3m performans finish cila hk.

Sevgili arkadaşlar. Bugn aracımı yıkattım. Ardından bursa özdilek markette 3m performans finish max cilası aldım. Ardından Vaktim sınırlı olduğundan aracımın kaput ön çamurluklar ve arka bagajına uyguladım. Sonuç çok şaşırtıcı. Diğer cilalardan uygulaması biraz daha zor. Ama içinde sanki metal parçaçıkları varmışcasına parlıyor. Sanki sim varmış gibi. Aracım siyah.henüz 8 aylık. Ama farkettimki 8 ayda bile güneşten ve yıkama sabunu artıklarından sanırım bi matlaşma olmuş. Cila arayan arkadaşlara ciddi bir önerimdir.
Not: İnternette fiyatlar 60-80 tl arasındayken ben 35 tl ye aldım.

Ynt: 3m performans finish cila hk.

Yalnız şöyle bir durum var. Diğer cilalar daha çok süt kıvamında. Bu cila daha katı. Diğer cilaları elle tüm araca uyguladım defalarca. Ama bu cilayı dediğim gibi zamansızlıktan 4 parçaya uyguladım ama eve gelince kollarımın yorulduğunu anladım. Hani vaktim olsaydıda tüm aracı tek seferde yapabilirmiydim emin değilim. Bi cila makinesi ile çok daha mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

[quote author=teachers71 link=topic=323.msg3483#msg3483 date=1397750054]
Yalnız şöyle bir durum var. Diğer cilalar daha çok süt kıvamında. Bu cila daha katı. Diğer cilaları elle tüm araca uyguladım defalarca. Ama bu cilayı dediğim gibi zamansızlıktan 4 parçaya uyguladım ama eve gelince kollarımın yorulduğunu anladım. Hani vaktim olsaydıda tüm aracı tek seferde yapabilirmiydim emin değilim. Bi cila makinesi ile çok daha mükemmel sonuçlar elde edilebilir.
[/quote]

ben turtle wax ın bahsettiğiniz süt kıvamındaki cilasınnı tüm araca elle uygulamıştım. ama 4 saatimi aldı ve inanın 2 gün kendime gelemedim.
sizin cila çok daha yorucu olur, anlıyorum o yüzden sizi.
ben yaza doğru polisaj makinesi alıp , iyiden iyiye bu işe girişeceğim. tecrübelerinizi paylaşırsanız sizde sevinirim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=teachers71 link=topic=323.msg3475#msg3475 date=1397745586]
Sevgili arkadaşlar. Bugn aracımı yıkattım. Ardından bursa özdilek markette 3m performans finish max cilası aldım. Ardından Vaktim sınırlı olduğundan aracımın kaput ön çamurluklar ve arka bagajına uyguladım. Sonuç çok şaşırtıcı. Diğer cilalardan uygulaması biraz daha zor. Ama içinde sanki metal parçaçıkları varmışcasına parlıyor. Sanki sim varmış gibi. Aracım siyah.henüz 8 aylık. Ama farkettimki 8 ayda bile güneşten ve yıkama sabunu artıklarından sanırım bi matlaşma olmuş. Cila arayan arkadaşlara ciddi bir önerimdir.
Not: İnternette fiyatlar 60-80 tl arasındayken ben 35 tl ye aldım.
[/quote]

Hocam elinize sağlık, içinize sindiyse gerisi teferruat.
Sanırım kullandığınız cila aşağıdaki linkteki, bu cilayı hiç denemedim cila katı ise ömrü biraz daha uzun olacak.
Bu konular hakkında size naçizane bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

Boya koruma öncesi yüzeyin temiz olması kullandığınız boya koruma ürünün yüzeye bağlanmasını ve uzun ömürlü olmasına faydası olacaktır.
Yüzey temizliği nedir derseniz, aracınız yeni olduğu için polisaj yapmaya gerek yok, yapabiliyorsanız kil uygulaması ve sonrasında İPA (izopropil alkol) ile yüzeyi temizlemeniz.
Kil vs. bilmem uğraşamam diyorsanız mutlaka İPA ile boya yüzeyini temizleyerek cila atın.İzopropil alkolün esprisi şudur, boya yüzeyinde bulunan söylediğiniz sabun artıkları yol pisliği vs vs. temizlenmesi.
Son önerim boya koruma sonrası, PH değeri düşük kaliteli bir şampuanla aracınızı yıkamanız veya yıkatmanız.
Benzinlik ve yıkamacıların bir çoğunda bulunan köpüklü yıkama şampuanları cilanızı ilk yıkamada yok edecektir.

Bu arada Aracınıza zarar vermeyecek PH değeri ph nötr yani 7'dir, yıkamacıların kullandığı PH 12 - 13 civarı kostik içeren çamaşır suyu kıvamında şampuandır.
Bu şampuanlar araçlarımızın boyasına zarar verdiği gibi plastik aksamlarında yapısını bozmaktadır, etrafımızda gördüğümüz sararmış farların en büyük nedeni bu şampuanlardır.
PH değeri 7-10 arası şampuanlar aracımıza ve boya korumamıza zarar vermeden kullanabilir.

http://www.hepsiburada.com/liste/3m-performance-finish-maxboya-koruma-cilasi/productDetails.aspx?productId=otcsi11201&categoryId=20035736

Bilgiler için teşekkür ederim. Kendi şampuanım ve el tipi köpük pompam var. Genelde basınçlı suyu olan benzinlikte kendim yıkıyorum. Ama araç siyah olduğundan kurulamasında ciddi sıkıntı yaşıyorum. piyasadaki hiçbir microfiber bezden verim alamıyorum. Hanımın kullandığı 40 tl lik goldensun cam bezi var. Birtek o sorunsuz iz bırakmadan temizliyor. Bahsettiğiniz ipa yı piyasada bulmak mümkünmüdür ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam ipayı aşağıdaki linkten alabilirsiniz, ipayı 1/1 seyrelterek kullanabilirsiniz.
Kurulama bezi olarak uber mikrofiber bez kullanıyorum aracım füme iz bırakmıyor ve çizmiyor.
Daha kaliteli bezlerde var düşünürseniz onlarında linkini verebilirim ;)

http://www.sanalpazar.com/Ipaizopropil-Alkol-temizlik-Solventi-1-Lt-99__isp7116148

http://www.sanalpazar.com/Uber-Blue-Extra-Buyuk-Mikrofiber-Kurulama-Bezi-60x90cm__isp18492846

Geri