FB7 - trabzon

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Haydar hocam kırmızı şerit olayına sende girmişsin :eek:k:
Satış durumu nasıl gidiyor?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam yapılabiliyorsa bixenon işine gir ya. Çok fena bise

Trust

0
Aracınız
Biri bi-xenon mu dedi :eek:k: :gut: [;)] Xenon düşünüyorsan farı açtırman lazım abi, mevcut farın halojen mercek olduğundan xenon takarsan zamanla kararma yapar. En güzeli bi xenon mercek montajı yapmak/yaptırmak.
Kararma derken can biraz acarmisin.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
@avansis abi halojen mercekler xenon'un yaydığı ısıya dayanıklı değiller. Angel farlara takılan xenonların zamanla yolu göstermemesini buna en iyi örnek olarak verebiliriz. Gerçi onların mercekleri kalitesiz oluyor ama yine de aynı yola çıkıyor. Halojen far yapısındaki araca xenon takınca (çakma xenon diye tabir ettiğimiz) krom tabanı zamanla bozuyor. Sebebi ise halojen ile xenonun yaydıkları ısı farkları. Xenon alıp takılabilir ama ileride mercek kararınca yine değişim ister. Bir de odak noktası var ki bu daha önemli bir nokta tabi. Uzun led ile halojen uzun arasındaki farktan anlaşıldığı üzere her far, ampul tipine uygun odak ile üretiliyor. Sözün özü halojen mercek kısa vadede iş görür ama zamanla kararma yapıp görüntüyü azaltacaktır.

Düzeltme: Kararma diye bahsettiğim, merceğin iç kısmındaki yansıtıcı yüzeyde oluşan kararma.

Trust

0
Aracınız
Elegance ile premium da aynı mercek var desem.halojen xenon dan daha fazlı o
Isı yaydığını soylesem.
Bence bu konu seninde belirttigin gibi angel farlardan kalan bi durum olduğu kanatindeyim.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ben mercek uyguladığım siteden edindiğim bilgiler doğrultusunda paylaşıyorum. Uzun vadede halojen mercek kararma yapar diyorlar, eğer civiclerde aynıysa bilmiyorum fakat farklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü premiumda far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı yok, far yapısı da bunla ilgili olarak farklıdır diye düşünüyorum. Premiumun ampul tipi ne ? Xenon merceği halojenden farklı çünkü.

Geri