Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Aracınız
Yakıtı kayseri bp den aldım ama sanki motor biraz sesli çalışıyor gibiydi tekrar shell e döndüm baya gitti ses yakıtta fark eder mi arkadaşlar.Dizel olsa yakıt kalın derim ama lpg de de aynı durum geçer li mi acaba merak ettim.Daha öncede moilden almıştım orda da motor arıza lambası yanmıştı servise gittiğimde fakir yakıt karışımı demişlerdi ordaki adam bana shell yada bpden al ama opetten asla alma katkılı lpg kullanıyor enjektörleri bozar uzun süreçte demişti aslı varsa.Ama şunu anladım ki shell benzin gibi lpg satıyor arkadaş çok memnunum shell den fiyatı dışında.

çoğu firma lpg yi aynı firmalardan alıyor genelde zaten. içine ekledikleri katkı maddesi farklı sadece. opette soğutmayı hızlandırmak için yağ katkısı var mesela, filtre ve enjektörde tabaka yapıyor diye söyleniyor.

bp ve po lpgsi ile araç fazla km gidiyor fakat çekişten düşüyor gibi olup dediğin gibi sesli çalışıyor. shellde performans kaybı olmuyor fakat km daha düşük diğerlerine göre. en ideal total olarak gözlemledim ben fakat muhitimde olmadığı için shell kullanıyorum mecburen.

Yeni araç aldim 2014 otomatik lpgli fb7 yakit aldiktan sonra sifirladim 170 kmde şuan sadece bir tane lamba yaniyor galiba çok yakicak bakalim

Benimkide oyle oluyor ilk isik 70 de ikinci isik 140 ta ucuncu isik 170 te sonuyor 220 ye filan gelince basliyor oksurmeye

2014 elegance otomatik orjinal lpg

lpgyi nerden aliyorsunuz ondanda fark ediyormuş sanirim araci daha cuma günü aldim böyle çok yakarsa kafama takilir :d

Sadece bir defa 280 km yaptirdim ama nerden aldigimi hatirlamiyorum daha onun takibini yapmadim hic ama zamnedersem opetten almistim genelde opette 10 kirus daha uygun oldugu icin opetten aliyorum

Aracınız
Selamün aleyküm. istanbul bahçeşehir shell 2.75 krş lpg 30 litre yakıt ile 211 km yol gittim. araba bozuk mu normal mi 2016 honda civic eco lpg otomatik vites. 038 kuruşa tekabül ediyor sanıyorum. çok değil mi ?

Selamün aleyküm. istanbul bahçeşehir shell 2.75 krş lpg 30 litre yakıt ile 211 km yol gittim. araba bozuk mu normal mi 2016 honda civic eco lpg otomatik vites. 038 kuruşa tekabül ediyor sanıyorum. çok değil mi ?

Genelde asagi yukari ayni iyi yaktiran sehir ici 35 kurus yaktiriyo 40 kurusu gordugum zamanlar oluyor istanbul sehirici ile kucuk bi sehrin sehir ici arasinda da 5-7 kurus aradinda farkediyo

Geri