Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Yukarıda yazdığınız ışık hatalarını hiçbirini almadım ben her ne yaptılar sa iyi yapmışlar
Tek şikayetim 3.ışıktan sonra teke düşme km 70 km filan onada alıştım zaten .

soyle anlatayim.
tankin kapasitesi 44 lt iken benim tank 29 lt aliyordu, isiklar da bu degere gore ayarlanmisti. ancak samandiraya mudahale edilince led gostergeler tanki doldurdugumda hepsi birden yanip sonmeye basladilar, yuksek basinc ikazi. ayrica dediginiz gibi isik yanip sondukten sonra 50-60 km giderken, ayardan sonra 2 km gidince gaz tamamen bitiyordu. bu yuzden tekrar kalibrasyon yaptik. otomatik kalibrasyon tutmayinca manuel kalibrasyonla is halledildi:)

Trust

0
Aracınız
Valla dostum ne diyeyim usta olmayan adamı usta etmişsiniz sayenizde hepsi tecrübe sahibi olmuş ben ilkkez duydum böyle birseyi [MENTION=245]tombilibu[/MENTION]

2 yıl dir 42 40 litre alıyorum halen hayattayım çok şükür .yeterince hamallık yapıyoruz zaten birde boş depomu gezdiricem amannnn.

f087d6b29f460be00c6c8aedbcc2c6fc.jpg

hocam bu 40-42 lt alırken şamandıradan ses geliyor mu dolum sırasında ?

lpg tankına arkadan alınan darbelerde tankın daralması sırasında %20 lik boş kısım bizi korurken tankı tamamen doldurunca boşluk kalmayacağı için direk patlama yaşarsınız. ani darbede tankta bulunan güvenlik sistemlerininde kaza hızına yetişeceğini sanmıyorum

Trust

0
Aracınız
hocam bu 40-42 lt alırken şamandıradan ses geliyor mu dolum sırasında ?
Nasıl ses bilemiyorum ama o ses arabayı aldığımdan beri geliyor .
lpg tankına arkadan alınan darbelerde tankın daralması sırasında %20 lik boş kısım bizi korurken tankı tamamen doldurunca boşluk kalmayacağı için direk patlama yaşarsınız. ani darbede tankta bulunan güvenlik sistemlerininde kaza hızına yetişeceğini sanmıyorum
2 litre güvenlik için yeterli

Trust

0
Aracınız
Depo full olmaya yakın tırtırtırtır ya da tak tak tak tak diye bi ses geliyo. o zaman dolumu kesiyorum ben. sizin de böyle bir ses var mı yoksa ses gelmeden full olup pompa atıyor mu?
Depo dolmaya yakın zaten pompa sayacı yavaşlıyor .
Hiç bir ses gelmeden gazi pompa kesiyor .

Anladım. Bu ses pek hayra alamet değil o halde. Neyse bi kez daha şu depoyu doldur-boşalt yapalım, o zaman belli olur durum.

Geri