Lpg kiti taktıktan sonra Motor Arıza Işığı'nın yanması

Aracınız
Arkadaşlar merhaba,

Dün itibariyle uzun yıllar benzin ile kullandığım aracıma Bostancı 2a BRC'den LPG kiti taktım. Bugün sabah işe doğru yol alırken "ECON ON" modunda iken aniden motor arıza ışığı yandı ve yakıt tüketim durumunu gösteren ve sarfiyat az iken yeşil, fazla iken mavi olan "Ortam Göstergesi" sürekli olarak mavi yanmaya başladı ve böyle devam ediyor. Durum hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Cok enterasan bi durum lpg takan yere goturun bence..lpg sisteminde parcalarda sknti olabilir diye dusunuyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Teşekürler Hakan Bey bu akşam gidiyorum bakalım ne söylenecek. Durum hakkında tecrübesi olan başka arkadaşlar var mı? Yorumlarınızı bekliyorum. Malum biliyorsunuz ki garanti artık yok. Yetkili servisler bu tür belki de ufak tefek hatalar için aç kurtlar gibi beklemekte.. Teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:

Hakan Uzun

0
Yönetici
Teşşekürler Hakan Bey. Durum hakkında tecrübesi olan başka arkadaşlar var mı? Yorumlarınızı bekliyorum. Malum biliyorsunuz ki garanti artık yok. Yetkili servisler bu tür belki de ufak tefek hatalar için aç kurtlar gibi beklemekte.. Teşekkürler tekrardan.

Yani lpg kiti takildiktan hemen sonra olmus. Muhtemelen parca arizasi yada belki ayar..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
İlk ayar verimli olmuyor genelde bizim arkadaş da yaptırdığı günün akşamı arıza Işığı yakmıştı tekrar LPG ayarı yapıp arıza ışığını sondurmuslerdi. Yakıt karışımından kaynaklı yaniyor genelde bu sebebden fazla yakıt ışığını da etkilemiş olabilir

mobil

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Yeşile hiç dönüyorsa otomatik viteslerde S (sıralı) moddadır. Tabi başka değişken bir faktör yoksa. Normalde s de sadece mavi yanıyor.

2012 fb7 ov(lpg) eco elegance

Aracınız
Merhaba arkadaşlar dün bende de oldu. Araç 0 LPG BRC takılı. 1 hafta bindim lpg ışığı yandı. aynı gün lpg bittiği için Shell den aldım ertesi sabah baktığımda sönmüş (Öncekini opet den almıştım). Ancak bugün tekrar yandı. Normal midir. Civiclerde BRC arıza lambası yakmıyor diye biliyorum

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar dün bende de oldu. Araç 0 LPG BRC takılı. 1 hafta bindim lpg ışığı yandı. aynı gün lpg bittiği için Shell den aldım ertesi sabah baktığımda sönmüş (Öncekini opet den almıştım). Ancak bugün tekrar yandı. Normal midir. Civiclerde BRC arıza lambası yakmıyor diye biliyorum

Lpg ayarından yapıyor olabilir, servise gider iseniz tekrar ayar yapacaklardır.

yau

0
Bende daha ilginç bir durum sözkonusu tatilimi bursada degerlendirigim surede hep yanar motor lambam.yaz kış bu böyle. Bu yaz şunu farkettim araç lpgye geçmeden benzinde iken oluyor bu sıkıntı, lpgde.bir sure devam edince sönüyor. daha onceleri cok kafama taktim servise gittim fakat cozum bulamadilar . Sinopta boyle birsey soz konusu değil benzindede lpgde de hic ariza isigi yanmiyor. Bende kendimce şöyle düşünüyorum. "Bursanin havasi benim arabaya yaramiyor "

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende daha ilginç bir durum sözkonusu tatilimi bursada degerlendirigim surede hep yanar motor lambam.yaz kış bu böyle. Bu yaz şunu farkettim araç lpgye geçmeden benzinde iken oluyor bu sıkıntı, lpgde.bir sure devam edince sönüyor. daha onceleri cok kafama taktim servise gittim fakat cozum bulamadilar . Sinopta boyle birsey soz konusu değil benzindede lpgde de hic ariza isigi yanmiyor. Bende kendimce şöyle düşünüyorum. "Bursanin havasi benim arabaya yaramiyor "

Hocam bende ilk düşündüm mantıksız geldi ama normalde iç anadoludayım ve nem az burada. ne zaman tatil yerine deniz kenarı bir yere gitsem arıza ışığı yanıyor. nem yakıyor bence :D

Geri