2013 çıkışlı Otm. Elg. Eco BRCli (Boya takıntılılar arayabilir)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Hocam kur hesabi yaparsak benim maasim da bitik o zaman be sen esnafsin girmisin kur hesabina bi araban var onun hesabini yapiyon yok ya araba alan hic zarar etmeyecek mantigi var o delikanliya sen toy demisin ama sen daha toy gibisin araba almak hele kullanmak icin araba almak ne zaman kar getirmis mulkmu bu araba tabiki zarar ettirecek. Sen ticari kafa ile baktigin icin dolar diyon tufe diyon yok bilmem ne mantik iyi ya valla helal olsun kimse kusura bakmasin 69000 sifir makyajli olan arabaya bu fiyatlari istiyonuz sonrada kimse aramado aramaz tabi fiyatlariniz ucuk kimse kimseyi dolar tufe mantigi ile yemesin ben araba aldim 30000 nakit var 40000 kredi cwkeyim kredi odemesi bana 49000 tlye gelsin tufe v.s. koy olmaadi o zaman ben arabayi aldiktan sonra zarar etmemek icin 80k ya satmam lazim la boyle mantikmo olur. Ben e araba aldim sattim bir tanesi aldigim fiyata satmadim sana iyi satislar

2013 model kazasız boyasız, 42 binde 55 diyorlar, pazarlıksız....
zaten 52 ye alınan araba o kadar çok etmemeli, (hemde 2012 model...) yok ozaman dolar buydu şuydu çok gereksiz bir hesap olmuş...

Son düzenleme:

mengu

0
Aracınız
Hocam kur hesabi yaparsak benim maasim da bitik o zaman be sen esnafsin girmisin kur hesabina bi araban var onun hesabini yapiyon yok ya araba alan hic zarar etmeyecek mantigi var o delikanliya sen toy demisin ama sen daha toy gibisin araba almak hele kullanmak icin araba almak ne zaman kar getirmis mulkmu bu araba tabiki zarar ettirecek. Sen ticari kafa ile baktigin icin dolar diyon tufe diyon yok bilmem ne mantik iyi ya valla helal olsun kimse kusura bakmasin 69000 sifir makyajli olan arabaya bu fiyatlari istiyonuz sonrada kimse aramado aramaz tabi fiyatlariniz ucuk kimse kimseyi dolar tufe mantigi ile yemesin ben araba aldim 30000 nakit var 40000 kredi cwkeyim kredi odemesi bana 49000 tlye gelsin tufe v.s. koy olmaadi o zaman ben arabayi aldiktan sonra zarar etmemek icin 80k ya satmam lazim la boyle mantikmo olur. Ben e araba aldim sattim bir tanesi aldigim fiyata satmadim sana iyi satislar

:) Sen bir hayli yanlış anlamışsın durumu. 2.elde Civiclerin neden aşırı yüksek fiyatlara satıldığını soran arkadaşa yazdım ben onu.
Tabii ki araba yatırım değil ve illa ki değer kaybeder. Arkadaşa orada kendimden örnek verdim neden yüksek fiyat çekildiğini... Yoksa pek derdim değil yılda 7500 lira, dükkanda işler durgunken 6 ayda 40 bin lira içeri girdim ( zaten o yüzden satıyorum aracı) Neden kur ve tefe tüfe hesabına girdim şöyle ki çoğu insan TL üzerinden hesap yapıyor ki çok yanlış. Oradaki arkadaşa anlatmak istedim durumu. Ben de biliyorum burası kaliforniya değil Türkiye, ama toy olmadığım için eski bol sıfırlı günleri çok iyi hatırlıyorum, tecrübeyle sabit olduğu için gidişatı da tahmin ediyorum.
Şöyle bir durum var Civic satın alan insanların hemen hepsi 2. elde değer kaybı diğerlerine göre az olsun diye düşünür, bu FD6'dan miras bir yaklaşım.

Bayiilerin durumunu anlatmıştım daha önce: kur düşükken teminat nitelikli sistem ile ucuz likiditeyle peşin satın aldıkları hayali araçları ihtiyaç anında üretim havuzundan çekiyorlar. Esas parayı müşteriyi garantiyle kandırıp servisten kazanıyorlar, minimum % 400-500 kar söz konusu...Yaptıkları kampanyalardan kendileri hariç hiç kimse avantaj elde edemiyor. Kasa her zaman kazanır biliyorsun. Şimdi 69bin TL kısmi krediyle satın aldığın aracın gerçek değeri aslında yaklaşık 60 bin tl.dir. Kredicilik ve bankacılık sistemi tüketici odaklı değil tüketim ve kapital odaklı hareket eder.
Ayrıca sürekli kampanya yapan bayiilerin 2.elde müşterisini rencide ettiğini görüyoruz bunun sonucu şu: Civic ayda 800 civarı satıyor, Corolla 3400, Jetta 2300. Arz-talep ilişkisinde 2.el değerine odaklanma söz konusu kimse kalkıp tersini söylemesin.
Verdiğim fiyatı kesinlikle kafamdan sallamadım, güzelce araştırıp yazdım ki 58 bin lira; takası da gözeten bir rakam. Normalde takas yaparken yükseltirsin, ben zor durumda olduğum için birşey yazmadım.

mengu

0
Aracınız
2013 model kazasız boyasız, 42 binde 55 diyorlar, pazarlıksız....
zaten 52 ye alınan araba o kadar çok etmemeli, (hemde 2012 model...) yok ozaman dolar buydu şuydu çok gereksiz bir hesap olmuş...

