civic PERFORMANSI

ahmet

0
BU ARABADA İYİ Bİ TARAF BULAN BANADA İZAH ETSİN
Ne arabalar baktım 2014 otomatik vites, Honda cıvıc elegant aldım, alırken müthiş bir hata yaptım test sürüşüne çıkmadım, özellikleri bana uyunca Honda dedim yaa Genç markası seri arabadır sıkıntı olmaz dedim, arabayı aldım ilk 500 metrede eyvah dedim sonra yok yok bisorun vardır düzeltirler dedim Honda böyle bi araba olamaz dedim, vitesin yanındaki göstergelerde Araç hangi konumda göremiyorsun, konsolda kaçıncı viteste gittiğini göremiyorsun ama bu önemli diyil, arabanın camını açık unuttu isen geri binip kontağı tekrar açıp kapatacaksın öyle anahtardan falan olmuyor tabi buda önemli diyil, bagaj kapağını tam olarak açmadan bırakmayın kafanıza düşer, kapatırken sakın hiç bastırmayın yüreyiniz ağzınıza gelir buda önemli diyil (5tl verdim bir amatisör taktım şimdi kendi açılıyor), berbat bir müzik sistemi, geri görüş kamerası mesafeyi bildirmedikten sonra ne işe yarıyorsa,önemli diyil, camı aşağı indirdiğinde insana kapı tekme atıyor, o nasıl basit dizayn nevagasyon, ekranda radyo frakansları dolu kanalların ismini niye yazmıyorsa, önemli diyil, ne önemli biliyormusunuz araba geri zekalı, herşeyi geç algılıyor şehir içinde trafikte geziyosan güzel araba akülü araba kullanır gibi sessiz sedasız durmakiçin bas gitmek için bırak çok gaz bile istemiyor ama, ama biraz gazlıyayım dersen yandın ani sollamaya giremezsin gaza basıyosun 6 sniyekadar tepki yoksonra 10-15 sniye müthiş bagırıyor lütfen vites degiştiriyor derken sollamaya geç kaldınız, arabanın arkasındasınız önü açık yol istiyorsunuz adam yol verdi siz bastınızgaza ama arabanı haberi yok bağırmayabaşladı nice sonra sarsıntılı bir vites deiğişimi tam uzaya fırlıycam derken herşey aynı konumda yol istediğiniz adamdan utanıyorsunuz yolda makas atmak büyük risk sizi yarıda bırakıyor sürat yapamazsınız oyuncak araba gibi yani bu araba şehir içi arabası kesinlikle performans deyil, yaktığı yakıtı kesinlikle giderken deyil vites değişimlerinde yakıyor, bu söylediklerim benzindede, gazdada, tasarrufsuzda hep aynı, büyük hayal kırıklığına uğradım çok üzgünüm

hobaa :) biz farklı araçlara mı biniyoruz acaba ? Aracımı alalı yaklaşık 13-14 ay oldu ufak tefek sorunlar ve diğer markalarda olan özelliklerin olmaması dışında pek bi sıkıntım yok. Allah başka dert vermesin iyi günler..

Wordls

0
Performans beklemeyin atmosferik aractan. Hosunuza gitmeyen diger ozellikler cok yuksek fiyata geliyor. O yuzden civicin fiyati biraz dusuktur segmentine gore.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Performans beklemeyin derken ben alali 1.5 ay oldu ne toyotolar ne tsi ler ne dci ler le kapistim yuzumu kara cikarmadi en son Bursa Ankara yolunda 1.6 focus benzinli sanirim artistlik yapti bende ani bir hizlanmayla farki actim bir dahada gelemedi arkamdan arkadas heralde daha once audi a6 6.0 tdi ye biniyordu

stmr

0
Bu fiyata bu donanımda başka araba yok. Performanslı kullanım istiyorsanız, gaza dokunur dokunmaz fırlasın diyorsanız 3500 devirin altına inmeyin (otomatikler için en azından) o zaman gaza ufak bir temasta istediğinizi alırsınız. Bence gayet başarılı araba.

Trust

0
Aracınız
Yazdiklarinizdan beni ilgilendiren tek ve önemli kısmı şu 5 tl ye taktirdiginiz bagaj amortisörü bi video paylaşırmısınız hem aracınızı görmüş oluruz

Wordls

0
Skodanin bagaj amortisorunu ters cevirip takiyoduk biz. Yazin otomatik aciliyodu. Golfe yapmistim. Sogukta cok saglikli olmuyor. Onun disinda otomatik aciliyordu.

Torku olmayan bir aracin performansi olamaz. 10 -15 sene once iyidi diyebiliriz ama gunumuzda uzgunum.
Performans olsaydi daha cok satabilirdi bu arac. Birde cift kavrama sanziman.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu fiyata bu donanımda başka araba yok. Performanslı kullanım istiyorsanız, gaza dokunur dokunmaz fırlasın diyorsanız 3500 devirin altına inmeyin (otomatikler için en azından) o zaman gaza ufak bir temasta istediğinizi alırsınız. Bence gayet başarılı araba.
Tam icimden gecenleri yazmissiniz elinize saglik...

kardeş direksiyonda vites düşürme ve artırma kulakçıkları var, onları kullanırsan sollamada sıkıntı yaşamazsın. devir göstergesi ekranında R-N-D-S modlarını görebilirsin, aynı zamanda vites sayısını da görebilirsin.

araç sollarken S moduna almak daha kolaylaştırıyor.

özellikle direksiyon kulakçıklarını kullanmayı öğrenirsen arabayı tekrardan seveceksin. araç sollarken vites düşürüp 3bin ve üzeri deviri gördüğün anda istediğin arabayı rahatça sollarsın. 4bin devirden sonra yarış arabasındaymış gibi hissettiriyor hatta.

Yazdiklarinizdan beni ilgilendiren tek ve önemli kısmı şu 5 tl ye taktirdiginiz bagaj amortisörü bi video paylaşırmısınız hem aracınızı görmüş oluruz

aynen bunu ben de merak ettim.

Son düzenleme:

stmr

0
kardeş direksiyonda vites düşürme ve artırma kulakçıkları var, onları kullanırsan sollamada sıkıntı yaşamazsın. devir göstergesi ekranında R-N-D-S modlarını görebilirsin, aynı zamanda vites sayısını da görebilirsin.

araç sollarken S moduna almak daha kolaylaştırıyor.

özellikle direksiyon kulakçıklarını kullanmayı öğrenirsen arabayı tekrardan seveceksin. araç sollarken vites düşürüp 3bin ve üzeri deviri gördüğün anda istediğin arabayı rahatça sollarsın. 4bin devirden sonra yarış arabasındaymış gibi hissettiriyor hatta.

aynen bunu ben de merak ettim.

Bunu denemek lazım. Hatta bugün mutfak dolabı baktık kapak açıkken köşede ki düğmeye basıyorsun, kapak kapanıyor bunda yapmak lazım bagaja :)

Geri