Ön tampon kamera - yeniden montaj - sil baştan - kendi işini başkasına bırakma

Ynt: Ön tampon kamera - yeniden montaj - sil baştan - kendi işini başkasına bırakma

Ynt: Ön tampon kamera - yeniden montaj - sil baştan - kendi işini başkasına bırakma

eşimin aracında kör nokta aynaları yok, bir yanım eksikmiş gibi hissediyorum kendimi. hem parkederken kolaylık oluyor, kaldırımı çok rahat görebiliyorum. hemde trafikte sağa sola geçecekkken aynaya bakmak yeterli oluyor, yoksa emin olmak için kafayı eğip bükmek gerekiyor. kesinlikle tavsiye ederim.
aracımdaki performans / fiyat oranı en yüksek olan modifikasyon :eek:k:

bu arada kamera açısı geniş ise neden ortaya koymuyoruz?

[member=375]dr.ersoy[/member]
[member=3]sk67a[/member]

"aracımdaki performans / fiyat oranı en yüksek olan modifikasyon"
bu laf yeterli oldu benim için :D :D
tamamdır. peki dikkat edilmesi gereken bi özelliği var mı yoksa herhangi bi aksesuarcıdan elime ilk geleni alıyım. yada siz nerden aldınız hocam [member=122]temizyurek[/member]

[quote author=dr.ersoy link=topic=728.msg12693#msg12693 date=1411152659]
"aracımdaki performans / fiyat oranı en yüksek olan modifikasyon"
bu laf yeterli oldu benim için :D :D
tamamdır. peki dikkat edilmesi gereken bi özelliği var mı yoksa herhangi bi aksesuarcıdan elime ilk geleni alıyım. yada siz nerden aldınız hocam [member=122]temizyurek[/member]
[/quote]

hocam benimkiler gümüş renkl yuvarlak , kendi etrafında dönebiliyor. dikdörtgen sabit olanlardan almıştım ancak kulanamadım. sonra sami abinin dediği gibi onun aynalardan aldım. internetten almıştım. link hatrılamıyorum ama şundan sanırım.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/carub-krom-kor-nokta-aynasi-360-derece-126284472

[quote author=temizyurek link=topic=728.msg12694#msg12694 date=1411154024]
hocam benimkiler gümüş renkl yuvarlak , kendi etrafında dönebiliyor. dikdörtgen sabit olanlardan almıştım ancak kulanamadım. sonra sami abinin dediği gibi onun aynalardan aldım. internetten almıştım. link hatrılamıyorum ama şundan sanırım.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/carub-krom-kor-nokta-aynasi-360-derece-126284472
[/quote]

eywallah hocam teşekkür ederim. bu 360 dönme olayını tam anlayamadım. yapışan yeri sabit gerisi çerçeveyle birlikte mi dönüyo ve bu dönme ne gibi bi avantaj sağlıyo

sk67a

0

[quote author=dr.ersoy link=topic=728.msg12682#msg12682 date=1411148738]
[member=3]sk67a[/member] abi malesef öyle. istanbulda kazasız bi gün tamamlamak insana kendini şanslı hissettiriyo. ben her şerit değiştirceğimde tüm aynalar + öne hafif eğilip yan aynalardan kör noktaları algılamaya çalışıyorum. kendi yolumuza bakmaktan çok kendi savunmamızla ilgileniyoruz resmen. ee taciz var anayollarda yapacak bişe yok.
[member=122]temizyurek[/member] hocam küçük yuvarlak kör nokta aynaları taktırmıştı ama bi yorum alsak kullanışlı mı nasıl diye iyi olacak.
ben sizin gibi kamera işleriyle öyle çok uğraşamam hakim olmadığım bi konu hocam. ama o küçük aynacıkları takabilirim :D
[/quote]

Daha bu aksam meydana gelen olay. On camdaki trafik kameram kayit etti. TEM'den Umraniye istikametinde yonca kavsaktan cikiyorum. Cikis 2 serit olarak basliyor;
sonra tek seride dusuyor. Sakin sakin gidiyorum; hemen sagimdan bir Mercedes makas atip gecti. Problem degil; her zaman oluyor. Fakat hizli gidiyordu.
Sinyal vermeden bir sag, bir sol. Herhalde aracinda sinyaller ile ilgili bir teknik problem vardi. Gecenin karanliginda o esnada surekli dikiz aynami kontrol etmiyor
oldugumdan bir anda irkildim; "bu da nereden cikti?" dedim.

