Frane SELAK [ İnanılmaz Bir Hayat Hikayesi ] Okuyunca Çok Şaşırcaksınız !!

Aracınız
Frane SELAK [Dünyanın En Şanslı Adamı yada En Şansız Adamı]

selak_662982S1.jpg

1962- Günümüzden tam 50 yıl önce, 1962 yılında Frane Selak adlı Hırvat müzik öğretmeni, Saraybosna'dan Dubrovnik'e giden trende, tüm dünyanın kendisini tanıyacağından habersiz yolculuk ediyordu.
Selak'ı taşıyan tren raydan çıktı ve donmuş nehre devrildi. Kazada 17 yolcu hayatını kaybederken Selak kıyıya kadar yüzüp kurtuldu !
Selak kazayı sadece kırık bir kol ve çiziklerle atlattığı için çok mutluydu.

1963- Bir yıl sonra, Selak uçakla Zagreb'den Rijeka'ya yolculuk ediyordu. Bir anda uçağın kapısı açıldı ve kapı yakınında oturan yolcular dışarıya uçtu.
Selak da uçaktan dışarı uçanlar arasındaydı. Uçak bir kaç dakika içerisinde yere çakıldı ve 19 kişiye mezar oldu.
Selak gözlerini açtığında hastanedeydi, şansı sayesinde bir saman yığınına düşmüş ve orada bulunup hastaneye kaldırılmıştı. Bu kazayı da sadece ufak sıyrıklarla atlattı.

1966 yılında bindiği otobüs yoldan çıktı ve bir nehre uçtu. Kazada dört kişi öldü, Selak hafif yaralı olarak kurtuldu.
Selak, 1970 yılında otomobiliyle yolculuk ederken aracı alev aldı. Salek aracı durdurup kendini dışarı attı, ardından aracı havaya uçtu.

1973 yılında bozuk bir benzin pompası Selak'ın otomobilinin motoruna benzin akıttı, araç alev aldı, Salek bu kazadan da kurtuldu ancak saçlarının büyük bir kısmı yandı.

1995 yılında ise, Zagreb'de Frane Selak'a bir otobüs çarptı, ancak bu kazayı da Selak ufak sıyrıklarla atlattı.

1996 yılında aracıyla bir dağ yolunda ilerleyen Selak, döndüğü virajın ardından bir kamyonun üzerine geldiğini gördü ve aracını yolun dışına yöneltti.
Aracı yoldan çıkıp, uçurumdan yuvarlanırken Selak araçtan atladı ve bir ağaca tutundu. Aşağı baktığındaysa tam 90 metre altında aracının patladığını gördü.

Selak artık "şansı" ya da kimilerine göre şanssızlığı- konusunda dünya çapında üne sahipti. Tüm dünyanın takip ettiği Selak'ın inanılmaz öyküsü burada da bitmedi.

2003 yılına gelindiğinde, hayatında ilk kez piyango bileti alan Selak, büyük ikramiye olarak 1 milyon dolardan fazla para kazandı.

Selak hayat hikayesini anlatırken "buna iki şekilde bakabilirsiniz" diyor; "Ya dünyanın en şanssız insanıyım, ya da en şanslısı. Ben ikincisinin doğru olduğuna inanıyorum." dedi.
2004 yılında ise Doritos, Avustralya'da bir TV reklamında oynatmak üzere Selak'la iletişime geçti.
Bu teklifi ilk başta kabul eden Selak, daha sonra fikrini değiştirdi ve Sidney'e uçakla gitmeyi reddetti.
Selak buna sebep olarak da "şansımı test etmek istemiyorum" dedi.

Yorumlarınızı Merak Ediyorum [;)] ?

lucky_1636636c.jpg

(Kaynak: http://www.airturkhaber.com/haber_detay.asp?haberID=5061 )

Aracınız
hahaha :) .muha.

Aracınız
Bence daha 1-2 şansı daha var. Kediler 9 canlıdır derler.

Aracınız
Adam da bisi yok Azrail'e bunu iyilik melekleri arasında kıyasıya rekabet var :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bunu çok uzun süre önce okumuştum ama forumun yeni kullanıcılarının bilgisi yoktur diye düşünerek konuyu hortlatıyorum :)
Bende yeni okudum.
Acip kaç defa ölümden dönmüş. Bunun acilen 6 adak ve bol bol sadaka vermesi gerekiyor.
Demek ki eceli daha gelmemiş. "Öldürmeyen Allah öldürmüyor" tabiri bunun için tam yerinde bir söz olur.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri