Akü zayıflaması ve gösterge sorunu

Aracınız
İyi akşamlar. Bugün koltuk kılıflarını takarken aracın iç lambalarını açmıştım,radyoda açıktı 1 1 buçuk saat sonra marşa basınca marş almadı araç. Bütün göstergeler ve ışık radyo falan çalışıyordu. Neyse 1 saat önce indim bir daha denediğmde ve araç marş bastı . Ama Abs,vsa ve lastik basınç uyarı sistemi ikazları kalkmadı. Şuan araç çalışır durumda .Daha önce böyle birşey başına gelen oldu mu?
DSC_1009.jpg

Aracınız
Yok abi aynı durum.
Akünün + kutubunu söküp bekledim biraz geri taktım. Gene değişmedi.
Cumartesi günü servise gideceğim.

Aracınız
[MENTION=6]avansis[/MENTION]
Araba garajda olduğu için çıkarmadım.

hocam aküyu yenileyin derim,sanırım gerekli voltu veremiyor elektronikler sapıtıyor,yeni aküde düzelir hepsi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Yok abi aynı durum.
Akünün + kutubunu söküp bekledim biraz geri taktım. Gene değişmedi.
Cumartesi günü servise gideceğim.

Muhtemelen akünüz iyice boşalmış. Akü belirli bir seviyenin altına düşünce göstergedeki tüm ışıklar tanıyor.

Hatta zayıf akü ile marşa basıldığında kontak anahtarı çevrildiğinde bir müddet sonra sönen ışıklar marşa basar basmaz geri yanıyor.

Eabaci

0
Honda

Honda

İyi akşamlar. Bugün koltuk kılıflarını takarken aracın iç lambalarını açmıştım,radyoda açıktı 1 1 buçuk saat sonra marşa basınca marş almadı araç. Bütün göstergeler ve ışık radyo falan çalışıyordu. Neyse 1 saat önce indim bir daha denediğmde ve araç marş bastı . Ama Abs,vsa ve lastik basınç uyarı sistemi ikazları kalkmadı. Şuan araç çalışır durumda .Daha önce böyle birşey başına gelen oldu mu?
Ekli dosyayı görüntüle 824

Ayni sorun bendee var cozum buldunuz mu ben servise gittim sorun bulamadiklar

kara82

0
Aracınız
Kışın kar yaginca benim de marş basmamisti. Sonra abs, vsa gibi gostergeler sırasıyla toren geçişi yapıyorlardı. Foruma yazinca akunun bitmedigini ama zayifladigini soylemeleri üzerine, takviye yapip servise götürdüm. Dogruymus, aku zayiflamis. 3 yil dolmadigindan garanti den değişti. Belki sizin de boyledir

Trust

0
Aracınız
Burdan aku değişecek arkadaşlara kısa bir bilgi vereyim olurda dışardan değişim yapacaksanız kesinlikle 55 yada 60 amper aku almalıdır.
Tabiki bir daha böyle problem yaşamak istemiyorsa hatta mutlu akü nün Honda için ürettiği aküsü bile mevcut .(55 amper)
Bazı arkadaşların kafasında zararı olur korkusu var böyle birşey söz konusu değil.
Bizim aküler dar ama ters kutup değil alacak arkadaşlar ona dikkat etsin.

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Ses sistemi ile uğraşırken benim aküde bitti, takviye ile çalıştırdık ve aynı şekilde ışıklar yandı. Ama aracı hareket ettirip hızlanınca ışıkların hepsi söndü ve normale döndü. Araç civic fb7

Geri