acil yardim tikirti var

Arkadaslar 2007 premium 95000 de civicim son 2 haftadir araba giderken bir tikirti geliyor servise gittim yarim saat dolandik liftle kaldirdi bakti rolantide yapmiyor durdugu yerdede yok sallanan birseyde yok duz yolda giderken sakin sakin 1. 2. 3. 4. Vites olsun hafif gaz da tak tak diye bir ses deli olucam sorularinizi bekliyorum basina gelen varmi

Evet baktilar sorun yok. Araba rolantideyken olmuyor hareket ettiginde basliyor ses duz yolda sakin giderken geliyor sanki bisey vuruyormus gibi . Tikirt tikirt senkrinize sekilde kesiyor sesi yine basliyor bazen yapiyor bazen yapmiyor araba gazli zavoli gaz ayarinida yaptirdim motor calismasi normal.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Acaba bir yerde sallanan bir parça mı var, bir dönem eski aracım da ben de ses sorunu yaşıyordum problemin kaynağı gevşeyerek sallanan bir parça çıkmıştı.

Ilgin icin tesekurler. Yetkili servisteki ustada sallanan biseyden suphe etti motor etrafindaki tum kablo ve hortumlari kontrol etti bir kabloyu klipsledi denedik tekrar degilmis. Cumartesi komple alt takimi sokup bakalim dedi osebeple forumda yer verdim . Ben hareket eden aksamdan supheleniyrm aks z rotlar veya amortsor sistemimi acaba el ile kontrol etti ama insallah bulunur.

Durdugunda rolantide gelneyen ses kalkista ve giderken gelmesi anormal takozlar saglam direksiyonda sorun yok yerde amortsor kontrolu yaptik yine yok

Arkadaslar sorun cozuldu t kol dedikleri z rotlara baglanan bir kol var onu degistirdi seslerin hepsi gitti 220 lira sag sol kollari degistirdiler diyarbakir modkar ali ustaya resekurler resimde gosterdigim siyah renkli kol baglantisi ve kol degistiuploadfromtaptalk1428488580138.jpg

Duz yolda da oluyor kasisli yollarda cogaliyor. Test cok kolay lift le kaldirildiginda lastikleri sokup el ile sallayinca bostaymis gibi tikirti yapiyor yukte pek anlasilmiyor. Giderken ilk gaz verislerde ses artiyorsa arabaya tork verirken geliyorsu sebep bu olabilir . Benim sorun gitti cok sukur

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=479]safakkorkmaz[/MENTION]

Hocam geçmiş olsun, çözümü foto ile paylaştığın için teşekkür ederim.

Geri