1.4 is Ses Sistemi Hk.

Ön tarafa komponent, arkalara koaksiyel!
Ön taraf kulakların hassas olduğu bölge ve güzel bir sahne olmalı. Tizler kafa hizasına yakın, A sütunlarında veya hemen önlerinde, olmazsa kapının dikize yakın köşesine açılacak yuvalara monte edilmeli. Midrange hoparlörler kapı içinde ve cam tarafından rahatsız edilmeyecek bir hacme konmalı. Tiz ve Midler cross-over filtre arkasına bağlanarak uygun sinyallerle beslenmeli.
Anfinin ön tarafa ait çıkışları Hi-Pass filtre şeklinde ayarlandıktan sonra crossover filtreyi beslemeli.
Anfinin arka çıkışları arkadaki oval koaksiyellere doğrudan bağlandıktan sonra iyi bir montaja belki subwoofer bağlamaya bile gerek bırakmayabilir. Tamam, 1000W JBL tadı vermez ama oldukça iyi iş görür.
İlla JBL SW kullanılacaksa ya ayrı anfi almak gerekecek, ya da normal hoparlörlerden bir kısmı (tercihan arka ovaller) anfisiz kullanılmak zorunda kalacak.

.
Uzattım
:D
[MENTION=196]Mesudum[/MENTION] iyi ki uzatmissin vermis oldugun bu faydali bilgilerle daha profesyonel bir ses sistemi elde edebilecegim, okudukca bilgilendim bilgilendikce okuyasim geldi otomotiv elektronigi uzerinde mi calisiyorsunuz ?

iPhone 'umdan Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
ilgili konularda okudum ama başka işim var. :)

bunlar ya akustik profesyoneli olmayı gerektirir, ya sağlam bir hobi edinmeyi, ya da teorik ısrarı.
ben teorik okumalarımı kendimde uygulamayı tercih ettim.

yukarıdakilere ilave olarak bir de ön kapı içlerine zırıltıyı kesecek yalıtımım var.

keşke imkan olsaydı da chinese oem navitech yerine daha bilinen bir markanın uygun bir ürününü komple set olarak alabilseydim... neden? ana ünite premium olmayınca diğerlerinin tam kalitesini verebildiklerinden emin olamıyorum bir türlü. hem, onları hazırlayabilecek bir tesisatçı bulmak da mesele (örneğin ankara'da aydın elektronik)

Geri