ön kamera

ön kamera..

cihazın av-in girişine iç taraftan bir giriş daha açıldı. ön kamera oraya bağlandı.
bir de anahtar konmuştu. anahtar açık iken kamera çalışıyor.sürekli açık duruyor zaten. kullanmıyordum. ama şimdi av-in girişine car dvr bağlamayı düşününce iyiki anahtar koydurmuşum diyorum.
kamerayı gg.com dan 50 tl gibi bir fiyata almıştım.
park çizgilerinin olmaması çok kötü. arka kameraya alışınca ön tarafta çizgiler olmayınca çok yavan kalıyor.

Fslx162.jpg

wuEqhZC.jpg

atH4nyW.jpg

QXlXs4j.jpg

d8nu4Ug.jpg

Ynt: ön kamera

[quote author=temizyurek link=topic=283.msg3032#msg3032 date=1396735506]
ön kamera..

cihazın av-in girişine iç taraftan bir giriş daha açıldı. ön kamera oraya bağlandı.
bir de anahtar konmuştu. anahtar açık iken kamera çalışıyor.sürekli açık duruyor zaten. kullanmıyordum. ama şimdi av-in girişine car dvr bağlamayı düşününce iyiki anahtar koydurmuşum diyorum.
kamerayı gg.com dan 50 tl gibi bir fiyata almıştım.
park çizgilerinin olmaması çok kötü. arka kameraya alışınca ön tarafta çizgiler olmayınca çok yavan kalıyor.

Fslx162.jpg

wuEqhZC.jpg

atH4nyW.jpg

QXlXs4j.jpg

d8nu4Ug.jpg

[/quote]hocam peki multimedya sistemimiz yoksa aracin kendi kamerasina baglayamiyo muyuz

Teorik olarak mümkün elbette. Fdh de sn . Halted dream sahibiydi. Ve kamera bağlamıştı imid ekrana. Ama pratikte çok zor bir olay bence, birde i-mid i kurcalamaya değmez ön kamera için.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

sk67a

0

[quote author=temizyurek link=topic=283.msg3415#msg3415 date=1397557173]
Tapatalk
[/quote]

Guzel konu olmus; eline saglik; fotolar doyurucu, aciklayici detaylar mevcut.
:thank:

Benim on tampon plaka alti kamera da buna benzer. Paralel park cizgi imkani da var ama ben
tercih etmedigim icin iptal ettim. Birkac kablo var uzerinde; bu kablolari baglamak veya baglamamak
suretiyle bazi opsiyonlar (paralel park cizgileri gibi mesela) aktive veya de-aktive edilebiliniyor.

sami abi ; kamerayı ben sadece tampon altından değiştirsem bir sorun olmaz heralde.ben bu çizgileri çok istiyorum [;)]
senin kameranın link i var mı,
çizgili kamera bakayım biraz netten..

Teşekkür ederim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

sk67a

0

[quote author=timothyblue link=topic=283.msg3525#msg3525 date=1397851738]
ben ebayda 9 dolara falan bulmustum aynisini. Yanliz sorun su. Hem arka hem on kamera nasil oluyor? Mesela arka icin olan kamera one takildiginda sagi sol solu sag gosteriyor.
[/quote]

Yeğenim,

Bu sol-sağ ters gösterme problemini yaşadık. 2012'lerde. Benim ön ızgarada Honda "H" ambleminin orada atıl bir kamera durur. Hiçbir yere
bağlı değildir. Navigasyoncunun attığı kelektir. Sol-sağ ters gösterir. Bir kere aldık. Izgara delindi. Sonra toz-moz girmesin diye kamerayı
orada bırakıverdik.

JXosHwQ.jpg

Sonra para verdik; yeni kamera aldık. Plakanın altında durur kendileri. Sol-sağ düzgün gösterir:

x0AWWdN.jpg

Her kamera aynı değil. Benzer görünseler bile. Yukarıdaki plaka altı kameranın ilave özellikleri var. Kontrol kabloları sayesinde:

- Sağ-sol görüntü ters çevrilebiliniyor. Bu şekilde hem ön kamera olabiliyor; hem de arka kamera.

- Park çizgileri ilave edilebiliniyor. İsternirse iptal de ediliyor (ben ön kamera için iptal etme seçeneğini kullandım.)

Kullanım kılavuzundan alıntılar:

HR3UFqR.jpg

comwBWR.jpg

Biz yaşadık bütün bunları. Yaşımız da kemale erdi.

[quote author=sk67a link=topic=283.msg3614#msg3614 date=1398270770]
Yeğenim,

Bu sol-sağ ters gösterme problemini yaşadık. 2012'lerde. Benim ön ızgarada Honda "H" ambleminin orada atıl bir kamera durur. Hiçbir yere
bağlı değildir. Navigasyoncunun attığı kelektir. Sol-sağ ters gösterir. Bir kere aldık. Izgara delindi. Sonra toz-moz girmesin diye kamerayı
orada bırakıverdik.

JXosHwQ.jpg

Sonra para verdik; yeni kamera aldık. Plakanın altında durur kendileri. Sol-sağ düzgün gösterir:

x0AWWdN.jpg

Her kamera aynı değil. Benzer görünseler bile. Yukarıdaki plaka altı kameranın ilave özellikleri var. Kontrol kabloları sayesinde:

- Sağ-sol görüntü ters çevrilebiliniyor. Bu şekilde hem ön kamera olabiliyor; hem de arka kamera.

- Park çizgileri ilave edilebiliniyor. İsternirse iptal de ediliyor (ben ön kamera için iptal etme seçeneğini kullandım.)

Kullanım kılavuzundan alıntılar:

HR3UFqR.jpg

comwBWR.jpg

Biz yaşadık bütün bunları. Yaşımız da kemale erdi.
[/quote]bilgi icin sagol dayi.

Geri