2012 astra h ve 2015 civic karsilastirmam

Aracınız
970bbf6ebe17cbcf7935d7e993809e90.jpg
2015 model civic executive model 71 bin tl ye mal oldu araçta kolcakdaki usb den ve aux girişinden başka yok yok görüntü ve özellikleri yazmanın anlamı yok ben eksileri yazayım dışardan bakınca on numara 5 yıldız araç içine girince başlayan sıkıntılar
1- lastik sesini çok alıyor
2- araç daha 10 bin km de girdiğim çukur veya herhangi bir esneme de araç gijirdiyor
3- karartmali dikiz aynası yok (bu fiyata)
4- 40 km hızla gittiğim yolda araç üzerinde verilen continental lastikleri ile topaç gibi döndüm karlı yolda
99d9ec8cc723214d0037996ae4f29818.jpg
lastik bu
5- virajli ve az bozuk yolda arabayla dönerken vsa etkisi mi bilmiyorum araç sanki göt atacakmış gibi oluyor ve birşey engel oluyor atmasına ve hissediliyor can sıkıcı (arabanın yatmasını engelliyor gibi bi his)
6- göğüs malzemesi 0
7- üzerindeki navigasyon 0
8- VTEC filan hava cıva o artan devir saatine göre hızlanma sıfır.
9- aklıma şuan bunlar geliyor

2012 astra h içinse
63771987f97edfb921623f87329ee1ef.jpg

Aracı 2012 yılında sıfır aldım civic gibi 40 bin e mal oldu araçta gösteriş 0 içinde cd çalardan başka hiç birşey yok yine sınıfının en fuluydu ama vsa yok bilen bilir gelelim eksileri ne
1- ha kamyon kaldırmışsin ha bunu şehir içinde kalkış 0 3-4 bin devir yapıp kalmazsan araba toplanmiyor.
2- direksiyon çevirmek zulüm tros dan farkı yok

Gelelim civic e nazaran artıları na
1- fabrikadan üstünde verilen continental lastik ve içeriye alınan ses 0
2- çukura girerken bırak parçalardan ses gelmesini aracın esneme si dışında ses yok gelen sadece tok bi ses
3- civic ile topaç gibi döndüğüm aynı yolda 3 kış hiç kaymadim astra ile hiç kaymadim
fb3ef3b9e2ae91f1e1c55ba51031c4fd.jpg

4- otobanda devir i yakaladım i 210 A kadar banamisin demedi (ilerisine gidemedim tırstım civic le basamadim daha)
4- vsa yoktu ama tank kapısı gbi gibi kapıları vardı ve savrulmamaya etki ediyordu tüm ağırlık kapilardaydi
5- viraja girerken arabanın hafif yatması dışında hiç bir sıkıntısı yoktu
6- araç daki malzeme kalitesi 10 numara
7- navigasyon Vs gibi özellik yoktu ama güven verici halleri vardı ve civic de yazdığım eksiler astra da aklımda kalanlariydi
8- 2015 civic le astra kapismasinda astra ile civic i yedim.

NEDEN ALDIN DİYEN OLURSA bukadar kötü olduğunu düşünmemiştim VTEC e aldandık. Tek tesellim sanruf ve yarım çalışan navigasyon sportif olması otomatik vites olması. Bu fiyata bu segmentte bu özellikle Civic olması :)) yinede seviyorum sonuçta hayat onda.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Dip not. Civic i japonlar değil almanlar üretmiş olsun 70 bin olsun kimse başka modele bakmaz. H Yi kaldır Z bırak kafadan 20 bin fiyat artar yanlız.

Trust

0
Aracınız
En büyük hataniz yaz lastiği ile kış şartlarında kıyas yapmanız. Vsa devreye girip arabayı tutuyormu EVET
Aynı durum opel de olsa ne olacak duramayacak ve kazaya sebebiyet verecek.

Aracınız
En büyük hataniz yaz lastiği ile kış şartlarında kıyas yapmanız. Vsa devreye girip arabayı tutuyormu EVET
Aynı durum opel de olsa ne olacak duramayacak ve kazaya sebebiyet verecek.
Çok haklısınız evet yaz lastigiyle kış ayında kıyaslama yapmak yanlış ama sonuçta 2 lastik de yaz lastiği ancak böyle deneme oldu :))

Trust

0
Aracınız
Aynı lastik değil
Opel deki sanırım contack 5 continantel.
Honda da olandan çok daha iyi bir lastik eğer iki si de aynı lastik olsa idi haklılık payınız olabilirdi.

