Arka tampondan küçük çizik

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba arkadaşlar,

Arabamın arka tamponunda küçük bir çizik oluşmuştur. aracımın rengi beyaz. bunu nasıl giderebilirim. fikirlerinizi almak istiyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

onancc

0
Aracınız
Hocam rötuş boyasını ip toz falan filan bırakmayacak bir bezin üzerine az miktarda sürün onu önce beze biraz yedirin sonra bezin boyalı kısmını tamponun o kısmına kenarlara fazla taşırmayacak şekilde siler gibi sürün. biraz kabası kapanır, sonra üzerine Turtle marka beyaz renkli cila var onunla cila yaparsınız cila kendinken beyaz renkli olduğu için ince ayrıntıları o kapatır. rötuş boyasıyla uğraşıp riske girmek istemiyorum derseniz direk Turtle beyaz renkli cilayı deneyin.

Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam rötuş boyasını ip toz falan filan bırakmayacak bir bezin üzerine az miktarda sürün onu önce beze biraz yedirin sonra bezin boyalı kısmını tamponun o kısmına kenarlara fazla taşırmayacak şekilde siler gibi sürün. biraz kabası kapanır, sonra üzerine Turtle marka beyaz renkli cila var onunla cila yaparsınız cila kendinken beyaz renkli olduğu için ince ayrıntıları o kapatır. rötuş boyasıyla uğraşıp riske girmek istemiyorum derseniz direk Turtle beyaz renkli cilayı deneyin.
peki hocam dediğinizi uygulamadığımız zaman tampon boyanmış derlermi yada anlarlarmı öyle bir işlemin gerçekleştiğini açıkçası ben arabanın orjinalliğinin bozulmasını istemiyorum...

onancc

0
Aracınız
hocam rötuşlu olduğu en az şekilde anlaşılsın diye önce beze boyayı yedirip sonra o bezle siler gibi rötuş yapma işlemini yazmıştım. rötuş yapıldığı illaki anlaşılır. renkli cila için hiç birşey anlaşılmaz zaten 10-15 yıkamadan sonra o cilanın etkisi kalmaz cilanın kapattığı yerler tekrar açılır tekrar renkli cila yapmalısınız. tampon gibi plastik aksamdaki rötuşlar için kimsenin bu araç boyalı falan filan diyeceğini düşünmem yani. renkli cila 23-25 tl gibi bi fiyat rötuş boyası yapmadan önce bir tek onu kullanarak deneyin kapanıyorsa en anlaşılmayacak şekilde kurtarmış olursunuz. yok kapatmıyorsa illaki ya sprey ya oje şeklinde boya alacaksınız. bi kaybınız olmaz cila elimde kalır diye yıkadıktan sonra tüm arabayı o cila ile silersiniz hem boyanızın direnci artar hemde şıkır şıkır parlar.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3167]Shempatiq[/MENTION]

[MENTION=1496]onancc[/MENTION] Arkadaşımızın anlattığı şekilde deneyebilirsiniz, plastik aksamı komple boyatsanız bile boya kalınlığı ölçülemediği için boyalı yorumu yapılması zor, ayrıca plastik aksamın değişmesi veya boyanması aracın değerini etkilemez.

Reis

0
Aracınız
Rötuş boyasını çizik alanı kapatacak kadar sürüp daha sonra rötuşlu kısmın etrafını maskeleyip ince zımpara ile fazlalığını alıp üzerine pasta cila yaparak çözebilirsiniz ama bu işlemler riskli işlemlerdir zımpara şakaya gelmez...

msevim

0
Aracınız
merhabalar, benim de benzer sorunum var. araç beyaz 2002 es7. ön ve arka tamponlarda sürtmelere bağlı çizikler mevcut.

anlatılanları uygulayayım dedim ama turtle wax beyaz araçlar için cilanın kullanımında plastik yüzeylere sürmeyin diyor.

tamponlar için kullanamaz mıyım yani? bide rötüş boyası işi zor mudur hiç girmemeyeyim mi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
merhabalar, benim de benzer sorunum var. araç beyaz 2002 es7. ön ve arka tamponlarda sürtmelere bağlı çizikler mevcut.

anlatılanları uygulayayım dedim ama turtle wax beyaz araçlar için cilanın kullanımında plastik yüzeylere sürmeyin diyor.

tamponlar için kullanamaz mıyım yani? bide rötüş boyası işi zor mudur hiç girmemeyeyim mi?

Orada anlatılmak istenen boyasız plastik parçalar, boyalı tamponlar için sıkıntı olmaz kullanılabilir.

Geri