2010-2012 FD6 ve 2011-2013 Focus

Aracınız
Merhaba arkadaşlar,
Bu iki araç arasında bi kıyaslama yapsak. Yorumlarınızı bekliyorum...

İlk yorum benden gelsin ;
Focuslarda style paketlerde bir çok özellik mevcut, fakat fd 6 kasalarda nerden baksanız focusa göre 4-5 özellik yok. yagmur sensörü, far sensörü, park asistanı, 30 km de çarpışma olasılıgında kendinden frenleme. Aklıma gelenler şimdilik bunlar . Fd6 larda ise focuslara artı olarak xenon far, far yıkama diyebiliriz. Tercihlerde sizce nasıl etkiler. Tabi yorumlarımızda cıvıc sahibi olarak tarafsız davranmamız gerekir :D

Aracınız
focus bana çok tankımsı bir araç gibi geliyor. dar gibi, değil ama öyle hissettiriyor. konsolu karışık ve şık değil , sanki 10 sene öncenin lüks araç konsolları gibi. dizel motorun gücü ve ekonomisi ortada. onun dışında arkadaşıma araç bakmak için tüm bayileri gezdik 23 nisanda, hepsine baktım ve dizel araçlar dışında mutsuz edecek araç çıkmadı. dizeller de sadece güç olarak belki gıpta ettirdi onun dışında araç içine binince honda daki sıcaklık yok :) (bu yourmlar 2015-16 araçlar için yapılmıştır)

bu araçlarda ise manuelde focus bir adım önde :)

Aracınız
Forumumuzda bizim yaptığımız incelemeler var bir nebze yardimci olacaktır size tavsiye ederim karşılaştırma bölümlünden ulaşabilirsiniz testlere.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
2011 Dizel Titanium Focus sahibi olmuş biri olarak yazıyorum. Focus, dizel yada benzinlide motoru sorun çıkaran bir araç değildir. Bakımlı bir araba, uzun km 'ler boyunca size hizmet eder. Bahsettiğiniz model yıllarında üretilen dizel araçlarda motor gürültüsü biraz var. Müzik açık yolculuk yaparsanız sıkıntı olmaz ama o da bi yere kadar. Titanium serilerindeki SONY marka ses sistemi ise o fiyat seviyesindeki bir araç için 2 gömlek üstün. Ses kalitesi olarak, çıkış gücü olarak insanı doyuruyor (C segmenti araçlara göre). Ben en çok müzik sistemimi özlüyorum. Yakıt konusuna gelince, dizeli 90km/h 'e kadar uzun yolda çok ekonomikti. Şehir içinde sert kullanmadığınız sürece sizi yine üzmez. Ford servisleri de bakım masrafı yönünden biraz daha demiyorum, baya ucuz (Mazot filtresi 2 bakımda 1 yani 30bin km 'de bir değişir, onunla beraber Honda 'nın 10bin km servis bakımı ücretiyle eşitlenir gibi). Donanım olarak FD6 dan daha dolu bir arabadır. Rüzgar ve ses izolasyonu kıyaslama bile götürmeyecek kadar iyidir. Yol tutuşu da karakteristik olarak ESP olmamasına rağmen iyidir ama bir VSA sistemi de aratmıyor değil. İkinci eli vardır, ederini istediğiniz zaman satılır. LPG 'ye uyumlu bir motoru vardır. Alırsanız pişman ettirmez. Gelelim benim yorumuma. 2.5 kasa Focus satıp FB7 Civic aldığıma 2 şeyden dolayı pişmanım. İlki ses sistemi, ikincisi de yakıt. LPG den sonra yakıtı kafa kafaya geldi. Şimdi ses sistemi haricinde iyi ki FB7 kasa almışım diyorum. Bu arada otomatik Focus 'da çok iyi kontrol ettirilerek alınabilir.

Aracınız
tamamen objektif olarak;
hondanın avantajı lpg uyumu, sorunsuz motoru ve otomatik vitesi, diğer özellikler kişiden kişiye değişir. 2011-2012 titanium focus diri ve iri bir araç, ağır kaba görünüyor, otomatik benzin-lpg 4 ileri vites - yanlış hatırlamıyorsam- bu yüzden de çok yakıyor. 2011 civic altı yere çok yakın, fakat hem özellik hem duruş olarak dolu ve diri. 2. el araç alım aşamasında iken focusu test ettim ve motor gücünden ve yakıtından memnun kalmadım, civici denedim beğendim derken 0 km kısmet oldu. lakin focus otomatik 6 ileri olsa idi şu anda ben de bir "fordçu"ydum :) şu an 0 focusla kafa kafaya deseler değişmem. :) belki dizel olanıyla sadece [MENTION=3399]ouzhanss[/MENTION]

onancc

0
Aracınız
Arkadaşların tüm yazdıklarına Katılıyorum ama birde söyle bir şey var , işten geldin arabanı parkettin evinin önüne döndün gidiyorsun Kafanı çevirip arabana bakınca hey yavrum şunun duruşuna bak diyerek ve için giderek baktığın araba en kral arabadır nazarımda.

krmmrt

0
Aracınız
Arkadaşların tüm yazdıklarına Katılıyorum ama birde söyle bir şey var , işten geldin arabanı parkettin evinin önüne döndün gidiyorsun Kafanı çevirip arabana bakınca hey yavrum şunun duruşuna bak diyerek ve için giderek baktığın araba en kral arabadır nazarımda.
Aynen katılıyorum. Aracım 2011 civic. Otoparka bırakırken dönüp dönüp bakmaktan helak oluyorum içim gidiyor

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
[MENTION=3460]krmmrt[/MENTION] [MENTION=1496]onancc[/MENTION] / park ettikten sonra dönüp bakmıyorsanız yanlış araca binmişinizdir hocam :)
Bende sizin gibiyim aynı +1

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri