Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Bobinle alakali degil bence. Benimkine 4500 km de lpg taktirdim. Ilk gunden itibaren basladi silkeleme. Her yere basvurdum. Bobinle alakali olsa ilk zaman degil sonradan yapar. Ayrica 4500 kmdeki aracin bobininin bozuk olmayacagini düşünüyorum. En son burda brc servisi ince ayar yapti. Su an sifir silkeleme. Kafa rahat yani. Aracim lpg uyumlu olmayandan.

Hocam bu bi tez bende vtecle ilgili oldugunu dusunmuyorum beni bobine iten sey her zaman yapmamasi bizim dusundugumuz yani babmla benim; bu fb7 de baska model ne bilim degisik bi bobin kullanildi ve bu bobin alindigi ilk gunden itibaren boyle bir skntiya imza atti atesleme skntisi gibi geliyo bana cunku alt devirde yapiyor deniyecegim ben toplu orgutlenme isine ben varim her turlu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan Uzun

0
Yönetici
Geçenlerde bi haberde gördüm sıfır CLA merso alan biri araç da arıza çıkmış adam bayi önünde benzin döküp yakıyordu arabasını adama engel oldular bizdemi böyle birşey yapsak .bu barip çağırmanın çok üstünde bi olay.

gordum onu ya 27nci km de yapmis oda aci bi durum be abi

Hakan Uzun

0
Yönetici
En örgütlü araç grubu olduğumuzu düşünüyorum Honda markası olarak toplu bir hareket yapılsa isin rengi deisir bu arada o devirde vtecle ne alakası varmış aracın bunu açıkla ya biliyor mu o teknik servis yetkilisi yurt dışı sitelerde konuyla ilgili durumu arasttirmissinizdir durum ne yurtdışında ???

Tapatalk....

Yok bana aciklamadiklar vtec in karakteri boyleymis dedim iptal edin vtec i olmaz dedi oyle iste

Aracınız
Yazilim güncellemesi yapılabiliyorsa bence yazılımla ilgili sıkıntı var yoksa bütün fb7 lerin eculerinda mi sorun var yurt dışındaki durum önemli bence

Tapatalk....

Hakan Uzun

0
Yönetici
Yazilim güncellemesi yapılabiliyorsa bence yazılımla ilgili sıkıntı var yoksa bütün fb7 lerin eculerinda mi sorun var yurt dışındaki durum önemli bence

Tapatalk....

Hocam yazilim aklima geldi benimde israrla sordum yok dediler bununla ilgili baska sanayi ustasi motorda okuma hatasi var o zaman gibi birsey var demisti ama tam ne dedi. Hatirlamiyorum git dava ac duzelmesse demisti hatta emsalleri var filan demisti kaldi oyle

Aracınız
Benim araçta da var. Yaptığı zaman sinirleniyorum boşa alıp full basıyorum (elektrik kesiyor 2 sn kadar) sonra tekrar yapıyorum devam. Bir süre yapmıyor. Benzinde hiç yapmıyor. Lpg ile alakalı bir durum olarak görüyorum.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Benim araçta da var. Yaptığı zaman sinirleniyorum boşa alıp full basıyorum (elektrik kesiyor 2 sn kadar) sonra tekrar yapıyorum devam. Bir süre yapmıyor. Benzinde hiç yapmıyor. Lpg ile alakalı bir durum olarak görüyorum.

Hocam bu tum fb7 lerde var bu olay bu arabanin kara laneti bende oyle goruyorum yoksa arabamin keyfine dicek ama bu olay beni benden aliyor kafam bozuluyor 66 binlira aklima geliyo yazik diyorum param helal degilmi dedim bi defa ya o kadar yani

Aracınız
Hocam yanlış anlamayin önce yurtdışındaki fb7 kere bakılmalı ayni durum varmı yokmu yoksa ne eksik ne fazla, varsa çözüm uretilmismi bunları mutlaka arastirmalisiniz

Tapatalk....

Hakan Uzun

0
Yönetici
Hocam yanlış anlamayin önce yurtdışındaki fb7 kere bakılmalı ayni durum varmı yokmu yoksa ne eksik ne fazla, varsa çözüm uretilmismi bunları mutlaka arastirmalisiniz

Tapatalk....

Abi arastiracagim ama ben biraz incelemistim hep 1.8 ve ustu var ama o gozle detayli olarak bakacagim inceleyecegim

Aracınız
Hocam 1.8 olsun onda yok bunda varsa eksige fazlaya bakilmaliki ilk aklıma gelen ECU direk ama benzinde yapmıyor diyen arkadaşlarda var sonuçta uzman değiliz istişare ediyoruz LPG de ince ayar yaptırdım hic yok diyen de var her modelde yapan diyen de var baska lpg kiti takyiranlarda vatmi acaba prins teleflex gibi ama genel olarak var sanırım

Tapatalk....

Son düzenleme:
Geri