Atikerin avrupa sistemini çok övdüler ne dersiniz?

Aracınız
Aracımı aldığım galeri ve yıllardır dostum olan ustam,tamircim Atikerin avrupa sistemini (gold) ısrarla tavsiye ettiler..Bende asıl işi,binicilerine sorayım istedim,fikirleriniz benim için önemlidir.

Leo

0
Bi arkadaşım aracına Atiker Gold serisini taktırdı dediğiniz gibi herkes bunu öneriyor. Benim sağdan soldan öğrendiğim Gold kiti aracın ODB2 portuyla birlikte çalışıyor(Atiker Safefast ODB2) buna göre aracın yakıt ayarlamalarında otomatik düzeltmeler yapıyor. Buda size ekonomik açıdan özellikle şehir içinde avantajlar sağlıyor. LPG işinde asıl önemli olan faktör enjektörler ilk LPG taktırdığınız zaman kısa vadede çok mutlu oluyorsunuz fakat uzun vadede sorun çıkarabiliyor bence araştırma yaparken uzun vadeli en sağlıklı olanı tercih edin.Gold dan daha şikayet edeni görmedim.
Ayrıca Atikerin servisi heryerde var sıkıntı yaşasanız bile çok paralar harcamadan sorununuzu çözebilirsiniz. BRC yerine Gold serisini öneren çok kişi var. Şimdiden hayırlısı olsun

Aracınız
Bi arkadaşım aracına Atiker Gold serisini taktırdı dediğiniz gibi herkes bunu öneriyor. Benim sağdan soldan öğrendiğim Gold kiti aracın ODB2 portuyla birlikte çalışıyor(Atiker Safefast ODB2) buna göre aracın yakıt ayarlamalarında otomatik düzeltmeler yapıyor. Buda size ekonomik açıdan özellikle şehir içinde avantajlar sağlıyor. LPG işinde asıl önemli olan faktör enjektörler ilk LPG taktırdığınız zaman kısa vadede çok mutlu oluyorsunuz fakat uzun vadede sorun çıkarabiliyor bence araştırma yaparken uzun vadeli en sağlıklı olanı tercih edin.Gold dan daha şikayet edeni görmedim.
Ayrıca Atikerin servisi heryerde var sıkıntı yaşasanız bile çok paralar harcamadan sorununuzu çözebilirsiniz. BRC yerine Gold serisini öneren çok kişi var. Şimdiden hayırlısı olsun
İlginize teşekkürler ;)

Aracınız
LPG sisteminin sorunsuzlugunu verimliliğini uzun yillar araci kullanacaksaniz mutlaka yedek parça fiyatinida düşünün derim

Tapatalk....

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim bildigim atikerin enjektorlerinin kalitesi orta seviyelerde, pek uzun omurlu degil. Kalite olarak hep once Prins oneriyorlar, sonrasinda ise BRC.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
atiker grand taktırdım. romano nun enjektörlerini kullanıyor. obd2 mevcut. gayet memnunum arızaışığı yanmadı. rölantide ve performansında bir problem yok. grand hakkında ayrıntılı bilgisi olan var mı. gaz ayarı nasıl yapılıyor.

dnzkrt

0
Atiker gold sistem kullanıyorum aracımı aldığımda benzinliydi 6 yıl garanti için serviste taktiriyim dedim servis 1000€ Prins 2600₺ brc için fiyat verdi ve sonra lpg takılırsa aracın garantisinin 3 yıla düşeceğini söyledi daha sonra bir arkadaş tavsiyesi ile iç Anadolu Bölge bayi de üstün oto gaz Ankara ostimde lpg de isim yapmış bir bayi 1400₺ ye taktırdım mayısta 2 sene olacak sistem yazılım ve enjektör olarak İtalyan ve regulator (büyük beyin) 2000cc motor icin olandan yanı çekişte hiçbir fark yok. Bayi çıkış brc li olan arkadasım var onda yokuşta çekişte düşüş hissediyor ama benim aracımda öyle bisey yok kendisi benim aracımı da kullandı . Şunu çok duydum lpg de önemli olan montajdır montaj ne kadar iyi yapıldıysa sistem okadar iyi çalışırım. Gelelim yakıt tüketimine Ankara da şehir içi 210krs şehir dişi 150-160 krs sorularınız varsa cevaplayabilirim kesinlikle tavsiye ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
LPG sistemlerini uzun süre araştırmıştım önceki araçıma takmadan evvel. LPG sistemi fazla performans aranmıyorsa hepsi aynı. Fakat Performans aranıyorsa Enjektörleri en iyi olanı tercih etmelisiniz. Bu konuda en iyi keihin Marka enjektördür Bunu kullanan bir kaç marka var başında Prins geliyor ayrıca Prins in kendi enjetörleride var onlarda harikadır. Gördüğüm en sessiz enjektörler Prins inkiler araçın orjinal benzin enjektörlerinden daha sessiz çalışıyor.

montaj konusuna gelince öncelikle enjektör ile baglantı noktaları arası uzaklık minimum olmalı enjektör yerleşimi çok önemli ve elektrik tesisatını düzgün kesip baglamalılar. Bunun dışında öle aman aman ustalık gerektiren bişey yok. Ayar konusu sadece var Prins te yol ayarı yapılıyor bu mutlaka yapılmalı baska markalarda yapılmıyor. ben 2 yıl kullandım en ufak bir sorunla karsılaşmadım prins te..
Şuan kullandıgım araçta Lovato var performansı gayet iyi tek şikayetim aşırı yüksek enjektör sesi tüpe geçince dizel gibi çalışıyor. bir çok markada da bu sessi duydum.
atiker sistemini hiç kullanmadım ama çok övülüyor Enjektör markası iyi ise kullanılabilir. Landirenzo da kullandım enjektörleri acayip sesli çalışıyordu ve dayanıksızdı.

Geri