Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Wasted

0
Aracınız
Fb7 otomatik benzinli. Karma tüketimde 8'in üstünü görmüyorum buna kışın ve dur kalklar dahil. Genelde ise 7.7. 7.8 lerde. Yazın ise 7.5 civarı.

Nedeni ise sürekli tasarruflu kullanıyorum. Yani yapımda olan bişey bu. Kırmızı ışık varsa erkenden gazdan çekerim, ve ya yerini biliyosam o an ışığı görmesem bile kırmızı yanma ihtimaline karşı yine erkenden gazı bırakırım. Böyle yapmayıp ta ışığın dibine kadar gazlayanlara zaten gıcık oluyorum. Adam hem yakıtını, hem balatasını boşa harcıyor.

Bunun haricinde ümkün olduğunca yavaş hızlanıp, aracın kuvvetini hızlanmaya dahil etmeye çalışırım.

Yani mümkün olduğunca fren kullanmam. araç 35binde, hala balata falan değişmedi. Gerçi bilmiyorum normalde kaçta değiştiğini.

Ama dedimya bunlar zaten benim yapımda olan şeyler. Yani yapmaktan zevk alıyorum. Buna rağmen ortalama şuan 8'de Eğer dikkatli kullanmasaydım sürekli fren kullanıp, agresif kullansaydım. şuan burada yazan bir çok kişi gibi 10 un altını göremezdim.

Mousto

0
Aracınız
Arkadaşlar birşey soracam brc honda servisin taktığı depo kaç lt alıyor full boşken hesaplayan var mı?

Mousto

0
Aracınız
arkadaşlar.lpg depom 29 30 lt. alıyor.ş.içi sakin kullanımda 240 km gidiyor.sizce normal mi? bana biraz düşük geldi.teşekkürler.

bende ilk aldığımda aracı öyleydi brc servisin taktığı depo ile 220-230 km zor gitmiştim şimdi 3000km oldu araç ve 300 km yi görüyor artık bir depo ile.Aracı yeni aldıysanız ondan yok yeni almadıysanız bir lpg ayarı yaptırın derim

Mousto

0
Aracınız
Yol bilgisayarı 6.3 gösterirken gerçekte 7.1 litre lpg tüketmeniz harika.
Benim aracım fd6 otomatik ve maalesef yol bilgisayarı 6 gösterirken ben gerçekte 8 litre lpg tüketiyorum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

valla arkadaşlar bende mi sıkıntı var araçtamı bilmiyorum ama benim i-mid ekranda 11.5-12 lt gösteriyor hesapladığımda lpg 10 lt küsür gibi çıkıyor sonuç.Neden kaynaklanır bu bilen var mı acaba? 62tl lpg ile 260km gitti lpg 2.5 tl gibiydi fiyatı, 67tl lpg ile de 267km gitti yine lpg aynı fiyatlardaydı. ben güvenmiyorum artık yol bilgisayarına km hesabına göre gidiyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
valla arkadaşlar bende mi sıkıntı var araçtamı bilmiyorum ama benim i-mid ekranda 11.5-12 lt gösteriyor hesapladığımda lpg 10 lt küsür gibi çıkıyor sonuç.Neden kaynaklanır bu bilen var mı acaba? 62tl lpg ile 260km gitti lpg 2.5 tl gibiydi fiyatı, 67tl lpg ile de 267km gitti yine lpg aynı fiyatlardaydı. ben güvenmiyorum artık yol bilgisayarına km hesabına göre gidiyorum.

Hocam verdiğiniz değerlere göre 100 km de 10 lt yakmışsınız gayet güzel değer :eek:k:

Selam arkadaslar aracim 2014 fb7 40 bin km de henuz bakimini yaptirmadim alali 15 gun oldu ve 70 tl lik lpg ile 196 km de bitti aracimda muhtemelen bi sorun var bu kadar cok yakmasi normal degil istanbul sehir ici kullanimidir bu. Gaz ayari yapilmasi gerekiyordur umarim sizin dusunceniz nedir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri