Ufak capli ses sistemi

Aracınız
Herkese hayirli gunler. ses sistemi hakkinda bilgili arkadaslara danismak istedigim bir konu var. Aracim fb7 ana unite olarak navimex 4.4 android var.kolonlar orjinal suan ses bakimindan gayet yeterli geliyor ama ben aracta bass ariyorum bunun icin arka bagaja sadece bass+anfi yapsam yeterli olur mu sizce ?
Bass icin uygun fiyata hazir kutulu hepsiburadasa bu urunu buldum buna uygun bi anfiyle bass alabilirmiyim diyorum ?
http://www.hepsiburada.com/sony-xs-nw1200-1-800w-30-cm-kabinli-subwoofer-p-OTSNYXSNW1200KBN

Daha once sony 2000w bass kullanmistim gayet memnundm hatta hatta onu jbl 75.4 anfi ile destekleyip cok iyi bass aliyordum. Ama suan 2.el ayni anfi baktigimda fiyatlar ucmus o yuzden sifir uygun fiyata anfi bakiyorum.

Aracınız
Aklını çelme gibi olmasın ama sadece subwofer ve anfi araca zarar diye düşünüyorum orijinal hoparlörler zaten multimedyaya yetersiz. Woferi ekledin mi bass a yükleneceksin otomatikmen bu yüzden zamanla orijinal hoparlörler patlayacak önerim küçük bir eqolaizer alıp tizi hoparlör w bass ı Wofere vermen yada hiç yapmaman ozaman da biraz tuzlaniyor hesap bilgine.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2445]semih39[/MENTION] Hocam forumdaki örnek uygulamaları incelediniz mi?

Aracınız
Aklını çelme gibi olmasın ama sadece subwofer ve anfi araca zarar diye düşünüyorum orijinal hoparlörler zaten multimedyaya yetersiz. Woferi ekledin mi bass a yükleneceksin otomatikmen bu yüzden zamanla orijinal hoparlörler patlayacak önerim küçük bir eqolaizer alıp tizi hoparlör w bass ı Wofere vermen yada hiç yapmaman ozaman da biraz tuzlaniyor hesap bilgine.

Daha sonradan orjinal hoparlörleri degistirmeyi dusunuyorum zaten o yuzden patlayinca sknti olmaz benim dusuncm orta ses seviyesinde yeterli olur mu acaba ? Eqolaizer alin demissiniz ama zaten multimedya yada kendisinde yok mu ayarlama icin ben mi yanlis biliyorum.

Aracınız
Inceledim ama istedigim konuyu bulamadm kendim icin olani genelde herkes kolonlari falanda degistirerek yapiyor benim gibi yapmayi dusuneni gormedim.
Multimedyanin eqo şu var ancak tümü için geçerli. Senin dediğin sistemi ben astramda yaptım içeren güzel ses alıyordum dışarıya yalitimdan dolayı ses çıkmıyordu ancak ön iki hoparlörler tipleri patlayınca arabayı sattım çivic aldım. Bizimkilerin sistemi tize yakın öyle hissediyorum astraya gore

Aracınız
Multimedyanin eqo şu var ancak tümü için geçerli. Senin dediğin sistemi ben astramda yaptım içeren güzel ses alıyordum dışarıya yalitimdan dolayı ses çıkmıyordu ancak ön iki hoparlörler tipleri patlayınca arabayı sattım çivic aldım. Bizimkilerin sistemi tize yakın öyle hissediyorum astraya gore

Anladim ozaman ben suan bass anfi yapayim hatta linkte gosterdigim bass kabinli alayim fiyat uygun sony icin. Ona uygun anfi bulup tesisat cektireyim arkaya.kolonlar patladikcada kaliteli ile degisiklik yapcaz.bass icin kapasitör gerek var mi peki ?

peki bahsettiğiniz multimedyaya amfi bağlamadan ön kapı+tweeterları kaliteli bir crossover devreli mid takımı ile(focal, cerein vega) ile değiştirsek multimedyanın mofseti bunları besleyebilir mi? arka hop aynı kalsa ve sub bağlamasak nasıl olur? fikriniz nedir?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
merhaba arkadaşlar , bugün sol ön kapı hoparlörüm patladı :( forumda daha önce bi başlıkta gerekli bilgiler vardı ama bulamadım, bu hoparlörlerin ölçüsü nedir acaba? konu hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi? arka ön hepsini değiştirsem ne almam gerekir?

Geri