Yeni civic tourer dünya rekoru 2,82 lt / 100 km

Aracınız
Honda, teknolojiye yapmış olduğu yatırımların meyvesini toplayama devam ediyor. Civic Tourer 1.6 i-DTEC ile Avrupa'nın 24 ülkesini dolaşan Honda ekibi, 13 bin 498 km'lik rota boyunca ortalama 2,82 lt/100 km'lik tüketim değerine imza atarak Guiness Dünya Rekoru Kitabı'na 'En Düşük Tüketim - 24 Avrupa Ülkesi' olarak girdi.

Honda’nın Avrupa Ar-Ge ekibinden Fergal McGrath ve Julian Warren 1 Haziran 2015 tarihinde Belçika’dan yola çıkarak 24 Avrupa ülkesini dolaştı ve 25 Haziran 2015 tarihinde çıkış noktalarına geri döndü. Toplam 13 bin 498 km’lik bir rotayı geride bırakan ekip, yolculuk boyunca 9 kez yakıt ikmali yaparken Civic Tourer 1.6 i-DTEC, her bir depo ile yaklaşık bin 500 km menzile ulaştı. Tüm rota boyunca her iki sürücü de araçta yer alırken 25 gün boyunca her gün yaklaşık 600 km sürüş mesafesi ve 7,5 saat sürüş süresine imza attılar. Gerçek yaşam koşullarında gerçekleştirilen rota ortalaması olarak 2,82 lt/100 km’lik bir tüketime imza atan Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC, böylece fabrika verisi olan 3,8 lt/100 km’lik değeri yüzde 25 oranında aşağıya çekmiş oldu.
Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC, bu değerle Guiness Dünya Rekoru Kitabı’nda ‘En Düşük Tüketim – 24 Avrupa Ülkesi’ başlığı altında resmi olarak kaydedildi. Her ikisi de amatör sürücüden oluşan ekip, basit ama son derece etkili; doğru rota planlaması, ani fren veya gaz kullanmadan, sakin sürüş, yol şartlarını önden okuma ve değerlendirme, gereksiz ağırlık taşımama ve aracın her zaman bakımlı olmasını sağlamak gibi ekonomik sürüş teknikleriyle herkesin tutumlu araç kullanabileceğini gözler önüne serdi.
Kural gereği rekor denemesinde seri üretim bir araç kullanıldı ve bir avantaj elde etmek üzere araç üzerinde herhangi bir değişiklik veya modifikasyon gerçekleştirilmedi. Aracın kontrolleri sürüş öncesinde yapıldı. Yine olası bir ağırlık avantajının önüne geçmek üzere her seferinde yakıt dolumu -depo miktarı kadar- tam dolum gerçekleştirilirken yakıt ikmali resmi akaryakıt istasyonlarında yapıldı. Ayrıca kural gereği lastik hava basınçlarının da fabrika değerlerinde olması sağlandı. Rota, sürüş süresi ve sürüş mesafesi gibi bilgileri sağlıklı bir şekilde kayıt altına almak üzere test için kullanılan Civic Tourer 1.6 i-DTEC, yeni nesil bir araç takip sistemi ile donatıldı.

"alıntır"

Aracınız
Bizim yollarda ne yapar merak ediyorum.

Aracınız
Degerler super tam aile arabası ama yandan arka taraf biraz tipsiz sanki fiyat 80-90 olur kesin

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri