Yeni Civic satışları durdu !!!!

mace

0
Aracınız
Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa çıkan ancak Türkiye’de yıl sonuna kadar merakla bekleyeceğimiz yeni nesil Honda Civic Sedan’dan kötü haber geldi.
Honda Amerika, 2.0 litrelik motora sahip 2016 Honda Civic Sedan'ların satışını durdurduğunu açıkladı. Pistonlarında bir sorun tespit edilen otomobilde, geri çağırmalar kısa süre sonra başlayacak.

Honda henüz sorunun detaylarına yönelik bir açıklama yapmazken; bayilerin satılmamış Civic’leri inceleyerek hataları tespit edeceği ifade edildi.

1.5 litrelik turboşarjlı motora sahip Civic modellerde bir sorun olmadığı ve bu Civic Sedanlar geri çağırmadan etkilenmeyecek.

Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) ön bilgi gönderen Honda, resmi bildirimi 5 Şubat günü yapacak. NHTSA’nın bildirimi kabul etmesinin ardından Japon devi konuyla ilgili tüm detayları paylaşacak.

alıntıdır.

Aracınız
evet takip ettiğim yabancı bi sitede okudum..birisinin başına gelmiş pistonu tutan bi parçada sıkıntı varmış..adamdan almışlar aracı incelemek için..demek ki hatalı bulunduğu için durdurmuşlar.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
En azından bizim buraya gelene kadar bütün problemlerini çözmüş olurlar :)

Aracınız
InsAllah şu aracın fiyatını saçma sapan bir seviyede getirmezler yahu..

Hocam suan full+full donanımlısı otomatik vitesi liste fiyatı 90 bin kusur civarlarında ise,Dizel elegance otomatik olanı 100 bin liradan asagi olmaz Honda jazz dahi 70 binden satılıyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Adı geçen NHTSA de bizim şu an sahip olduğumuz FB7 kasa civicin Amerikadaki çarpışma test sonuçları iğrençti. Sol kapı 5 yıldız üzerinden 2 yıldız almıştı mesela. Ve ben o yüzden 2012 model civicimi sıfır ama fd6 almıştım. Daha 3-4 ay önce geçtim yeni kasaya. Türkiyeye gelmeden önce düzeltilmiş olacak ki şimdi sınıfının en güvenli araçlarından. O yüzden önce amerikada çıkıp bize gelmesi daha iyi oluyor doğrusu.
MACE hocam şimdi bindiğimiz kasayı da sevememiştik başlarda. O yüzden yorum yapmıyorum kendi adıma.
Şöyle söylüyeyim; 2011 aralıkta civic aldım ki bir önceki aracımda civicti. (2005 makyajlı kasa)
2015in başında başında derken Nisan ayında peugeot 2008 aldım.
Sözde bu kasayı da beğenmemiştim ama olmadı alışmışım civice 6000 km de satıp civice geçtim.

Geri