Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...
hocam yolda gidiyosun 40 yada 80km/h tamam mı Seni birisi arkadan tutuyor sonra bırakıyor motor o ara bi sallanıyor tabi.böyle oluyor

benim eco olmayan manuel aracta da ayni durum var. araci aldigim ilk aylardaydi, servis elemani araci beraber test edelim dedi. elemanin kullaniminda bu silkeleme durumunu kesinlikle yasamadik(devirli kullandigi icin).biraz devirli kullaninca bahsi gecen silkeleme ortaya cikmiyor, sakin kullanimda ise bariz hissediliyor. ayrica olayin benzinde-lpg de, eco veya eco olmayan modellerle de hic bir alakasi yok. hepsinde bu durum var maalesef.
bir de nacizane tavsiye olacak. araci garanti kapsaminda olan arkadaslar bu sikayetlerini serviste mutlaka kayit altina aldirsinlar, malum; soz ucar yazi kalir:)

Hakan Uzun

0
Yönetici
benim eco olmayan manuel aracta da ayni durum var. araci aldigim ilk aylardaydi, servis elemani araci beraber test edelim dedi. elemanin kullaniminda bu silkeleme durumunu kesinlikle yasamadik(devirli kullandigi icin).biraz devirli kullaninca bahsi gecen silkeleme ortaya cikmiyor, sakin kullanimda ise bariz hissediliyor. ayrica olayin benzinde-lpg de, eco veya eco olmayan modellerle de hic bir alakasi yok. hepsinde bu durum var maalesef.
bir de nacizane tavsiye olacak. araci garanti kapsaminda olan arkadaslar bu sikayetlerini serviste mutlaka kayit altina aldirsinlar, malum; soz ucar yazi kalir:)

iyide benim sorun olarak yazdırdığım servis kağıdına teste çıkıldı sorun yok yazmıslar nasıl olacak o iş

Hakan Uzun

0
Yönetici
hocam haklısın haklısında işte sinir bozucu bu durumdan olacak teksey kısa sürede motor takozu gider işte

hocam haklısın haklısında işte sinir bozucu bu durumdan olacak teksey kısa sürede motor takozu gider işte sürekli sallanıyor motor

Trust

0
Aracınız
Geçenlerde bi haberde gördüm sıfır CLA merso alan biri araç da arıza çıkmış adam bayi önünde benzin döküp yakıyordu arabasını adama engel oldular bizdemi böyle birşey yapsak .bu barip çağırmanın çok üstünde bi olay.

Aracınız
En örgütlü araç grubu olduğumuzu düşünüyorum Honda markası olarak toplu bir hareket yapılsa isin rengi deisir bu arada o devirde vtecle ne alakası varmış aracın bunu açıkla ya biliyor mu o teknik servis yetkilisi yurt dışı sitelerde konuyla ilgili durumu arasttirmissinizdir durum ne yurtdışında ???

Tapatalk....

bobin degisimi olayini merakla bekliyorum.
Bobinle alakali degil bence. Benimkine 4500 km de lpg taktirdim. Ilk gunden itibaren basladi silkeleme. Her yere basvurdum. Bobinle alakali olsa ilk zaman degil sonradan yapar. Ayrica 4500 kmdeki aracin bobininin bozuk olmayacagini düşünüyorum. En son burda brc servisi ince ayar yapti. Su an sifir silkeleme. Kafa rahat yani. Aracim lpg uyumlu olmayandan.

Geri