Aracınız
Hocam iyi güzel hoş fakat biraz eleştiri katmak durumundayım.Lastik sesi konusunda haklısınız yol sesi ve lastik sesi konusunda Alman arabalarının gerisinde kalıyor.Karartmalı dikiz aynası yok fakat rakiplerine baktığınız da 70 bin liraya koltuk ısıtma vs vs özellikleri barındıran arac yok.Yaz lastikleri ile karlı yolda dönmeniz cok normal arac ile bir alakası yok bunun.Virajlı yollarda biraz şikayetçisiniz galiba lakin yol tutuşu segmentine gore yeterli seviyede hatta bazı rakiplerine gore daha başarılı.Sadece direksiyon hissiz tek sıkıntısı bu virajlı yollarda.Malzeme kalitesi cok dusuk haklısınız.Forumda biraz gezerseniz biz karşılaştırma yapıyoruz 70 bin liralık Honda ile 110 bin liralık Mercedes karşılaştırmama bakarsanız.Performans anlamında Mercedes ile basa bas son hızda ise Honda galip.Astra ile Honda'yı Nasıl yediniz hayret ettim doğrusu.Dayımda da bu kasadan mevcut araba kendini toplayana kaldırana kadar fb7 sağ şeritte dörtlü yakıp beklemek zorunda kalır.Kisisel eleştiriydi yanlis anlaşılmalara sebep olmazsa sevinirim.Sevgiler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Hocam iyi güzel hoş fakat biraz eleştiri katmak durumundayım.Lastik sesi konusunda haklısınız yol sesi ve lastik sesi konusunda Alman arabalarının gerisinde kalıyor.Karartmalı dikiz aynası yok fakat rakiplerine baktığınız da 70 bin liraya koltuk ısıtma vs vs özellikleri barındıran arac yok.Yaz lastikleri ile karlı yolda dönmeniz cok normal arac ile bir alakası yok bunun.Virajlı yollarda biraz şikayetçisiniz galiba lakin yol tutuşu segmentine gore yeterli seviyede hatta bazı rakiplerine gore daha başarılı.Sadece direksiyon hissiz tek sıkıntısı bu virajlı yollarda.Malzeme kalitesi cok dusuk haklısınız.Forumda biraz gezerseniz biz karşılaştırma yapıyoruz 70 bin liralık Honda ile 110 bin liralık Mercedes karşılaştırmama bakarsanız.Performans anlamında Mercedes ile basa bas son hızda ise Honda galip.Astra ile Honda'yı Nasıl yediniz hayret ettim doğrusu.Dayımda da bu kasadan mevcut araba kendini toplayana kaldırana kadar fb7 sağ şeritte dörtlü yakıp beklemek zorunda kalır.Kisisel eleştiriydi yanlis anlaşılmalara sebep olmazsa sevinirim.Sevgiler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Estağfurullah hocam burda hepimiz hondaciyiz:)) dediğim gibi ha kamyon sürmüşsun ha astra kapisirken arabadan çok şoförlüğüne güvenecek insan der susarım :)) dedim ya 70 bine bu özellikte başka marka araba yok toplayacak olursak astradaki güveni keşke civic de verseydi.

Aracınız
Estağfurullah hocam burda hepimiz hondaciyiz:)) dediğim gibi ha kamyon sürmüşsun ha astra kapisirken arabadan çok şoförlüğüne güvenecek insan der susarım :)) dedim ya 70 bine bu özellikte başka marka araba yok toplayacak olursak astradaki güveni keşke civic de verseydi.

yazılarınızı keyifle okudum inanın bende bir çok araç kullandım bunlara H kasa astra da dahil :) Bir kaç yorumda ben yapmak istiyorum nacizane

Hondanın Alman arabaları ile kıyaslandığından mekanikten ve füturistik tasarımından başka pek bi artısı yok evet. Ama aracın bir karakteri ve ruhu var hissi veriyor kullanana insanı çeken bi tarafı olduğu yadsınamaz

Astra hakkında yorum yapmam gerekirse hayatımda gördüğüm en kötü araba diyebilirim :D

O arabanın iç dizaynını, şanzımanını, o kamyon dan ağır direksiyonunu yapanları alıp dövmek lazım. Hala ara ara Astra H kasa kullanırım çevremde bir çok insan da var astraya binince arabadan soğuyorum inanın.

Aracınız
yazılarınızı keyifle okudum inanın bende bir çok araç kullandım bunlara H kasa astra da dahil :) Bir kaç yorumda ben yapmak istiyorum nacizane

Hondanın Alman arabaları ile kıyaslandığından mekanikten ve füturistik tasarımından başka pek bi artısı yok evet. Ama aracın bir karakteri ve ruhu var hissi veriyor kullanana insanı çeken bi tarafı olduğu yadsınamaz

Astra hakkında yorum yapmam gerekirse hayatımda gördüğüm en kötü araba diyebilirim :D

O arabanın iç dizaynını, şanzımanını, o kamyon dan ağır direksiyonunu yapanları alıp dövmek lazım. Hala ara ara Astra H kasa kullanırım çevremde bir çok insan da var astraya binince arabadan soğuyorum inanın.
Aynen. Hocam katılıyorum size honda ile astra h yan yana tartışılmaz bile keşke diyoruz alman olsa :))

Aracınız
Alman mühendisliği mükemmeldir evet ama bir parça süresini doldurduğunda bozulmak üzere dizayn edilir yani zamanında parça değişimi yapmanız gerekir. Hondanin mekanik olarak motor ve sanzumanda herhangi bir problemle karşılaşmazsiniz yani serviste uğraştırma.

Kesinlikle Honda hayat onda;) bu fiyata sadece koltuk ısıtma değil sunroof ekstra diyebiliriz tabiki eksiklikleri var ama fiyat aralığı belli...
Son olarak hocam ellerinize sağlık güzel karşılaştırma olmuş keyifle okudum cidden ama conti 5, conti 2ye fark atar yani astranin lastiği daha kaliteli...

Geri