2012 Fb7 Hız Sabitleyici

Aracınız
Merhaba arkadaslar,
2012 yeni kasa elegance aracim var yeni aldim. Netten baktigimda hiz sabitleyici var gozukuyor ama bulamadim bu konuda bilgilendirebilirmisiniz beni?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaslar,
2012 yeni kasa elegance aracim var yeni aldim. Netten baktigimda hiz sabitleyici var gozukuyor ama bulamadim bu konuda bilgilendirebilirmisiniz beni?

Hocam direksiyondan main tuşuna basacaksınız, sonrasında -Set tuşuna basınca hız sabitleyici devreye girecek, + - tuşlarına basarak hızınızı ayarlayabilirsiniz, kitapçığın ilgili sayfalarını ekledim bakarak yapabilirsiniz.

Aşağıdaki forumda kendinizi tanıtabilir misiniz?

http://civictr.com/forumdisplay.php/20-Tanışma

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Aracınız
Civic FB7 2012
Kılavuz işte böyle Amerikan versiyondan tercüme olunca bazı fonksiyonlar sorun çıkarıyor.

Bizde Hız Sabitlemeye geçince, yeri olmasına rağmen devir göstergesi üst köşesindeki CRUISE CONTROL ışığı çalışmıyor.
Sadece sarfiyatın solundaki kadran göstergesinin yanında ayarlanan hız değerinin olup olmamasından anlayabiliyoruz.

Amerikan versiyonlarda, Cruise durumunda her bir ± tuş girişinde 1 mil/h (1,6 km/h) hız değişimi olurken bizde 1 km/h değişim olur.
± tuşuna basılı tutulduğunda hızlar ±10 km/h halinde artıp azalır.

Buradan öğrendiğim bir nokta da, diğer araçlarda debriyaj kullanıldığı anda Cruise devreden çıkarken bunda 5 saniye boyunca müdahalenin tamamlanmasını bekliyor.

yau

0
Ben gayet memnunum acikcasi ilk basta yadirgamistim tek tus neden degil diye

Hakan Uzun

0
Yönetici
Benim Fb7'de gördüğüm cruise control daha önce kullandığım megane 2 2004, Astra 2011 ve fiesta 2012 den kat kat daha iyi ve kullanıslı olduğu yönünde...

Aracınız
kullanıslı değilmi :D benim 2012'de önce +,,,-- tuşlarının üstündeki tuştan akrif ediyorum.. aktif olup olmadıgı ekrandan görüyorum sonra - tuşuna basarak devreye sokuyorum hafiften debriyaja veya frene dokundugumda direk olarak devre dışı kalıyor...

Aracınız
bende civic'ten önce laguna 2 vardı ona göre daha kullanışlı sadece direksiyon üzerinden hız sabitleme veya hız sınırlama aktif oluyor...

Aracınız
Dediklerinizi yapıyorum ama ekranda cruise control göstergesi yanmıyor aktif olmuyor bir türlü neden olabilir limit çıkıyor sadece nasl ayarlayabilirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri