civic fb 7 chip uygulama 125 hp

Aracınız
Chip Tuning'in uygulanışı araçların ECU çeşitlerine göre değişkenlik gösterir. Birkaç çeşit Chip Tuning uygulaması vardır. Bazı araçlar arıza tespit soketi (OBDII) yoluyla dizüstü bilgisayara seri olarak bağlanarak yapılan Chip Tuning'e izin verirken, bazı araçlarda ise ECU sökülerek içindeki mikroişlemci değiştirilerek Chip Tuning yapılır. Diğer bir uygulama şekli ise aracın ECU'su sökülerek içine seri bağlantı ile yapılan uygulamadır (BDM). Neden Chip Tuning ile turbo beslemeli araçlarda atmosferik beslemeli araçlardan daha fazla güç alınır? Turbo, havayı yanma odası içerisine atmosfer basıncı üzerinde ve daha fazla miktarda gönderilmesine olanak sağlayan parçadır. Bu hava basıncı ve miktarını ise ECU (Motor Beyni) yönetir. Aşırı beslemeli motorların, Atmosfer basıncı ile çalışan motorlara göre sahip olduğu bu ekstra ayarların Chip Tuning ile yeniden yapılmasıyla, turbo beslemeli araçlarda araca daha fazla ve basınçlı hava gönderilebildiğinden, Chip Tuning ile Turbo beslemeli araçlarda dah fazla güç artışı sağlanabilmektedir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
eeee atmosferik motorlara chip uygulanıyormuş uygulanmaz demişti ( sirua35---can---combata ) uygulanıyormu sizce anlamadım bu uzmanları booster chip service

Aracınız
Civic FB7 2012
FB7 için Orijinal performans grafiği şuydu:

FB7 motor.jpg

Aracınız
Civic FB7 2012
Hesaplamada kolaylık olsun diye devre göre motorun verdiği gücü devre göre yaklaşık değer verecek şekilde basitleştirdim:

Güç = (1,65 x Devir)/100 - 4

-> 1,65*4000/100-4 = 62 kW

Bunu da 3'e bölüp 4 ile çarparsak: 84 Hp

Ben çok araştırdım valla ama nafile bu gün arabam gitsin diyorsan tork en az 250 Nm olacak bizim araçların tek güzel yanı şekli ve motor ve şanzumanın sorunsuzluğu

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aracınız
İlla bir değişiklik istiyorsanız 1.8 ECU u araştırın derim filtre Headers bunlardan çok bir şey beklememek lazim

Tapatalk....

Aracınız
ecufast e sormuştum japon arabalarının hiç birine işlem yapılamıyor cevabını vermişlerdi.

Geri