Yeni Kasa Honda Civic Şikayetleri

FB7 kasa sahibi arkadaşlar aracınızla ilgili şikayetleriniz nelerdir? Kendi aracımdan bahsetmek gerekirse

1. Direksiyonu düşük ve yüksek hızda gerekli yumuşaklığı ve sertliği sağlamıyor. Bu nedenle güven vermiyor.
2. Alt devri ölü bir araç. Bu sorunun başında eski nesil tork konvertörlü şanzıman gelmekte, aracın performansını çok ama çok törpülüyor. Honda keşke Cvt ile yoluna devam etse veya çift kavrama şanzımana geçse..

Sonuç: Genel olarak aracımdan çok memnunum. Göstergeleri ve donanımı herşeyin üstünü örtüyor(En azından benim için öyle). Umarım uzun yolda yormaz. 1 ay sonra bunu da öğreneceğim :driver:

Aracınız
Lastiğin temas ettiği yere (lastikle asılan metal bolum arasına) bez sıkıstırın hocam..iyice de sıkarsanız tabi bendeki ses ise tamamen kaybolacak tır.

Sendeki ses hocam. Sendeki ses de ah ben bir vakit bulabilsem adam akıllı ilgilenecegim. Aracı 10 ocakta teslim aldım. Araç daha yikanmadi bile. Halimi düşünün.

Aracınız
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, forumda daha önceden üyeyim ama aktif değildim. Bahsettiğiniz ses benim aracımda da oldu. İlk başta yoktu ama o stepne kılıfını takmak için bağları çözüp tekrar takınca çok gıcık ses yapmaya başladı.
Sebebi, stepne içindeki köpük malzemenin bagajın metal kısmına sürtmesi. Malum köpükleri bir yere sürtünce rahatsız edici ses çıkarır. Ben de bu yüzden stepneyi sökecektim ama gerek kalmadı. Arkadaşların dediği gibi sıkılamak gerek fakat lastiği doğru yönde yerleştirmelisiniz. Yani lastiğin ortasında köpüğü tam ortalı ayarlamasınız. Lastiği çıkarıp bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Lastiği doğru şekilde yerleştirip sıkılayınca ses kalmayacaktır. Olmadı bez ya da karton koymak da iş görür.
Servisteki arkadaşlar doğru yapabilmeli.

Hocam detaylı aciklamalarinizla daha da aydınlandı şimdi olay. Çok teşekkür ederim. Sizin ve diğer arkadaşların tavsiyeleri ile hakkından gelicem inşallah bu sesin. Dediğiniz gibi gıcık bir ses.

Aracınız
Sendeki ses hocam. Sendeki ses de ah ben bir vakit bulabilsem adam akıllı
ilgilenecegim. Aracı 10 ocakta teslim aldım. Araç daha yikanmadi bile. Halimi düşünün.
Hocam okadar canınızı sıkmayın..stepneyi arkadaşı kopukluk beraber dugun yerleştirip ıyıcé sıkıntı..bir yıldır duymuyorum o sesi cok sukur

Geri