Honda Cıvıc FB7(2015) VS Cıvıc FD6(2011)

Aracınız
Bu iki arac arasında hala kalanlar olduğunu gorduk ve elimizde varken bu iki aracın karşılaştırmasını yapalim dedik.İyi okumalar

Honda FB7-5200km'de
Honda FD6-48000 km'de

Her iki araçtada lpg mevcut değildir.

FB7:Lassa Snowmays
FD6:Michelin Alpin

Honda Cıvıc FB7

82a041212ab70c1dcddf75d4bc1ea9fd.jpg

Honda Cıvıc FD6

01675f28dcad6ed58c784667f6771638.jpg

Tasarım:
Tasarım evet tasarım fb7 çıktığından beri hangisi daha güzel duruyor tartışılmıştır ülkemizde :)
Fd6 kasa daha düz çizgilere sahip bir arac.Fb7 ince çizgilere sahip bir arac.Sportiflik yönüne gelecek olursak fb7 daha sportif çizgilere sahip bir arac.Fd6 biraz daha sade bir tasarıma sahip.Fd6 yere daha yakın bir arac yükseklik bakımından ön ve arka arasında cok az fark varken fb7'de gözle ayırt edilebilir bir fark var.Fb7 daha geniş bir araba uzunluk ve genişlik bakımından.Bizim öz eleştirimiz yıllar geçsede hala albenisi olan fd6 ve Segmentinin en yakışıklı aracı Fb7 diyoruz.

İç Mekan:
İç mekan olarak fb7 daha teknolojik ve lüks dururken,Fd6 ise saha sportif duruyor.Her iki araçta da düğmelere ulaşımda surus pozisyonunda can sıkan bir durum yok.Fd6 koltukları virajlarda sürücüyü ve yolcuları daha iyi sarabiliyor.Fb7nin koltuklarını döşemelerini fd6'ya gore daha dusuk seviyede görüyoruz.İscilik bakımından her iki arac içinde sorun görmüyoruz.Konsol olarak her iki araçta da sert plastik kullanılmış lakin fd6'da konsol yüzeyi daha kaliteli duruyor.Genislik ve Ferahlık anlamında iki araçta benzer.Lakin fb7nin diz mesafesi birkaç cm daha başarılı.Her iki aracın içinde de mavi renk tonları hakim buda insani ayrı ferah tutabiliyor.Motor ve yol gürültüsü bariz sekilde fb7 kasada daha başarılı.FD6 özellikle yol sesi konusunda rahatsız edebiliyor.

Motor:
Her iki araçtada aynı motorlar mevcut.
1.6 125ps 152 Nm tork

İki araçta ekonomi bakımından başarılı degil.1.6 atmosferikten ekonomi beklemek de mantıklı degil zaten..

Her iki araçta da aynı motor olmasına rağmen 0-100 değerleri olarak Fb7 daha başarılı.
FB7; 0-100km/9.5sn
FD6;0-100km/10.4sn

Ara hızlanmalar da fb7 biraz daha atik davranıyor.

Performans anlamında fazla birsey diyemiyoruz motorlar aynı olduğundan dolayı performansları cok yakın lakin fb7 hafifliğinin verdiği avantajla bir kac saniye testlerimiz de galip geliyor.

1.Vites/Fb7 Galip
2.Vites/Fb7 Galip
3.Vites/Fd6 Galip
4.Vites/Fb7 galip
5.Vites/Fb7 galip

Fakat testlerimizin sonunda yakıt değerleri;
Fb7/100km'de 11.9 lt gösteriyordu
Fd6/100km'de 12.7 lt gösteriyordu

Şehir ici yakıt değerleri;
Fb7/8.9 lt
Fd6/9.6 lt

Şehir dışı yakıt değerleri;
Fb7/7.1 lt
Fd6/7.4 lt

Konfor,Yol tutuş,Surus Zevk;
Konfor olarak kesinlikle fb7 diyoruz.Orta sertlikte süspansiyonlar buna yardımcı.Uzun yolda bu arac ile yorulmuyor yol bitmesin istiyorsunuz.Fd6 konforsuz tabiki demiyoruz lakin Fd6 daha sportif ve daha sıkı bir arac her an tetikte gibi hissettiriyor.Fb7'de alt yapı olarak konfor ustune çalışılmış.Yol tutuş anlamında her iki araçta limitleri zorladığınız da önden kaymalar yapabiliyor.Fd6 limitleri Fb7'ye gore daha dusuk kalıyor.Yol tutuş bakımında fb7 daha başarılı.Lakin Vsa her iki araçta da kayma durumunda yeterli müdaheleyi yapıyor.Surus zevki olarak Fd6nin sportif ve daha hisli direksiyonu bu aracı başarılı kılıyor.Surus zevki onemlidir bu araçlara yüksek paralar ödüyoruz sonucta :) Her iki araçta da bu konuda bir sıkıntı yok lakin fd6'yi daha başarılı buluyorum.Makas atma tarzında anı direksiyon manevralarında fd6 daha hızlı ve keskin.Cukurları ve kasisleri sönümleme konusunda fd6 daha başarılı.Fd6 Amatisor limitlerine çabuk ulaşabiliyor.

