Audi A3 mü / Fb7 Civic mi Yardımcı Olursanız Sevinirim

Ktlhan

0
Mrb Arkadaşlar Aranıza Yeni Katıldım.

2010 Model Audi A3 1.6 102 bg Otomatik kullanıyorum.

Ama Uzun Zamandır Hondaya Karşı Büyük Bir Tutkum Var.

Fb7 ile Değiştirmeyi Düşünüyorum. Değiştirirsem Doğrumu Yapmış Olurum Yanlışmı Acaba.

Değiştirirsem Otomatik Almayı Düşünüyorum. Sorduğum Kişilerin Büyük Bir Kısmı Manuel Almamı Tavsiye Ettiler ( Manuel İle Otomatik Arasında Aşırı Performans Farkının Olduğunu Söylüyorlar)

Son Olarak Civic Alırsam Modulo Body kit- Jant Lastik Gibi Oynamalar Yapacağım

Bu Konularda Bilgi Velirseniz Sevinirim.

Ruski

0
performans olarak manuel fb7 sizin aracınızdan 3 gömlek üstündür.konfor olarakda 3 gömlek geridedir.
benim size tavsiyem eğer oynama yapıcaksanız 2010 model FD6 alın hem parçaları fazladır hemde perfomans olarak gayet tatminkardır...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Mrb Arkadaşlar Aranıza Yeni Katıldım.

2010 Model Audi A3 1.6 102 bg Otomatik kullanıyorum.

Ama Uzun Zamandır Hondaya Karşı Büyük Bir Tutkum Var.

Fb7 ile Değiştirmeyi Düşünüyorum. Değiştirirsem Doğrumu Yapmış Olurum Yanlışmı Acaba.

Değiştirirsem Otomatik Almayı Düşünüyorum. Sorduğum Kişilerin Büyük Bir Kısmı Manuel Almamı Tavsiye Ettiler ( Manuel İle Otomatik Arasında Aşırı Performans Farkının Olduğunu Söylüyorlar)

Son Olarak Civic Alırsam Modulo Body kit- Jant Lastik Gibi Oynamalar Yapacağım

Bu Konularda Bilgi Velirseniz Sevinirim.

ben olsam değişmem audi audi dir

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benim icin audi a5ten baslar asagisi cok cezbetmiyor :D a3 civic karsilastirmasinda sedan/hb ayrimi yaparak karar vermeniz daha iyi olur. A3'un bos modelini civice degismem ama ledli farlar multimedya ekrani cam tavan vs ozellikleri olani derseniz a3 tabi ki :D

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Arkadaşımda 1,4t yazan sanırım tsi falan, otomatik A3 var. sizin arabanın da netten performas değerine baktım 11,8sn 0-100 değeri yazılmış. Bu durumda fb7 otomatik bile alsanız sizi çok çok üzmez görünüyor. Ayrıca performansa ihtiyacınız olduğunda sol kulakçık yardımınıza koşuyor merak etmeyin. Gelelim arkadaşın A3 ile benim FB7 arasındaki gördüğüm farklara. Kalite hissi A3 de daha yüksek, yalıtım A3 de daha yüksek hissi verse de desibel değeri FB7de daha iyi :) FB7 aldığınızı düşünüyorum ilk aylarda muhtemelen arabaya alışana kadar pişman bile olabilirsiniz. Ama biraz kendinize ve arabaya zaman tanırsanız bir daha da muhtemelen hondadan başka araba ikinci seçenek olacaktır diye düşünüyorum. FB7 mi FD6 mı diye soracak olursanız 6 kasanın dış görünüşü iyi ve plastik malzemesi biraz daha iyi. Motor performans aynı. FB7 kasa hissiyat olarak biraz daha ağır başlı olduğunu fd6 kullanıcısı bir arkadaşım benim arabayı kullandığında söylemişti. Yol tutuş farkı nasıldır bilemem ama 6 kasa yere biraz daha yakın olduğu için daha iyi olabilir. Bunla ilgili de video var (https://www.youtube.com/watch?v=4hvK9r1AQCU). Güvenliğe gelince honda kendini ispat etti merak ederseniz onu da http://www.iihs.org/iihs bu adresten bakabilirsiniz. Konfor ve ergonomi bence honda da daha iyi. Yakıt dersek lpgli bir civic ile 30000km de 9000tl lpg+benzin almışım ve istanbuldayım. Umarım faydalı olur yorumum? Bir de son bişey yazayım. Geçen sene arkadaşın A3 için 4-5 defa servise birlikte gittik, audi servisindeki elemanları tanıdım, daha önce 180bin km toyota kullandım, şimdi 30bin civic oldu, ne honda ne toyota da hiçbir servis görevlisini tanımam :)

Nerede ikamet ediyorsunuz bilemiyorum ama, İstanbul anadolu yakası bu pazar saat 14:00 de Kartal da buluşma var, mor cafe demişlerdi eğer değişiklik olmadı ise. Yolunuz düşerse hem 6 hem de 7 kasayı birarada görme şansınız olur. Ayrıca bir honda alırsanız başınıza neler gelir onları da görürsünüz :) bir de 1 kasadan ne kadar farklı araba yapılabiliyor izleme şansınız da olur sanırım? etiket yapıştır yakışır bu arabalara :)

Son düzenleme:

Ktlhan

0
İstanbulda olsam çok iyi olurdu aslında :) servise gidip test sürüşü yapacağım birde fd7 nin eski kasa ile yeni kasa arasındaki belirgin farklar neler biliyormusunuz

Koltuk isitma, xenon, kasanin şekli :) geri görüş kamerasi, biraz daha yalitim. Kisacasi ufak tefek seyler. Ikinci el alacaksan 6 kasa daha şık. Ikiisini de incele içine hangisi sinerse farketmez bence.

Geri