Civic FC5 Yeni Civic Test Sürüşü izlenimler ve yorumlar

Low vitesi varda mesela 50 yi gecmeyeceginiz hizlarda kullanin yaziyor yokus asagi low dada olsa kendisi hizlanmaz mi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Low vitesi varda mesela 50 yi gecmeyeceginiz hizlarda kullanin yaziyor yokus asagi low dada olsa kendisi hizlanmaz mi.

Motor kompresörü olduğu sürece vites dişlisini cvt de aralık tutar. Tabi fren ile desteklemeniz de gerekebilir. Kompresörü L ye göre ayarlamışlardır.

Peki arkadaslar eleganceye dokunmatik ekran taktirdigimizda executivede ki clima dugmeside eklenecek mi yani dokunmatik ekranla entegre calisacak mi.yoksa climaya bir faydasi olmaz mi.Kusura bakmayin belki cok soru soruyorum ama bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.tesekkurler.

Arkadaslar yeni otv meclisten gecmis ham fiyati 55000 tl yukarisi yani 93000 tl satis fiyati olan araclarda otv %74 olmus yani bu durumda 1 ocaktan itibaren executive 115000 tl olup elegance otv zammindan etkilenedigi icin 87000 lerde mi kalacak.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Arkadaslar yeni otv meclisten gecmis ham fiyati 55000 tl yukarisi yani 93000 tl satis fiyati olan araclarda otv %74 olmus yani bu durumda 1 ocaktan itibaren executive 115000 tl olup elegance otv zammindan etkilenedigi icin 87000 lerde mi kalacak.

Bu haber yanlış.Bu tür bir teklif ne komisyonda vardı nede kanun teklifinde.Kanun sadece ilgili birimlere motor hacmi dışında da vergilendirme yetkisi veriyor.Daha neye nasıl vergi koyulacağını kanunu yapanlar dahil hiç kimse bilmiyor.Bakan sektör temsilcileri ile görüşeceğiz daha diyor buda en iyi ihtimal 2-3 ay sürecektir.Oranlar belli olduğu zaman resmi gazetede yayınlanır ancak ozaman neyin ne olduğunu görürüz.

Bu 55 bin efsanesini ortaya kim attı bilmiyorum ama kimse çıkartamıyor.Bayilerinde işine geldiği için sonuna kadar bunu kullanıyorlar.

Yani yok böyle bir şey arkadaşlar.Ne fiyatlar belli daha nede oranlar.

Aracınız
Konuya gelince herkes gibi bende kendimce yazayım ama ben sadece gördüğüm eksik yanları yazacağım.İyi yanlarını yazmanın bir faydası yok bence.Boş övgü gibi oluyor.

1:CVT vites lineer hızlanma şeklinde çalıştığı için ani gaz tepkilerine duyarsız.Siz aniden gaza basınca araba daha sonra kendini topluyor.Bu sollamalarda dikkat edilmesi gereken bir durum.

2:Yine CVT kaynaklı motorun yüksek devire çıkarak bağırması söz konusu.

3:Aracın bazı yerlerinde kullanılan plastik çok kalitesiz.Özellikle arka koltuğun sağında ve solunda.

4:Bagaj kapağı açıldığında kendisi yukarı kalkmıyor.

5:Lastikler çok ses yapan desibeli yüksek sınıftan.Şayet ses ile ilgili şikayetiniz varsa ilk değiştirmeniz gereken parça Lastikler olmalı.

6:Kol dayamanın kapağını açmak için elinizi baya baya içeri sokmak zorundasınız.

7.USB şarj girişleri biraz zor yerde.

Şimdilik bu kadar yeter :)

Aracınız
arkadaşlar merhaba eski bir 2013 civic fb7 sahibi olarak bende teste merakla gittim. izlenimlerim şu şekilde:

tasarım göreceli bir kavram kimisi beğenmiyor ama bence güzel olmuş farklı bir hava katmış, en çok beğendiğim olay iç mekanı çok genişletmişler fb7 kasa da gerçekten iç mekan dardı. bagaja gelince ilk defa civic bagaj yapmış dedim gerçekten geniş ve kullanışlı. aracın kullanımına gelince lpg yi direk aracın kendine entegre etmeleri güzel bir olay yol bilgisayarından lpg yi görmek güzel fakat bu 125 hp lik motor artık bu arabaya yakışmıyor cvt şanzıman ise çok saçma çalışıyo sürekli aynı devirde gidiyo bu da sürekli motor sesi demek zamanla belki alışılır ama ilk sürüşümde cvt yi beğenmedim ayrıca f1 olmaması çok saçma ben sivasta yaşıyorum burda kışın dik rampaları f1 olmadan inemeyiz ancak f1 ile arabayı yavaşlatıyoz yada manuel vitesle bu şartlarda şimdilik düşünmüyorum. fb7 civic i satma sebebim kışın arkasının sürekli savurması idi veya bozuk yollarda savurması umarım bunda bu sorun gitmiştir. bu arada fb7 civic ten sonra 2015 leon 1.6 tdi 110 hp aldım çok memnunum.
Bu kayma, atma gibi sorunlar 2003 civicte vardı orası kesin. Nerden biliyorum, pert ettik virajda :) Ama bu kasadan iki sonraki kasa fb7 de de aynı mı durum? Ben şuan için bi sorun yaşamadım ama pek zorladığımda söylenemez. Bilgisi olanlar var mı bu konuda

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri