Sol emniyet kemeri ses yapan yer.

Çözüm

Arkadaşlar yuvarlak içine aldığım yerler ses yapıyor, toplam ön ve arkalar olmak üzere 4 tane bunlardan, kapıyı açtığınızda bu kısımın içine bakın bir yada iki tane vida göreceksiniz , bunları çıkıyorsunuz, sonra yukarıda doğru itiyorsunuz ( yaklaşık 1 - 1,5 cm civarı ) sonra kendinize çekiyorsunuz çıkıyor, komple çımıyor alt kısmı sabit kalıyor, kırtasiyeden slikonlu çift taraflı bant alırsınız, aradaki kısımlara dışarı taşmayacak şekilde iyice kaplarsınız, bant kuvvetli olduğundan bir kere kapadınızmı sökmek zor oluyor. Ön kısımlar kolay, burada dikkat edilmesi gereken yer arka taraflar çünkü arka kapılarda arada kapı fitili var, sökme işlemi aynı ön kapılar gibi ama kapamadan önce araya fitili sökmeden önceki...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Abi çözmemiz lazım bunu. Yoksa emniyet kemerini komple iptal edecem bu yüzden... Söküp atmayı bile düşündüm....

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Can emniyet kemerinin yükseklik ayarını sabitleyip, parçaları süngerle vs. sıkıştırarak denedin mi?

Abi çözmemiz lazım bunu. Yoksa emniyet kemerini komple iptal edecem bu yüzden... Söküp atmayı bile düşündüm....

benim de sag kemerden ses cizirti geliyor, gecen gun bakimda servis elemani bakti bir cozum getiremedi. hatta arizali bir kemeri sokup icini gosterdi.
kemer, icinde hava yastigindan gelen kablolarin bagli oldugu karmasik bir yapiya sahip, sokup atmanizi tavsiye etmem:)

Aracınız
benim de sag kemerden ses cizirti geliyor, gecen gun bakimda servis elemani bakti bir cozum getiremedi. hatta arizali bir kemeri sokup icini gosterdi.
kemer, icinde hava yastigindan gelen kablolarin bagli oldugu karmasik bir yapiya sahip, sokup atmanizi tavsiye etmem:)
Doğru aşağıdaki saran yer karışık. Bizim sıkıntımız yukarıdaki kemeri ileten yerde. Yukarı aşağı hareket eden bölüm ses yapıyor. Gözlemlerime göre aşağıda sıkıntı yok.

Doğru aşağıdaki saran yer karışık. Bizim sıkıntımız yukarıdaki kemeri ileten yerde. Yukarı aşağı hareket eden bölüm ses yapıyor. Gözlemlerime göre aşağıda sıkıntı yok.

dogrudur, yukarida bir bilya var fakat o ani harekette ses cikariyor. ne varsa asagida var. koltuk dayamadaki ses icin vazelin kullanmistik, buna da bir sey buluruz:)

sketen

0
Aracınız

Yükseklik ayarının konumunu sabitlesek sıkıntı çıkarmı. Yani hep en yukarda kalıcak şekilde. Ben hep en yukarda kullanıyorum mesela.

Aracınız
Yükseklik ayarının konumunu sabitlesek sıkıntı çıkarmı. Yani hep en yukarda kalıcak şekilde. Ben hep en yukarda kullanıyorum mesela.
Sabitleyip altı, sağı solu bir şekilde sünger ile veya başka yumuşak ve esnek malzeme ile desteklenirse olabilir belki hocam....

Geri