Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...

Hakan Uzun

0
Yönetici
hocam yolda gidiyosun 40 yada 80km/h tamam mı Seni birisi arkadan tutuyor sonra bırakıyor motor o ara bi sallanıyor tabi.böyle oluyor

Hakan Uzun

0
Yönetici
Vites değişimindemi yoksa durduk yere mi

Tapatalk....
aynen aynen benimki otomatik 5 vites 80 le gidiyosun hop bi silkeleme moreller alt üst ilk zaman cok şiddetli idi şimdilerde hafif bi ayar değişiklik yaptım ama yine basladı işte hafiften

Aracınız
Durduk yere Silkeleme yapıyorsa Honda Türkiye yı kınıyorum tepkisiz kaldığı için ben hep vites değişiminde yapıyor sanıyordum çünkü gazla ilgili sıkıntı olunca bizimkilerde yapıyor azda olsa

Tapatalk....

Hakan Uzun

0
Yönetici
Durduk yere Silkeleme yapıyorsa Honda Türkiye yı kınıyorum tepkisiz kaldığı için ben hep vites değişiminde yapıyor sanıyordum çünkü gazla ilgili sıkıntı olunca bizimkilerde yapıyor azda olsa

Tapatalk....
işte insanı çıldırtan tarafı o ya zaten bana ustabası bunu sorun olarak görmüyoruz vtecten kaynaklanıyor dedi inanabiliyormusunuz ne acı neyse bu iş inada bindi benim için

Geri