kart güncelleme?

Aracınız
Ynt: kart güncelleme?

Cihazınızın ayarlar kısmında navigasyon programının çalışması için gereken programı belirlemek için bir menü veya seçenek olması lazım. Buna basarak hangi navigasyon programını sd karta yükledi iseniz açılan ekranda o dasyayı işaretliyorsunuz. Bir nevi bilgisayar da kaydet veya farklı kaydete bastığınızda dosyayı nereye kaydetmesini sorar ya onun gibi.

teşekkürler, bir bakayım cihaza. Sanırm ayarlar menüsünden bakmak gerek.

zevra

0

Peki indirebileceğimiz harita linkleri varmidir direk karta kopyalayacagiz ve çalışacak yani.

Selam....

Kart guncelleme isini cozdum. Motevo teknik serviste Erhan Bey var, sagolsun cok yardimci oldu.

Olay soyle....eger navigasyon acilirken "motevo" ve "don't panic" markasi varsa

1-navigasyonun ayarlar menusune girip, seri numarayi ogreniyruz. "-" isaretinden onceki 8 haneli rakam seri numarasidir.
2- www.infonav.com.tr sitesine girip, harita guncellemeyi seciyoruz. (bu sitede benim burda anlatmaya calistiklarimin detaylari resimli olarak var)
3-kayit formunu dolduruyoruz
4-haritayi bilgisayara indiriyuruz. Haritalar "zip" formatli iniyor.
5-cihazdan sd karti cikariyoruz (ben guvenlik amacli olarak once cihazi kapadim sonra sd karti cikardim, bu konuda sitede bir aciklama yok)
6-sd karti bilgisayara takip icerigini guvenlik olarak bilgisiyarda baska bir yere kopyaliyoruz.
7-siteden zipli olarak indirilin iki dosya vardi, bunlari zipten kurtariyoruz. Sonra "don't panic" isimli dosyayi sd karta kopyaliyuruz.
8-yine zipli dosyalarda 9 adet "turkey.it" ile baslayan dosya var, bunlari da sd cardda "maps" isimli dosyanin altina yukluyuruz.

Islem tamam, sd cardi cihaza takabiliriz. Benim harita subat 2014 idi, guncellemeden sonra nisan 2014 oldu.

NOT: tabletten yazdigim icin cumlelerim dusuk, kusura bakmayin. Ancak tum detayli bilgiyi infonav.com.tr sitesinden ogrenebilirsiniz.

Umarim ise yarar.

zevra

0

Bende erhan bey ile görüştü m ama musait degildi. Sonrada arayamadim zamanim olmadi. Sen daha once davranmissin yolculukta yim eve döner dönmez deneyecegim. Tskler nonickname sonuctan haber verecegim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri