Motor Arza Işığı Benzinde Yanıp Sönüyor

zcogen

0
Öncelikle Merhabalar,

Aracım Honda Civic 1.6 Vtec LS 2004 155000 Km de
Tomasetto Lpg var (LPG de IŞIK SABİT YANIYOR)(Zaten biçok kişide yaşanan durum fakir yakıt uyarısı)

Problem Şöyle Araç soğukken (Gaza geçmeden önce) aracı çalıştırmamla beraber araç Hafif titremeye başlıyor.Motor arıza lambası Yanıp Sönüyor. Gaza geçtikten sonra sorun ortadan kalkıyor titremede yokoluyor.

Özel bir servise gittimç Arıza koduna baktığınızda " 1. 2. 3. 4. silindirlerden geliyor dedi, ateşleme bobinlerinin değişmesi gerekebileceğiniz söyledi sonra bi daha bakalım deyip hata kodunu sildi. Sonra Saatlerce denedik aynı şeyi yapması için hatayı orada yapmadı .
Yaklaşık 80-100 km gittim bu gün tekrar yaptı. Akü, bujiler yeni değişti subap ayarı yeni yapıldı. Bir de Aracın Aküsü, Bujisi, Ateşleme Bobini Sıkıntı yaratsa gazda da yanıp söner ve gazda da tekler diye düşünüyorum.

Daha önce böyle bir sorunu tecrübe eden arkadaşlar varsa ya da öncerisi olan arkadaşlar önerilerini paylaşabilirler mi?

Lpg Enjektör'lerine baktırdınız mı ? Araç bobinleri bozuk ise, araç titreşimli bir şekilde çalışır,çekiş düşer yakıt artar ve bazen rölantide stop eder.Filtreleri değiştirtip bir ayar yaptırmanızı öneririm.Her zmana tek bir ustaya değil USTALARI GEZİN.

Sorun şöyle. Sabah ilk çalışmada benzinde arıza ışığı yanıp sönüyor. Tüpe geçtiği anda arıza ışığı duruyor. Garip ama tüpte hiç sorun yaşamıyorum. Bobinleri yeni aldım Ngk. Bujiler orijinal ngk değiştirdim. Oksijen sensörünü değiştirdim. Araba akşama kadar bir daha bu arızayı vermiyor. Taki yine ertesi gün ilk çalışana kadar. Yakıt normal. Çekiş veya gidişte bir sorun yok. Rolanti sorunu yok. Bu arada sibop ayarınıda yeni yaptırdım. Akü yeni. Aracım 2006 vtec. Arkadaşlar evet bu arıza ile kullanımda bir sorun yaşamıyorum ama o lamba falşör gibi yanıp sönünce cinlerim tepeme çıkıyor. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlarımız var. Şimdiden teşekkürler

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Evet olabilir ama şöyle bir sorun var . Gaza geçtikten sonra tekrar benzine aldığımda hiçbir sorun yok lamba yanmıyor. Benim sorunum sabah ilk çalıştığında gerçekleşiyor. Motor ısındığında arıza ortadan kalkıyor

Arkadaşlar arıza çözüldü. Benzin enjektör soketleri gevşemiş. Bu yüzden temassizlik varmış. Böyle sorunla karşılaşırsanız direkt bunu deneyin.bobin falan almayin

Geri