Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

escala

0
Aracınız
bagaj dolu 3 çocuk 2 yetişkin çankırı ankara arası çok gazlamadım özellikle yavaş gittim banada çok geldi birde gazlayıp deneyim hızı seviyordur belki :)
Benim fd6 34,5 litre lpg ile 430-470 km arası yol yapardı 2 yetişkin 1 çocuk tam dolu bagaj ve hiç kapanmayan klima ile.
Fb7 geçen hafta aldım uzun yol deneme şansım olmadı, fd6 dan az yakar diyorlar ama pek sanmıyorum

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Benim fd6 34,5 litre lpg ile 430-470 km arası yol yapardı 2 yetişkin 1 çocuk tam dolu bagaj ve hiç kapanmayan klima ile.
Fb7 geçen hafta aldım uzun yol deneme şansım olmadı, fd6 dan az yakar diyorlar ama pek sanmıyorum

Hocam ortalama hızınız neydi bu yakıt değerlerinde?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bölünmüş yollarda 105-115 arası otobanda genelde 125-130 arası.
Tabi rampalara girmeden kulakçık ile 4 alıp 130-140 arası girerim şişmemek için

Gayet iyi yakıt değerleri ben 110 u geçmemek suretiyle anca yakalayabiliyorum bu değerleri 140 ları filan görsem 40-50 km daha da düşer sanırım

escala

0
Aracınız
Gayet iyi yakıt değerleri ben 110 u geçmemek suretiyle anca yakalayabiliyorum bu değerleri 140 ları filan görsem 40-50 km daha da düşer sanırım

Dediğim gibi sürekli değil sadece rampa girişlerinde hızlanıyorum onun dışında otoban harici genelde 105-115 arası kullanırım.
Fd6 böyleydi fb7 ne yakar ben de bilmiyorum ve merak ediyorum

Aracınız
Fb7 lpg tuketimi

Dediğim gibi sürekli değil sadece rampa girişlerinde hızlanıyorum onun dışında otoban harici genelde 105-115 arası kullanırım.
Fd6 böyleydi fb7 ne yakar ben de bilmiyorum ve merak ediyorum

Ben de fd6 var atiker normal tüp takılı araçta yakıt değerlerine de baktırdım bi anormallik görünmüyordu ayarlarında.Hatta bikaç gün önce biraz kıstılar daha az yaksın diye hemen arıza lambası yandı bugün tekrar yükselttiler değerleri bakalım yine aynı hatayı alıcak mıyım ya da ne kadar fark edicek tüketim miktarı doğrusu merak ediyorum.ilk fırsatta ölçüm yapıcam ş arası ve ş.içi

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar istasyonlardan benzin veya lpg alırken fulllemek tanka veya şamandıraya zarar verir mi? Alırken neye dikkat etmemiz gerekiyor bilgisi olan var mı?

Aracınız
[MENTION=7345]efsane190789[/MENTION] 5yıldır kullanıyorum sürekli fulleyerek alıyorum.herhangi bi problem olmadı.zaten tanklar hiçbirzaman tam dolmaz,montaj esnasında şamandırayı ona göre ayarlarlar ki sıcak havalarda lpg genleşince tankta mutlaka o basıncı telöre edecek boşluk olmalı.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
[MENTION=7345]efsane190789[/MENTION] 5yıldır kullanıyorum sürekli fulleyerek alıyorum.herhangi bi problem olmadı.zaten tanklar hiçbirzaman tam dolmaz,montaj esnasında şamandırayı ona göre ayarlarlar ki sıcak havalarda lpg genleşince tankta mutlaka o basıncı telöre edecek boşluk olmalı.

Anladım, teşekkürler ;-)

Geri