park sensoru sorunsali

2013 premium aracima, araci aldiktan 2 ay kadar sonra serviste 8 gozlu cenmax marka on arka park sensoru taktirmistim. malum garantisi kisa sure bitecek.

ozellike yagisli gunlerde zaman zaman on sensorlerden biri sanki bir engel varmis gibi surekli otuyor. bu durum park manevralsri sirasinda muthismrahatis ediyor. oyle ki bazen inip sensoru pecete ile siliyorum, bu durum bazennise yararken bazen o surekli otme kesilmiyor. sonra birden bire kesiliyor.

bu durum normal midir sizce

2013 premium aracima, araci aldiktan 2 ay kadar sonra serviste 8 gozlu cenmax marka on arka park sensoru taktirmistim. malum garantisi kisa sure bitecek.

ozellike yagisli gunlerde zaman zaman on sensorlerden biri sanki bir engel varmis gibi surekli otuyor. bu durum park manevralsri sirasinda muthismrahatis ediyor. oyle ki bazen inip sensoru pecete ile siliyorum, bu durum bazennise yararken bazen o surekli otme kesilmiyor. sonra birden bire kesiliyor.

sensorlerin arasina su kaciyordur, ondan yapar. madem garantisi var.servise goturup baktirin. benim 2 yil oldu. su ana kadar 2 ya da 3 kez karsilastim. buz tuttugunda ve araya su kactiginda bunu yapiyorlar maalesef.

Aracınız

FD6 kasada sonradan takılan park sensöründe bu durum oluşuyordu. En son değiştirip çözüm bulduk. Garantisi bitmeden değişitirme yoluna gidin.

Bu park sensörlerine sonradan boya atılması ve bu boyanın düzgün olmaması da buna neden olabiliyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=84]nonickname[/MENTION]

Hocam, benim araç 2012 orjinal park sensörlü yağmurlu havalarda nadirde olsa bende de oluyor, bu kış dört beş kere yaşadım.

Aracınız
FD6 aracımda sesli park sensörü var. Bu sensörler sonradan takılmamı yoksa orjinalmi arkadaşlar. Sesnörlerin algılaması çok kötü engele 10 cm kalana kadar hiç ses yok son anda 10cm kala ötüyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7601]Deeptrace[/MENTION] Orjinal değil diye biliyorum, sensörden memnun değilseniz değiştirin park sensörleri artık uygun fiyatlara bulunabiliyor.

Geri