FD6 Vites Geçişi Hissiyatı

Aracınız
2008 64bin'de FD6 aracımın vites geçişleri bana biraz sert geliyor. Aynı hissiyatı yaşayan arkadaşlar var mı merak ediyorum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2008 64bin'de FD6 aracımın vites geçişleri bana biraz sert geliyor. Aynı hissiyatı yaşayan arkadaşlar var mı merak ediyorum

Otomatik vites icin sordugunuzu varsayiyorum. Dogru devir araliginda vites gecislerinin hissedilmemesi lazim. Ama gaza dusuk seviyede yada yuksek seviyede basilma durumunda arada sirada hissedilir hale gelebiliyor. Eger hic sanziman yagi degismemis ise o da bir etken olabilir. Cunku 5 yilda yada 60binde bir sanziman yag degisimi isteniyo ama cogu kullanici pek onemsemiyor.

Aracınız
Yazmayı unuttum benim hatam, aracım manuel
Vites değiştirirken sanki şanzıman dişlileriri tam oturmuyor gibi sert bir his veriyor. Bende şanzıman yağından şüpheliyim ama başka bişeyde olabilir, belkide FD6 lar böyledir diye düşünüp sordum aslında

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Şanzıman yağından kaynaklanıyor olabilir :eek:k:

Aracınız
Şanzuman yağı veya senkromeç hatası vardır eğer motor ısınınca geçiş sertliği gidiyorsa senkromeçtendir benim corollamda da var aynı problem

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Peki arkadaşlar, otomatik viteste ilk çalıştırmada geri vites ile çıktıktan sonra ileri vitese alınca sol taraftan çat diye bir ses geliyor, bu normal mi?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Peki arkadaşlar, otomatik viteste ilk çalıştırmada geri vites ile çıktıktan sonra ileri vitese alınca sol taraftan çat diye bir ses geliyor, bu normal mi?

Hocam araç geri giderken tam durmadan D ye aldıysanız, ani ve sert yaptıysanız yapabilir o sesi bir de park ederken yük şanzımana bindiğinde tak diye ses geliyor.

Tam olarak frene basılmamaktan yapabilir onu ya da park esnasında [MENTION=3234]UK61[/MENTION] in de dediği gibi park edip direk el frenini çekip gidiyorsan ağırlığı olduğu gibi şanzuma verirsin ve ilk vites değiştirişte araç öne doğru bi atılım yaparak o sesi çıkarır, çoğu otomatik vites kullananların yaptığı kronik hata..

Civic fd6 2008 Elegance

Aracınız
Tam olarak frene basılmamaktan yapabilir onu ya da park esnasında [MENTION=3234]UK61[/MENTION] in de dediği gibi park edip direk el frenini çekip gidiyorsan ağırlığı olduğu gibi şanzuma verirsin ve ilk vites değiştirişte araç öne doğru bi atılım yaparak o sesi çıkarır, çoğu otomatik vites kullananların yaptığı kronik hata..

Civic fd6 2008 Elegance

Hocam anladığım kadarıyla söylüyorum, arabayı parkedeceğim zaman vitesi boşa alıp el frenine yükü verdikten sonra parka çekiyorum. Yaptığım doğru mu? Park ettiğimde direk p'ye alıp el freni çekmiyorum, tam tersi. Buna rağmen yapıyo, bunu motor soğukken yapıyor ama ısındığında hiç duymadım ya da dikkat etmedim.

Geri