Dostum kim, nerede diyor 55 bin TL? Birebir aynısı mı, temizliğine emin misin?
Çünkü mantık olarak en az 57-57.5a verebileceği arabayı 55e (çok sıkışmadığı sürece) neden satsın?
Zaten 52 bin liraya aldığım aracı iş-borç karşılığı aldım, adama 3 bin tl indirim yaptırdım. 55 yapar kafadan.
Esas TL üzerinden hesap yapman çok gereksiz biraz da bilinçsizce olmuş, araba pazarında ölü pazarlığı yapanlar bile kur farkını biliyor.
Bir yılda Dolar 50 kuruş arttıysa herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım...

Aracınız
Türkiyede zaten herkes dolar ile iş yapıyor değil mi! :)
kusura bakma ama dolar 1 tl olsa, arabanı 24.500 tl ye mi satacaksın?

mengu

0
Aracınız
Türkiyede zaten herkes dolar ile iş yapıyor değil mi! :)
kusura bakma ama dolar 1 tl olsa, arabanı 24.500 tl ye mi satacaksın?

Dolar 1 lira olsa zaten arabayı satmama gerek kalmazdı arkadaşım.
Günün birinde sende satacaksın arabayı o zaman anlarsın durumu...

Aracınız
Dolar 1 lira olsa zaten arabayı satmama gerek kalmazdı arkadaşım.
Günün birinde sende satacaksın arabayı o zaman anlarsın durumu...

yanlış anlama, yaptığın hesabın yanlış olduğunu söyledim,
yoksa istediğin fiyata sat, kime ne,
ama sonuçta araba bu, aldığın fiyata satarsan ne mutlu sana,
daha önceki aracımızı aldığımız fiyata sattık, ama emin ol, 2000 tl fazlasına garanti satıyorlardı. Allah aç gözlülük yaptırmasın kimseye
araba bu, altın değil, yatırım aracı değil ki kar edesiniz.
elbette zarar olur,

mengu

0
Aracınız
yanlış anlama, yaptığın hesabın yanlış olduğunu söyledim,
yoksa istediğin fiyata sat, kime ne,
ama sonuçta araba bu, aldığın fiyata satarsan ne mutlu sana,
daha önceki aracımızı aldığımız fiyata sattık, ama emin ol, 2000 tl fazlasına garanti satıyorlardı. Allah aç gözlülük yaptırmasın kimseye
araba bu, altın değil, yatırım aracı değil ki kar edesiniz.
elbette zarar olur,

Yanlış anladığım falan yok, benimkiyle birebir aynı araba daha ucuza var diyen sensin, araştırdım ben bulamadım.
Cidden söylüyorm benminkine ölücüler 55-56 veriyorlar, getir 55lik arabayı bana ben alıveriyim.
Farkettinmi bilmiyorum ama diğer arkadaşla satışımı baltaladınız zaten. Şu yazdığınız şeyleri okuyan adamın alacağı varsa bile almaz.
Aldığım fiyata satma gibi bir derdim yok demiştim zaten zararı göze alıyorum diye, yatırım aracı olmadığını bende biliyorum yoksa 10 tane araba alırdım dükkan çevirmek yerine.
Benim yaptığım hesap kesinlikle doğru olanı, değer kaybı böyle hesaplanır diğer türlü kendini kandırırsın başka birşey değil.

Aracınız
hocam burası forum olduğu için açılan konulara insanlar yorum yapma özgürlüğüne sahipler anca konu açılınca konuya yoruma kapalıdır derseniz o zaman kimsede yorum yapamaz. Zaten ben 6 aydır bu sitedeyim bu bölümde daha 1 araba satıldığını görmedim o yüzden konu baltalandı diye düşünmenize gerek yok.

mengu

0
Aracınız
hocam burası forum olduğu için açılan konulara insanlar yorum yapma özgürlüğüne sahipler anca konu açılınca konuya yoruma kapalıdır derseniz o zaman kimsede yorum yapamaz. Zaten ben 6 aydır bu sitedeyim bu bölümde daha 1 araba satıldığını görmedim o yüzden konu baltalandı diye düşünmenize gerek yok.

Ya istediklerini söylesinler dert değil, gereksiz maydonoz olsunlar o da önemli değil... ama kalkıp seninkiyle aynısı 55e dedimi o direkt baltalama...Madem öyle getirsin ben alıyım.
Tabi böyle yaparlarsa 1 tane bile araba satılmaz burada...

Aracınız
ya istediklerini söylesinler dert değil, gereksiz maydonoz olsunlar o da önemli değil... Ama kalkıp seninkiyle aynısı 55e dedimi o direkt baltalama...madem öyle getirsin ben alıyım.
Tabi böyle yaparlarsa 1 tane bile araba satılmaz burada...

arkadasim laflarina dikkat edelim lutfen.

Maydanoz falan ne demek oluyor, isine gelmiyorsa konu acma, her yorumu begenmek zorunda degilsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri