Benzin kapağı arızası ve çözümü

Arkadaslar dun benzin almak icin 2007 honda premium aracimin icten benzin kapagini acmak icin bastirdim. Kapak acilmadi sevisi aradim 150 tl ye teli degisiyormus internetten inceledim cok kolay. Bisiklet fren teli gibi teli koruyan dis plastik yuvasindan kurtulmus baglanti yeri cok dandik yapmislar nalburdan 1 tl ye vidali kelepce alip bagladim eskisinden guzel calisiyor

Once kapi kenarindaki plastik kaplama cekerek cikiyor bagaj acma kapagi uzerinde bulunan anahtar deli uzerindeki kapagi sokup vidasini cikarin sonra kaplamayi alin 10 numara anahtar veya lokma ile duvara bagli 2 vidayi sokun kablo bosa cikacak bagli olan kablonun icinden gelen kalin tekli tel bagaj disindaki genis tel demeti benzin kapagi teli. Gorunen plastigin icine iyice oturtup monte edin kolay gelsin

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=479]safakkorkmaz[/MENTION]

Hocam eline sağlık, güzel çözüm :eek:k:

Konuyu problemler ve çözümleri forumuna taşıdım.

Bagaj kapagina bastiginda teli cekiyor yuvaya oturan telin dis kaplamasini itincede benzin kapagi aciliyor itme ve cekme usulu bir sistem var baglanti gevsektir kontrol edin pense yardimiyla sikistirsan problemkn cozulur diye dusunuyorum.

Aracınız
Konuyu hortlatıyorum.Aynı problem bende de olustu.Benzınlıkte ole kalakaldım.Bagaj acılıyor fakat depo kapagı acılmıyor.Kilitciye goturdum.Tel kopmus dıyor.Tel kopsa bagajıda acmaz sanırım.Cunku tek tel uzerınden ıkı ıslem yapıyor bıldıgım kadarıyla.Bagajı cekme yontemıyle depo kapagını ıtme yontemıyle .Tel pahalı 150 170 cıvarı fıyat ıstıyorlar.Ve ayrıyetten bagajım da cok zor kapanıyor.ıyıce vurmak lazım.Yardımcı olabılır mısınız bu konuda.Araba 2006 vtec2

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Konuyu hortlatıyorum.Aynı problem bende de olustu.Benzınlıkte ole kalakaldım.Bagaj acılıyor fakat depo kapagı acılmıyor.Kilitciye goturdum.Tel kopmus dıyor.Tel kopsa bagajıda acmaz sanırım.Cunku tek tel uzerınden ıkı ıslem yapıyor bıldıgım kadarıyla.Bagajı cekme yontemıyle depo kapagını ıtme yontemıyle .Tel pahalı 150 170 cıvarı fıyat ıstıyorlar.Ve ayrıyetten bagajım da cok zor kapanıyor.ıyıce vurmak lazım.Yardımcı olabılır mısınız bu konuda.Araba 2006 vtec2

Öncelikle plastik parçaları sökerek telin nerede kopuk olduğunu bulmanız gerekiyor.

Aracınız
Öncelikle plastik parçaları sökerek telin nerede kopuk olduğunu bulmanız gerekiyor.

Telin orayı sokturdum bır baska ustaya gıttım tabı.O da bagaj ıcın cekme yapıyor ama depo kapagı ıcın ıtme yaparken tel plastıgın ıcıne gırıyor dedı plastıgı oynattıgı ıcın ıslevınıgormuyor dedı.Anladıgım kadarıyla o da yolma pesınde.cunku gel motor takalım dedı 100 tl ye.Anlamadım gıttı.Adam akıllı kılıtcı yok ıstanbulda sanırım :) Sımdılık oyle kaldı.Bakalım belkı baska bı ustaya gıderım.

Geri