neden değiştirdin peki derseniz; Ön sağ hoparlör çatlamış ve garantiden değiştikten sonra ikinci kez değişimi firma reddetmişti (Citroën). Ben de mecburen başımın çaresine bakmıştım. Ön hoparlörler değişince arka ile denge bozulmuş ve onu da değişmek zorunda kalmıştım.

ben de hoparlörleri değiştirmeyi düşünüyorum fakat sizin kadar ayrıntılı değişim yapmak istemiyorum.

sami beyin hoparlörleri uygun görünüyor. uygun zamanda alabilirim ama biraz daha zamanı var.

Aracınız
Civic FB7 2012

İstanbul buluşmasında karşılaştırma yapmayı unutmazlarsa...

Apple cephesini bilemem, Android tarafında sensörleri aktive edebilen veya sensör uygulaması sahibi bir arkadaş, araçta mesela kapılar kapalıyken aynı müziklerle, tercihan kayıpsıza yakın test parçalarıyla, ki bunların müzik olmasına bile gerek yok, karşılaştırma yapabilse... ne güzel olurdu.

J3udu

0

Simdi dostlar işin ozu tavsiyeniz nedir ? Android islemcili bi cihaz mi alalim ? Onereceginiz marka model var mi ? Navigasyon onerisinden hoparlore bi anda gecis olmus :D

Ben bugun androidli bir cihaz siparisi verdim. 1.599 tl fiyati var.

ewdal

0

[quote author=khelrun link=topic=633.msg11602#msg11602 date=1409775986]
Ben bugun androidli bir cihaz siparisi verdim. 1.599 tl fiyati var.
[/quote]

Hayırlı olsun. Tam olarak hangi cihazı sipariş verdiniz? Link verir misiniz?

Geri