FD6 Yakıt Tüketim Bilgi Ekranı

Aracınız
Selamlar. Öncelikle Ford forumlarından sonra Honda forumlarına takılmaya başladığım için mutluyum. (ford ile az uğraşmadım).
Arkadaşlar aracımı yeni aldım 2008 premium yeni yeni öğreniyorum sevmeye başlıyorum.
Anlık yakıt tüketimi bilgi ekranı ile alakalı şunu soracaktım : "SEL/RESET" tuşuna basılı tuttuktan sonra tüketim ekranını sıfırlıyor kullanıma (devire) bağlı olarak değer yükseliyor fakat anlık olarak güncellemiyor sürekli olarak max tüketim değerini gösteriyor yani hiç düşmüyor sürekli yükseliyor.
Bu bana kullanışlı gelmedi açıkçası, bir formulü varmıdır bana anlık güncelleyerek yakıt tüketimi hakkında bilgi verse...

Aracınız
Anlıktan kastin saniyede bilgi veremeyecek bilgin olsun...

genel ortalama dur kalk trafiğinde 11 12 lt görürsün(kitap şehiriçi 10 lt diyor ama trafik yogunluguna göre artıyor) , tabii gaza basarsan bu 13 lt olur :)

Bi förmülü yok ne yazik ki...

kullanım kitapçığını oku derim , yakıt hakkında bilgi sahibi olursun...

Bunun dışında hayırlı olsun , bir de tanışma bölümünde , kendini tanıtırsan seviniriz :)

Aracınız
teşekkürederim tanışma bölümüne girmedim içerde konuşuruz tanışırız diye...
saniye başına güncelleme yapıyormuydu sorum
kitapçıkta herşey yazmıyor belki bilmediğim biyerlerde tuş kombinasyonu yapmak gerekiyor yada belki modülü var sonradan takılan..

birde şu çoklu cd çalar'a cd leri nerden sokuyoruz yada cd changer varmı ondan da emin değilim :)

Aracınız
teşekkürederim tanışma bölümüne girmedim içerde konuşuruz tanışırız diye...
saniye başına güncelleme yapıyormuydu sorum
kitapçıkta herşey yazmıyor belki bilmediğim biyerlerde tuş kombinasyonu yapmak gerekiyor yada belki modülü var sonradan takılan..

birde şu çoklu cd çalar'a cd leri nerden sokuyoruz yada cd changer varmı ondan da emin değilim :)

2008 pre oldugundan dolayı bazılarında 6 cd oluyor bazılarında olmuyor sızınkınde varsa eger ejectten sonra yukleyebılırsınız dıye bılıyorum..

anlık tuketımı de ben her gaz aldıgımda sıfırlıyrum resete basıp sonra ortalamaya bakıyorum benımkınde sehır ıcınde 9.5 cıvarında seyredıyor

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Gazda o tüketim tam olarak tutmuyor bence

Aracınız
2012 fd6 elegance var. Makyajlı kasadan sonra 6lı cd geldi diye biliyorum.
Anlık yakıt göstermiyor ve o ortalama gittikce azalır. Sıfırladıktan snra 14-15 ama 30-40km snra 10-12 arası kalıyor. Aslında 10-12 kalması o ortalama yaktıgını göstermiyor. Araç rölantide beklerkende ortalama artıyor.
Yol bilgisayarı sıkıntılı ve tatmin edici değil.
En kullanıslı anlasılır anlık hızlı ekran vw araçlarda var. Bende vw den hondaya gecince afalladım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Gaz ile hesaplamak için ekrandaki değer ile 1.2-1.5 ile çarpılıyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ekranda görünen 8.0 idi. Lpg yi hesapladım 8.8 litre yaktı. 1.1 ile çarpınca değer çıkmış oluyor.

Geri