2012 astra h ve 2015 civic karsilastirmam

Sn. Muhsin bey;
1-Ben malzeme kalitesinden bahsettim siz ise tasarımdan. Evet, ergonomi ve tasarım olarak içi kötü ama kesinlikle kapı içleri, ön konsolu vb Civic'den daha iyi bir malzemeye sahipti.
2-Honda'nın orjinal yedek parçasını Ankara'da servis dışında bulamıyorum ben, eğer bulan varsa bana da söylesin. GM marka Opel yedek parçalarını ise rahatlıkla heryerde bulabilirsiniz.
3-Benim aracım manuel vitesliydi, Easytronic şanzumanın ne kadar dangalak bir şanzuman olduğu herkesçe biliniyor o konuda haklısınız.

Tekrar söylüyorum, onlarca araç aldım sattım, kullandım her birinin diğerinden iyi veya kötü yönleri vardı. Benim eleştirdiğim Civic şöyle uçar böyle kaçar, çok kalitelidir, üzerine araba yoktur gibi sözler. Evet dayanıklı, donanımlı ve en önemlisi kullanırken kafam rahat süpriz arızaları yok ama başka marka veya modellere de bu kadar haksızlık etmeyelim.

Aracınız
Bende yorumlarınızı dikkatlice okudum :)

Benim malzeme kalitesinden anladığım kendi adıma dümdüz simsiyah azıcık yumuşak bi plastik değil o yüzden bu konuda görüşümüz farklı, sizin görüşünüze saygı duyuyorum

Ben hayatta hiçbir konuda fanatik olmama taraftarıyım. Honda güzel araba fakat eksiği çok. Sorunsuz olması tasarımı ve fiyatıyla diğerlerinden ayrılıyor sadece.

Aracınız
dikiz aynası karartma var..sadece otomatik değil elle yapıyosun..honda çukurlardan kasislerden geçerken konforlu bence..geçerken insanı rahatsız etmiyor çok iyi yapmışlar..conti2 ile 50 civarı giderken yol karlı değildi ama buzlanma vardı sanırım bende kaydım..ama toparladık şükür.. astranın hondayı yiyebileceğini sanmıyorum..civic yol tutuşu biraz farklı bir araç.. araba hafif yaylanıyor sanki salacakmış gibi oluyor ama toplayıp çıkıyor..internette testler var yol tutuşla ilgili kendi sınıfındaki araçlarla eş değer olduğu görülür.malzeme kalitesi için ise kendi sınıfında olması gerekenin bi tık altında diye düşünüyorum..eksikleri var tabi, mesela boya ve yalıtım desem kimse itiraz etmez forumda..
b8a394b9f5e494973db7d2c1a79a7eb7.jpg
bunuda mi parayla satıyorlarmis yazık.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri