Otomatik vitesin kutusu üzerindeki işaretlerin işiği temassizlik yapiyor. :(

eray

0
Merhaba Çok mu pahalı birşeydir.Acaba ;
Otomatik vitesin kutusundaki P-R-D ve diğer simgelerin aydınlatması yanmıyor.Gündüz sıkıntı değil de Geceleri de Gösterge tablosunda gözüküyor ama mızmız bir adam olduğumdan kafama takılıyor.2 defa yüzükle tıktık diye dokunuyorum nikelajlı vites yanına o zaman yanıyor. sonra temassızlıktan herhalde gene aydınlanması gidiyor.Çok mu zor bunu tamiri. Elektrik+lehim olayı bacak olayı falan mı yoksa Şanzımanı mı değiştirmek lazım :Dsizden gelecek yorumlara göre gardımı alacağım.
selamlar saygılar

eray

0
Merhaba Çok mu pahalı birşeydir.Acaba ;
Otomatik vitesin kutusundaki P-R-D ve diğer simgelerin aydınlatması yanmıyor.Gündüz sıkıntı değil de Geceleri de Gösterge tablosunda gözüküyor ama mızmız bir adam olduğumdan kafama takılıyor.2 defa yüzükle tıktık diye dokunuyorum nikelajlı vites yanına o zaman yanıyor. sonra temassızlıktan herhalde gene aydınlanması gidiyor.Çok mu zor bunu tamiri. Elektrik+lehim olayı bacak olayı falan mı yoksa Şanzımanı mı değiştirmek lazım :Dsizden gelecek yorumlara göre gardımı alacağım.
selamlar saygılar
[MENTION=194]Can[/MENTION] Ben yapabilirmiyim ;) yoksa servise mi gideceğim .duv..duv.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu düz vites için ama az çok yol gösterici olur, otomatiği göremedim. Fakat anlatıyım, vites kolunun önünde vidası oluyor. Aracı çalıştırmadan vitesi mandala basarak geriye çekip vidayı çıkar. Sonra vites çevresinin altına ince bir aletle (ben kahvaltı bıçağının etrafına elektrik bandı sararak soktum) ittirerek klipslerden kurtarıp vites çevresini çıkar. Orada ampul görünür. Çevirerek çıkarabilirsin abi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=178]eray[/MENTION] Abi, Can'ın dediği gibi sökerek kendin müdahale edebilirsin, youtube da mutlaka videosu vardır ;)

eray

0
öncelikle teşekkürler.. [MENTION=194]Can[/MENTION] [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]:+1:
video otomatik için yok.8)
sanıyorum hafta sonu dene yanıl ile bulmaya çalışacağım çok teşekkür ederim. :D:eek:k::clap:

eray

0
sorunu hallettim....2 ayrı tırnak var 1.kısım dış kısım (resim çekemedim çok yoğundum) o kısımda 2 tırnak var el freni tarafı ve karşısı sonra 2.kısım 3 tırnak var 1 el freni tarafında 2 klima tarafında 3 el freni karşı yakasında tırnakları aç yarım kaldır ve çevir hazne çıkıyor meydana DİKKAT....PARK DA İKEN TAKILI BİR DİŞİ ERKEK SOKET VAR SOKETİ ÇIKART ...! (sağ önalt kısımda ) daha sonra el freni kısmında patlak ampul var 2 ayaklı onu çıkart yenisi tak yaptığın işlemlerin tam tersini yaparak nikelajlı kısma kadar tak DİKKAT NİKELAJLI KAPAĞI TAKMADAN EVVEL ARACI ÇALIŞTIR STOP ET ANAHTAR ÇIKART VE TEKRAR TAK ÇALIŞTIR (Ben de çalıştı ama anahtar aracı P ye aldığım halde çkımadı çünkü soket tam oturmadığından P yi kabul etmedi ve anahtarı vermedi tekrar montaj yaptım. şu anda pırıl pırıl ışılışıl... :eek:k:

Keşke video çekseydin diyemedim ya la :))))

Geri