Iste boyle bir durumda arka kameranin aracin sag arka caprazina dogru bakmasi ve goruntuyu konsoldaki Navitech cihaza aktarmasi faydali olabilir diye dusundum.
En azindan arkamdan gelen aracin far isiklari vs. Navitech ekranda onu farketmemi saglardi ve irkilmezdim.

Video soyle: (307 MB; 1280 x 720 cozunurlukte; saat ve dakika GPS uydudan senkronize oldugu icin dogrudur)

http://youtu.be/b5Sx7c94IPo

[member=375]dr.ersoy[/member] [member=117]aknasmub[/member]

sk67a

0

[quote author=dr.ersoy link=topic=728.msg12695#msg12695 date=1411155881]
eywallah hocam teşekkür ederim. bu 360 dönme olayını tam anlayamadım. yapışan yeri sabit gerisi çerçeveyle birlikte mi dönüyo ve bu dönme ne gibi bi avantaj sağlıyo
[/quote]

2 parcadan olusuyor; yapiskanli parca dis aynanin cam yuzeyine oturuyor; diger parca ile aralarinda mil gibi bir parca var;
en ustteki bombeli yuvarlak aynayi iceren kisim bu milin etrafinda donebiliyor.

[quote author=sk67a link=topic=728.msg12678#msg12678 date=1411140946]
Bence de sağ çapraz köşe; orası sürücüden oldukça uzakta ve ters bir yer.
:driver:

Istanbul TEM'de sürerken %60 dikiz aynasını kontrol ediyorum; %40 önüme bakıyorum.
Sürekli makas atan bir serseri çıkıyor; onu 500 metre öncesinde fark ediyorum; ben tedbir
alıyorum; sabit hızla ve şerit değiştirmeden gidiyorum ki bana çarpmasın. Bıktım artık yahu.
Ben çocuk bakıcısı değilim. Başkasının yapacağı hatayı sürekli ben kollayacağım. Olacak iş değil.

Yakında evrim geçireceğim; ensemde 2 adet göz daha çıkacak. Tövbe, tövbe..
:aman: :driver:

[member=375]dr.ersoy[/member]
[/quote]

Aynen dediginiz gibi ozellikle TEM de bu durumlar cok sık oluyor bende fark ettim ama neden TEM de cozemedim hala buna motorsikletli kurye ve suriye plakalı araclarida ekleyince İstanbul'da kaza yapmadan arac surmek neredeyse mucize haline gelmis durumda Hüloogg.

En pratik cozum ise su kendi kendine giden Alaman araclarindan alip otomatik pilotta surmek herhalde kaza olunca da ben degil araci hapse atin memur bey deriz artik :)

sk67a

0

[quote author=Attila Khan link=topic=728.msg12703#msg12703 date=1411161032]
... haline gelmis durumda Hüloogg.
[/quote]

Akşam akşam çok güldürdün beni Ati.

Hüloogg !!!!!!!!!
[member=7]Attila Khan[/member]
:aman:

Sami hocam arka kamera İstanbul da gerekli bence. Her an herşey olabilir [member=3]sk67a[/member]

Ben de bu kör nokta aynalarından almak istiyorum. Bir gün bu kör nokta yüzünden bir getz i altıma alıyordum. [member=375]dr.ersoy[/member]

[member=122]temizyurek[/member] Haydar hocamın verdiği linkteki ürün kaliteli mi acaba? Iki gün sonra düşmesin :)

Sent from my iPad using Tapatalk

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[member=117]aknasmub[/member] Hocam mention özelliğini kullanırken haberdar edilecek kullanıcı adını yazarken açılan menüden ismi tıklamazsanız özellik çalışmayabiliyor, bir önceki mesajı değiştirdim ;)

[member=7]Attila Khan[/member]

Geri