*Her iki araçta gayet başarılı araçlar ve paralarının hakkini sonuna kadar verdiklerini düşünüyoruz :)

İnsanların görüşleri;

Hasan Tastan(27)
Hocam ben fd6 diyorum ya :) Bana daha tatlı ve daha sportif geliyor.Fb7nin arkasını pek beğenmiyorum doğrusu.Ama cebimde param olsa daha fazla özelliklerinden dolayı fb7 alırdım.

Kaan Tamer(21)
Ben her iki aracıda beğeniyorum ben genel olarak Honda'yı beğeniyorum.Bu iki araçta cok iyi fakat maddi duruma bağlı yeterli bir durumum olsaydi kesinlikle fb7 alırdım.

Selin Sarikaya:(28)
İkiside cok buyuk araçlar gercekten ama fb7 göze daha kaba ve daha buyuk geliyor.Ama bazen resimlerini felan görüyorum bi bmwnin ön farlarını cok beğeniyorum dikiz aynamdan bakınca birde bu fb7 dediğiniz arabanın gercekten cok asaletli ve karizmatik duruyor.Bana soracak olsalardı yinede daha kibar olduğu icin fd6 alırdım.

**Peki ya siz ne diyorsunuz ?

Önerileriniz bizim icin altın değerinde .

Saygılar,Sevgiler...

Tesekkurler CivicTR.com

Sırada;
Honda Cıvıc Vs Ford Focus Vs Vw Jetta
Testimiz var cok yakında yayınlayacağız :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Yazımsal bir hata olmus fb7 yazmışız kusura bakmayınız :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dogrusu fb7 zaten, fd7 ler yanlış.

Aracınız
Hocam çok güzel yine emeğinize sağlık ancak kasa kodları o kadar karışmış ki inanın ben okuduklarımı tam anlayamadım.

Yöneticilerden ricam düzeltme yapmaları.

Doğru kodlar yazıldığı gibi bir alt kasa FD6 dır. Bizim kullandığımız kasa FB7 dir.

Emeğinize sağlık

Aracınız
karşılaştırma genel bilgiler açısından güzel ve sağlıklı olmuş,bende eski fd6 kullanıcısıyım,2 senedirde fb7 kullanıyorum bu kıyaslamayı sanırım bizden daha iyi anlayacak kimse yoktur,fd6 nın yola tutunması tabir yerindeyse oturaklı bi araçtı,fb7 daha atak tepkimesi daha çabuk bi araç,ama nedense bazı kullanıcılar fd6dan sonra fb7yi bi türlü hazmedemediler:)

Aracınız
Hocam çok güzel yine emeğinize sağlık ancak kasa kodları o kadar karışmış ki inanın ben okuduklarımı tam anlayamadım.

Yöneticilerden ricam düzeltme yapmaları.

Doğru kodlar yazıldığı gibi bir alt kasa FD6 dır. Bizim kullandığımız kasa FB7 dir.

Emeğinize sağlık

Sağolun :) Evet o kodlamalarda biraz karışıklık oldu biz yazarken bizim kafamız a karıştı cunku :) Bir düzenleme yapabilirsek cok iyi olur

Aracınız
karşılaştırma genel bilgiler açısından güzel ve sağlıklı olmuş,bende eski fd6 kullanıcısıyım,2 senedirde fb7 kullanıyorum bu kıyaslamayı sanırım bizden daha iyi anlayacak kimse yoktur,fd6 nın yola tutunması tabir yerindeyse oturaklı bi araçtı,fb7 daha atak tepkimesi daha çabuk bi araç,ama nedense bazı kullanıcılar fd6dan sonra fb7yi bi türlü hazmedemediler:)

Test sonuçlarımıza gore fb7 kesinlikle yolu daha iyi tutuyor.Evet haklısınız katılıyorum dediklerinize

Aracınız
güzel inceleme genel hatlarıyla önemli noktalara değinerek anlatılmış..teşekkürler..
fb7 ile honda biraz daha modeli ileri taşımış olsa da kemikleşmiş kullanıcı kitlesi olarak beklentilerin biraz altında kaldı.ancak her ne kadar ben ve bi çok kişi fb7 yi eleştirsekte haklı olduğumuz yanları da yok değildir..çıkacak yeni kasa civic ile eğer ki donanım ve kalite kırpmaları olmazsa honda beklentileri çok büyük oranda karşılamış olur...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Fd7 yazan kısımları Fb7 olarak değiştirdim, [MENTION=2423]erdoganbatu[/MENTION] kontrol eder misin hatalı bir yer var mı?
İnceleme için teşekkürler.
Konforu seven birisi olarak yeni kasa çıkana Fb7 diyorum :)

Geri