Bora mı Civic mi

Dun galeride kelepir fiyata 2001 Volkswagen Bora Comfortline otomatik vites 180.000 km duz 20.000 TL ye bir araç buldum. 1999 model otomatik ve lpgli Honda Civic ' imle takasa girdigimde 2.150 TL fark istedi. Ben Honda ma her turlu kefilim. Orjinal 167.000 TL de çok bakimli ve masrafsiz temiz bir araç. Acaba Bora ile gozum kapali takasa girsem benim için riskleri ne olur ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2939]sinanandirman[/MENTION] hocam aracınızdan eminseniz sıkıntısı yoksa bende bora ile değiştirdiğinize değmez.
İkinci el durumunu bilmediğiniz araçtansa elinizdeki sağlam araç her zaman daha mantıklıdır.

kara82

0
Aracınız
2000 model seat cordobam vardi, 2012 yılında alıp, 2015 başında satmıştım. Cordoba ile bora ayni motor, boranın kasası daha büyük. Kullandığım süre boyunca cok faydalı bir arabaydı, sagolsun sanayiden çıkmıyordum, böylelikle arızalar hakkinda cok sey ogrendim. :) sizin için de bu yönden faydalı olabilir.

Aracı dun test ettim. Arka taraf dar geldi bana. Onun dışında Civic e göre lüks geldi. Kontağı çevirince vites kutusunun kilidinin açılması, almanca yol bilgisayarının devreye girmesi gibi özellikleri var. Orjinal 180.529 km de. Sol otomatik cam tuşlarının bulunduğu ünitede ki krom parça yerinden çıkmak üzere oynuyor. Onun dışında içini temiz buldum. Kontağı çevirince marş motoru sorunlu gibi geldi bana. İleri geri yaptığımda bir sorunla karşılaşmadım. Benzinciye kadar kullanıp U dönüşü yaptım. Yürürde bir sıkıntı hissetmedim. Civic e alıştığım için mi bilmiyorum ama Honda ' yı kullanmak daha kolay geldi. Bir de Civic te döndüğün zaman direksiyon kendini hemen toparliyor, Bora da bu yok.
Galerici ön takım i baktir abi dedi. Bir de Bora Fluence takasından galeriye gelmiş. Sonradan şanzımanda sorun felan çıkacağını kestiremeyiz heralde, sürpriz bir olay biraz da şans. Aklım yine de Bora da kaldı. Civicten sonra lüks ve konforlu buldum. Karar veremiyorum bir türlü alırsam başımı ağırtmasın, Honda ' yı aramiyim sonra.

Aracınız
hocam sakın bulaşma derim aracında sorun yoksa civic güzel parçası bol 2. el piyasası canlı bir araçtır boraya gelince dreksiyonun toparlamaması büyük ihtimalle dreksiyon kutusunun miyadını doldurmuş olmasıdır alt takımla alkası bile yok (kısmen) bendede euro civic var ön takımlar alt takım herşey sıfır ama dreksiyon toplamıyor keçelerden yağ kaçırıyormuş ön düzenci toplamaz kutu bozuk dedi. bide üst vereceksiniz bence bidaha düşünün ha illa aracı degiştirecem dersen peşin sat peşin al tabi taktir sizin hayırlısı olur inş.

Şöyle soyliyim, Honda yere alçak olduğu için ve 5 kisi iyice cokuyor ve alti kasis, tumsek ve dik yokuslarda degiyor trink diye bir kac defa alttan metal sesi geldi, canimi sikti. Araba komple plastikten ve kaportasi ince. Lpg ile birlikte motor sesini ve kontagi cevirdigim zaman mars sesi disaridan bile duyuluyor. Bozuk yollari cok hissettiriyor Civic. Bindigimde soyle saci kalin tank gibi konforlu bir arabayi bazen aratiyor.
Lpg ile devrini aldinmi 130-140 km hiza gaza sonuna kadar yuklenmeden cikabiliyorum daha da fazla cikarimda zor durdururum diye korkuyorum ve kullanmasi çok kolay civici. Viraji dondugunde hidrolik direksiyon hemen toparliyor kendini ve araba gezinmiyor ve arka bagimsiz yumusak suspansiyonlar daha esnek yer degistirmemi sagliyor, montajini yapan ve yazilimi yukleyen makina muhendisi arabamin çok temiz oldugunu soyledi. Bunlar da aracimin artilari. 50 tl gazla 210 km otomatik farki 30 km yani 180 km gidiyorum, benim kullanimima göre.

Fizik olarak iyi degil Civic, oturakli, kalin Bora' nın yaninda. Bora' ya bindigimde sanki cok yeni model bir araca binmis gibi geldi bana ve içi lüks sahsahli konforlu geldi. O galerinin sattigi Bora da lpg yok. Lpg 1400 tl tutsa, araba da ivir zivir en az 1500 tl de masraf etsem olur 3000 tl ve 2000 tl de farki eklersem 5000 tl ye mal olur. Sonu belli olmayan bir araba için bu masrafi yapmak değmez gibi geliyor. 750 tl ye kelepir iPhone 4s almisti babam. Fakat araba telefon gibi basit degil, supriz bir olay. Bu kumari oynamalimiyim sizce ?

kara82

0
Aracınız
Bu şartlarda bora guvendiginiz tanıdıktan değilse, ilk masraflariniz haric büyük ihtimal motorun küçük büyük bir cok yerinden problem cikaracaktir

kara82

0
Aracınız
............ bu linkte ilginç bir hikaye var, sonuna kadar okumanizi tavsiye ederim. Ama alacaginiz araba tertemiz de çıkabilir onu bilemem. Gönlünüzce olsun...

Aracınız
Bora civicten sonra pişmanlıktan öteye gidemez sakin bulaşmayın

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

Geri