Ust kapak contasi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaslar 5 saatlik ortalama 140 km hizla hic durmadan 500 km yol yaptim. Su deposu tamamen doluydu geldigimde yaridan fazla su kalmisti yol boyunca Hararet hic yapmadi sadece uzun bi rampa ara ara H ye cok fazla olmadan yaklasti ama ayno anda da tekrar yariya geciyordu suyun yaridan az azalmasi normalmidir

Şehir dışında araç sürekli hareket halinde olduğu için hararet yükselmemiş olabilir, gerçek hararet durumu şehir içinde daha rahat belli olur.

Aracınız
Arkadaslar 5 saatlik ortalama 140 km hizla hic durmadan 500 km yol yaptim. Su deposu tamamen doluydu geldigimde yaridan fazla su kalmisti yol boyunca Hararet hic yapmadi sadece uzun bi rampa ara ara H ye cok fazla olmadan yaklasti ama ayno anda da tekrar yariya geciyordu suyun yaridan az azalmasi normalmidir
hocam depoda max yazan yer var onun üstünde su eklediğinde zaten dışarıya atıyor,hararetin oynanamaması lazım biryerlerde bir sıkıntı var ama conta olsa o kadar yol yapamazdın hemen çıkardı hararetin ..Rampada hararet yükselip tekrar düşüyorsa fan müşüründede sorun olabilir gerekli zamanda devreye girdirmeyip harareti yükseltiyordur devreye girip fanı açıncada düşüyordur..Düz yolda aracın yediği rüzgar radyatördeki suyu soğutmaya yettiği için fana ihtiyaç olmaz hararetinde oynamaz

Aracınız
Yine conta yakmış tecrübeli bir üye olarak yardımcı olayım. Arkadaşın araç da conta yakmış gibi maalesef, bu kadar su eksiltmesi kesinlikle normal değil. Conta yakmış araç aslında hararet yapıyor, ancak seyir halinde önden gelen rüzgar harareti düşürüyor, şehir içinde-ışıklarda vs. durduğunuz zaman hararet yükselir. Arkadaş da durmadan 140 km hızla seyrettiğini söylüyor, bu durumda hava soğutuyor işte.

Yine motor ısındıktan sonra başlık sahibinin yaptığı gibi radyatör suyu kontrolü yaparak bunu anlayabilirsiniz. Radyatör suyu fokurdatıp dışarı atıyorsa contanız yanmış demektir.

Başlık sahibi için ek, dün sanayide ısınmış motorda (hararet yarıyı biraz geçmiş halde) radyatör açılınca petrol kuyusu gibi patladı. Motor biraz dinlendirilip hararet yarının altına düştükten sonra bile radyatör suyu fokurdatıp dışarı atıyordu. Yani sizin radyatörde kesinlikle böyle bir işaret yok.

Aracınız
Bizin hondalarda radyatör kapağı onemli yedek kaba su hava basması yedek kabından tokirdamasi yedek kabin taşması radyator kapağına delalettir (radyator demiyorum dikkat edin)

Tapatalk....

Yine conta yakmış tecrübeli bir üye olarak yardımcı olayım. Arkadaşın araç da conta yakmış gibi maalesef, bu kadar su eksiltmesi kesinlikle normal değil. Conta yakmış araç aslında hararet yapıyor, ancak seyir halinde önden gelen rüzgar harareti düşürüyor, şehir içinde-ışıklarda vs. durduğunuz zaman hararet yükselir. Arkadaş da durmadan 140 km hızla seyrettiğini söylüyor, bu durumda hava soğutuyor işte.

Yine motor ısındıktan sonra başlık sahibinin yaptığı gibi radyatör suyu kontrolü yaparak bunu anlayabilirsiniz. Radyatör suyu fokurdatıp dışarı atıyorsa contanız yanmış demektir.

Başlık sahibi için ek, dün sanayide ısınmış motorda (hararet yarıyı biraz geçmiş halde) radyatör açılınca petrol kuyusu gibi patladı. Motor biraz dinlendirilip hararet yarının altına düştükten sonra bile radyatör suyu fokurdatıp dışarı atıyordu. Yani sizin radyatörde kesinlikle böyle bir işaret yok.
Bu zamana kadar hep agzina kadar su dolduruyordum ancakbyorumlardan sonra max isaretine kadar su dolduruorum. Gecenlerde sehir icinde denedim su eksiltmesi olmadi haraarette mersinde olmama ragmen yukselmedi. Radyotordeki fokurdamaya gelince kapagi aconca herhangi bir pıslama sesi duymadim ama gaza cok yuklendiginde suda bir harekeylenme soz konusu tabi. Ancak bu olayi ozel servis yeykilisinede anlattim . Oda sesini dinledi sole bi gazladi falan bisi yok dedi. Gitmiskn ust kapak tan kaciran yag olayini hallrttim.

Geri