Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...
2013 Civic Eco Otomatik Silkeleme Sorunu...

2013 Civic Eco Otomatik Silkeleme Sorunu...

Ben size net bilgi vereyim, sorun belli , eco LPG li araçlarda hız bağımsız olarak 1500-2000 devir aralığında silkeleme mevcut. Servisin açıklaması vtec devreye girmesiyle oluyor, patolojik birşey değil.
Cihaz ile hareket halindeyken vtec devreye girdiğinde silkeleme oluyor. Benzinli araçlarda da aynı şey var ama onlarda bu silkeleme hissedilmiyor.

Peki LPG li araçlarda da hissedilmemesi için ne yapmak lazım ? Bu sorunun yanıtı yok.

Sadece yol ayarı ile hafifletilebiliyor ama yine aynı oluyor çoğu zaman.

Kısaca çözümsüz bir durum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ynt: 2013 Civic Eco Otomatik Silkeleme Sorunu...

teşekkür ederim yanıtınız için Haydar Hocam...

kafaya takmıyorum bu durumu ama çözümü var mı merak ettim o yüzden sorma ihtiyacı duydum.

aynı sıkıntıyı bende yasıyorum servıse ılettım yukarıda yazılanlardan bahsettıler bana da cozum olarak da honda nın bır yazılımından bahsettıler yazılımla cozulecek bır sorunmus servıs de beklıyor yazılımın gelmesını...

Hocam bana yazılımla ilgili birşey demedi gittiğim servis. Umarım böyle birşey vardır ve sorun hallolur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Şuan Son durum nedir arkadaşlar yazılım çıktı mı?

Hakan Uzun

0
Yönetici

Ben 30 ekimde aldim aracimi bu silkeleme durumu biliyordum sordum ama yazilimdan filan bahsetmediler ayrica servis biz bunu sorun olarak gormuyoruz diyor zaten:) boyle kullanmaya devam

Sent from my iPhone using Tapatalk

masrafa girecekler çünkü. tabi sorun olarak görmez çakallar. klasik türk çakallığı.

stmr

0

"Biz bunu sorun olarak görmüyoruz" diye bir cevap mı var ya! Çözümü yoksa da Herşeyin bir adabı muaşereti var.

Trust

0
Aracınız

Odun sobasında kömür nasıl yakarız diye test ederken göz den kaçmış ar-ge kisminda..ben buna böyle diyorum anlamadığım sorun Vtec ise niye hep yapmiyorda arada bir yapıyor onu anlamıyorum.
Bu Vtec her daim aktif degilmi bence hatalarını böyle Vtec laf atarak gecistiriyolar.

Geri