Profesyonel Jant boyama nelere dikkat etmeli?

Eu8

0
Sonunda jantları boyattım. Aslında boya koruma yaptırmak üzere iyi bir yer ararken firma sayfasında jantı lastik üzerinde iken zımpara ve astar yapıp boyadıklarını ve fotoğrafları da görünce yaptırmaya karar verdim..Taş ve sürtme izlerinden eser kalmadı.. 4 jant bana 200 TL ye mal oldu. Zımpara ve astar işlemi olmasa bu sonuç olmazdı ve içime sinmezdi . Ankara da olup jant boyama işlemi yaptırmak isteyenlere kesinlikle öneririm..dby detailing

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Sonunda jantları boyattım. Aslında boya koruma yaptırmak üzere iyi bir yer ararken firma sayfasında jantı lastik üzerinde iken zımpara ve astar yapıp boyadıklarını ve fotoğrafları da görünce yaptırmaya karar verdim..Taş ve sürtme izlerinden eser kalmadı.. 4 jant bana 200 TL ye mal oldu. Zımpara ve astar işlemi olmasa bu sonuç olmazdı ve içime sinmezdi . Ankara da olup jant boyama işlemi yaptırmak isteyenlere kesinlikle öneririm..dby detailing

Hayırlı olsun, uygulama sonrası son durumu paylaşabilir misiniz?

Eu8

0
Hayırlı olsun, uygulama sonrası son durumu paylaşabilir misiniz?
Uygulama sonrası fotosu aşağıda..orjinal renk gunmetal gibiydi.. ES7 forumunda eski fotosu vardır..şimdi normal jant rengine geldi..Standart jant rengi olan arkadaşların bu tip sürtme vb sorunları daha az maliyetle düzelir tahminimce benim tüm renk değişti..

2u6d3cw.jpg

Aracınız
jant boyama veya plasti dip bizim bunu kendimiz yapmamız nasıl olacak acaba bilgili bir arkadaş konu açıp resimlerle falan anlatabilse çok iyi olur

[MENTION=1427]dtdentist[/MENTION] forumu incelersen Sercan arkadasımızın actıgı jant kaplama konusu mevcut

Sent from my iPad using Tapatalk

Aracınız
benımde es jantlarım berbat haldeydi bırkaç boyacıya sordum 250 lıradan asagı fıyat ısteyen olmadı bırde ıkı gun araba orda kalacak denınce işlerimden dolayı bırakamadım,en sonunda 1 mayıs tatilinde gözümü karartıp kendim yapmaya karar verdım 2 kutu sprey boya bir kutu vernik ve astar zımpara izolasyon bandı alıp 11 gibi başlayıp akşam 5 e doğru bitirdim,beklediğimden çok daha kolay ve güzel oldu sadece sprey boya jant boyası olarak geçiyordu ve rengi kötü oldu ilk fırsatta parlak gri alıp tekrar boya yapıcam,birde vernik bir kutu olunca ön lastiğin birine yetmedi ve o şuan fazla kir topluyor mat duruyor yıkarkende zor oluyor,test amaçlı birkaç dakıka tazıklı su tuttum herhangi bir atma olmadı biraz el beceriniz varsa bu işleri seviyorsanız kendiniz uğrasın derim boyayı yakından sıkmadığınız sürece dalgalanma akma gibi sıkıntılar olmuyor

Aracınız
bu arada bir arkadaşımın sıfır jantlarını plasti dip yaptık nasıl sıkarsak sıkalım pütür pütür görüntü oldu,bu hafta sökmeye çalıştık fakat balata ısından dolayı sanırım bazı bölgeleri kaldıramadık o esnek yapı sanırım sıcaktan kupkuru olmuştu tek parça halinde sökülmedi berbat oldu söküp tek tek tinerle temzlenecek

Geri