LPG de ne kadar benzin harciyor

onancc

0
Aracınız
benim araç ta [MENTION=2773]sekolan[/MENTION] ın dediği gibi araç ısınana kadar tabiki benzin harcıyor ayrıca benimki 4500 devirden sonra %20 benzin oranıyla kullanmaya başlıyor. bunu lpg yi takan bayi brc nin yazılımıyla vtec in devreye girdiği devri ve ne kadar benzin yüzdesi kullanacağını kendi ayarladı. en iyi verim ve performans bu şekilde alırsın motorunda hırpalanmamış olur dedi. 2 senedir ne bi silkeleme ne bi çekişten düşme ne bişey at gibi gidiyor. kışın ankara da ısınıp da lpg ye geçiş uzun sürdüğü için benzin sarfiyatı artıyor tabiki onun için ilk çalıştırmada lpg ye geçene kadar nerdeyse gaz pedalına okşarcasına basıyorum ki benzin tüketimi minimum olsun. 2-3 ayda bir 50 tl lik benzin koyunca depo fulleniyor tekrar. bende modül olmadığı için depo full geziyorum hep böylece benzin göstergesi düşme sorunu da olmuyor.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
İlk çalıştırmadan sonra benzine geçme derecesini lpg servisleri belirliyor. O derece eğer yüksekse kışın özellikle çok farkediyor araç geç ısındığı için. 30 derece ile 40 derece arasında bariz benzin tüketimi oluyor.

Arkadaşlar bu hafta cumartesi lpg servisine gittim arkadaş bana fd6 larda lpg kullanırken benzin düşmesi olmuyor yani benzin ibresi senin kendi benzin değerin dedi fb7 de oluyor dedi. Bu durumla karşılaşan varmı?

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar bu hafta cumartesi lpg servisine gittim arkadaş bana fd6 larda lpg kullanırken benzin düşmesi olmuyor yani benzin ibresi senin kendi benzin değerin dedi fb7 de oluyor dedi. Bu durumla karşılaşan varmı?

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben biyle birseyden suphelendim honda cem servisinde ki usta boyle birseyin imkansiz oldugunu soyledi ancak servisteki ustalara cok guvenmedigimi soylemeliyim cunku tecrubelerini araclarin piyasaya cikmasiyla birlikte kazaniyorlar, kullanicilar ustalardan daha cok taniyor araclari. O yuzden ben kendi tecrubemden yola cikarak lpg de olsa bile benzin tukettigini dusunuyorum

2014 elegance otomatik orjinal lpg

Yanlıs biliyorsunuz arkadaşlar ilk çalıştırmada benzin daha sonra 2500 3500 kaça ayarlattırirsaniz o devirleri gectiginizde 3 ile 5 saniye benzin püskürtür enjektörlere araç buda subapları yağlamak içindir lpgli sıralı tüm araçlarda böyledir hatta 6000 devirdede püskürtür ben agrasif kullanirim lpgde çok yakiyor benzinde yani ilk çalıştirmayla o kadar benzin harcamaz lpg ayar yaptrmaya gittiginizde aracı bagladiklarinda sorabilirsiniz isterseniz 5000 devirde püskürtsün derseniz ayarlarlar fakat çogu kisi 5000 devri görmeden vites atıyor buda subapları yaglamaz bilginiz olsun

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri