Navitech Nx-221 ve Nx220 Güncelleme Anlatımı

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Navitech Nx-221 cihazımı güncellemek için forumu biraz araştırdım, fakat istediğim bilgiye ulaşamadım. Dün cihazı en güncel haritaya güncelledim. Forumda, navitech kullanıcısı çok olduğu için faydalı olacağı düşüncesi ile buraya konu açtım ve güncelleme ayrıntılarını anlatacağım. Benim cihaz navitech nx-221, fakat nx-220 de aynı seride olduğu için aynı yöntemle güncellenebilir.

1- Öncelikle cihazın orijinal hafıza kartının yedeğini mutlaka bilgisayara alın.

2- Farklı hafıza kartlarına haritayı yükleyip güncelleme yapsanız bile güncelleme sonrasında orijinal hafıza kartı harici navigasyon çalışmıyor.

3- https://www.naviextras.com/shop/portal adresina girip kaydolun seçeneğinden cihaz markası olarak NAVİTECH, seri olarak da en alttan 4. sırada bulunan NX---R series olanı seçiyoruz.

4- Daha sonra devam et butonu ile üyeliği tamamlayıp üyelik sonunda Naviextras_Toolbox_Setup dosyasını bilgisayara indirip kurulumu yapıyoruz.

5- Navigasyon cihazının micro sd kartını çıkarıp bilgisayara bağlıyoruz ve kurduğumuz Naviextras Toolbox dosyasını çalıştırıyoruz ve oturum aç seçeneğine daha önce https://www.naviextras.com/shop/portal adresine üye olduğumuz kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.

6- Naviextras Toolbox güncelleme programı sd karttaki yazılımı bulup cihazı tanıyınca güncelleme seçeneğini tıklayıp güncelleme dosyaları indiriliyor ve sd karta kaydediyor. Güncelleme öncesinde yedek alıp almayacağımızı soruyor, bu tamamen sizin tercihiniz. Ama daha öncesinde bilgisayarda mutlaka yedeğiniz olsun.

Burada önemli olan bir hususta sd karttaki navigasyon dosyalarının tek klasör içerisinde olmaması. Tek klasör içinde olduğu zaman Naviextras Toolbox güncelleme programı hafıza kartındaki navigasyon dosyalarını görmüyor. Dilimin döndüğü ölçüde anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı bir konu olur.

Son düzenleme:
micro sd kartı bilgisayara mı bağlayalım

teşekkürler anlatım için.

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Güncelleme sonrası olumlu-olumsuz düşüncelerinizi paylaşırsanız elimden geldiği ölçüde yardımcı olmaya çalışırım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=697]ikokci[/MENTION] Hocam eline sağlık güzel paylaşım olmuş :eek:k:

Hakan Uzun

0
Yönetici
hocam enteresan bi soru olacak belki ama neden navigasyonu neden güncelleme ihtiyacı duydunuz? Yani ben su anlık bi sorun hissetmedim de ondan soruyorum muhalefet olmak için değil :p :p

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
hocam enteresan bi soru olacak belki ama neden navigasyonu neden güncelleme ihtiyacı duydunuz? Yani ben su anlık bi sorun hissetmedim de ondan soruyorum muhalefet olmak için değil :p :p

Navigasyonu güncellediğiniz takdirde üzerindeki harita, önemli noktaları gösteren poi ler vs. güncellenmiş olur. Güncellenmediği takdirde değişen yollar, noktalar vs. navigasyon üzerinde gözükmez. Sizin cihazınızda eski bir yazılım varsa yol tarifinde kapanan bir yola, dereye vs. cihazınız sizi yönlendirebilir. Bu bakımdan navigasyon cihazlarında her şeyden önce güncelleme desteği çok önemlidir. Sizin kullandığınız cihaz da benim ki gibi 5 yıl ücretsiz harita güncelleme desteği sunuyor.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Navigasyonu güncellediğiniz takdirde üzerindeki harita, önemli noktaları gösteren poi ler vs. güncellenmiş olur. Güncellenmediği takdirde değişen yollar, noktalar vs. navigasyon üzerinde gözükmez. Sizin cihazınızda eski bir yazılım varsa yol tarifinde kapanan bir yola, dereye vs. cihazınız sizi yönlendirebilir. Bu bakımdan navigasyon cihazlarında her şeyden önce güncelleme desteği çok önemlidir. Sizin kullandığınız cihaz da benim ki gibi 5 yıl ücretsiz harita güncelleme desteği sunuyor.

Evet evet varda hani bir eksik mi farkettinizde yuklediniz diye sordum. Ok anlatiminiz cok iyi firsat bulunca yaparim bende guncelleme

Sent from my iPhone using Tapatalk

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Evet evet varda hani bir eksik mi farkettinizde yuklediniz diye sordum. Ok anlatiminiz cok iyi firsat bulunca yaparim bende guncelleme

Sent from my iPhone using Tapatalk

Herhangi bir eksiklik yada sorun olduğu için değil hocam, en güncel haliyle kullanayım istedim, bu yüzden güncelledim ve sorunsuz kullanıyorum.
http://civictr.com/showthread.php/1238-iGo-Primo-2-4-CivicTR-Edition-(En-Güncel-Haritayla-Birlikte) Burada [MENTION=225]Smoch[/MENTION] hocanın paylaştığı igo 2.4 haritayı da tarif edildiği şekilde aynı hafıza kartına klasör halinde kopyaladım. Ayarlardan istediğim navigasyon programını seçip sorunsuzca kullanabiliyorum.

Geri