Manuel mi otomatik mi? Bir türlü karar veremedim

Merhaba arkadaşlar bir süredir fb7 kasa civiclere bakıyorum. Fakat manuel mi alsam otomatik mi karar veremedim. Aslında gönlüm otomatikten yana ama atiklik konusunda şüphelerim var. Acaba otomatik vites tercih etsem performans konusunda beni üzer mi? Öyle çok uç noktada bir performans beklemiyorum ama en azından sollamaya çıkarken tedirgin etmesin, olur olmaz her rampada bayılmasın yeter. Bu konuda yorumlarınız benim için çok önemli.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Ben Manuel'den otomatiğe yeni gecmiş biri olarak bir kaç görüşümü bildireyim
Birincisi araç düz yolda anı hızlanmalarda güzel tepkiler veriyor D de iken ama yokuşlarda bayılıyor dusuk devirlerde mutlaka S ye almak gerekiyor aracı
Honda klasik olarak 3 bin devir üzeri performans aracıdır alt devirler de biraz bayılır ama gaza bastıkça bunu unutturur.
Bu ozellik otomatikte biraz daha yavaş gerçekleşiyor sadece
Ama otomatiğin rahatlığı ve keyfini Manuelle tartışmaya gerek yok özellikle uzun yolda

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

Trust

0
Aracınız
Avrupa da satılan araçların %70 otomatik hocam manuel almak gereksiz. rahatligin yanında bırakın biraz performans kaybı olsun

Aracınız
Hocam bende manuel var fd6 otomatik vitesti sollamalarda manuel kadar atiklik kesinlikle olmuyor.Kalkislarda tork konvertorlu şanzıman 125 bg gücü hissettiremiyor.Performans icin manuel konfor icin otomatik derim.

Hocam bende manuel var fd6 otomatik vitesti sollamalarda manuel kadar atiklik kesinlikle olmuyor.Kalkislarda tork konvertorlu şanzıman 125 bg gücü hissettiremiyor.Performans icin manuel konfor icin otomatik derim.

Ğeki çok ciddi bir fark var mı? Manuel kadar olmasa bile en azından kabul edilebilir bir performans sağlıyor mu otomatik?

Ben Manuel'den otomatiğe yeni gecmiş biri olarak bir kaç görüşümü bildireyim
Birincisi araç düz yolda anı hızlanmalarda güzel tepkiler veriyor D de iken ama yokuşlarda bayılıyor dusuk devirlerde mutlaka S ye almak gerekiyor aracı
Honda klasik olarak 3 bin devir üzeri performans aracıdır alt devirler de biraz bayılır ama gaza bastıkça bunu unutturur.
Bu ozellik otomatikte biraz daha yavaş gerçekleşiyor sadece
Ama otomatiğin rahatlığı ve keyfini Manuelle tartışmaya gerek yok özellikle uzun yolda

Hocam S moduna alınca manueldeki performansı veriyor mu?

Aracınız
Arac vitesi tamamen size bırakıyor his olarak tabiki aynı değil ama performans olarak tatmin edici

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=453]bilal333[/MENTION]

3 yıl manuel Fb7 kullandım, şu anda ki aracım otomatik, kesinlikle otomatik diyorum.

Trust

0
Aracınız
Bu arada hazır konusu açılmışken otomatik sanzumani bulan mühendis abimiz amcamız ne ise ellerinden öperim ;)

Aracınız
Ğeki çok ciddi bir fark var mı? Manuel kadar olmasa bile en azından kabul edilebilir bir performans sağlıyor mu otomatik?

Tabi sadece bayırlarda biraz sıkıntı oluyor.Manuel moda alarak çaresinden gelebilirsiniz.Performans anlamında yine gayet yeterli performans sunuyor.Ben fd6 otomatik ile 11.2 saniye ile 100 km hıza ulaşırken.Manuel de ise 9.6 saniye de cikiyorum.Manuelde ki yokuş kalkış destegi otomatikten farkını bırakmıyor bayırlarda belirtmek istedim.Sevgiler

Geri